Recenzia: Harman/Kardon Nova

Recenzia: Harman/Kardon Nova

Spoločnosť Harman/Kardon má v portfóliu kvalitné audio produkty, medzi ktoré patria aj štýlové reproduktory Nova. Okrem parametrov zaujmú aj vzhľadom. Aké teda sú?
Nova je bezdrôtový stereo reproduktorový systém, ktorý ponúka zaujímavý dizajn, s akým sme sa ešte nestretli. Vzhľadom pripomína turbínu lietadla, v priehľadnom plastovom tele sú ukryté reproduktory, ktoré sa hodia kdekoľvek, pričom okrem dobre hrajúceho zariadenia môžu fungovať aj ako módny doplnok.

Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Priehľadný zaoblený plast je ukončený vpredu aj vzadu dvomi čiernymi kruhmi. Celok pôsobí veľmi atraktívne a štýlovo. Na prednej strane je logo výrobcu a na pravom reproduktore sú na boku umiestnené ovládacie prvky – vypínač, zapnutie/vypnutie zvýraznenia basov, regulácia hlasitosti (posúvanie prstom po obvode), prepínač vstupov a NFC.

Neprehliadnite:
TEST Harman Kardon Nova: turbína, ktorá poteší nielen oko, ale aj ucho
Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Zo zadnej strany pravého reproduktora sú konektory pre pripojenie audio vstupu (aux in), prepojovacieho káblu do ľavého reproduktora, vstup pre optický S/PDIF a tiež aj výstup pre slúchadlá cez 3,5 mm jack. Vďaka prítomnému Bluetooth tiež možno prehrávať hudbu aj bezdrôtovo a NFC možno použiť na rýchle spárovanie.

Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Reproduktory sú pomerne malé a vďaka oválnemu tvaru dodajú pracovnému stolu pocit luxusu a šetria miesto na stole. Nova má zospodu gumové podložky, ktoré sú mäkké a dokážu tlmiť vibrácie, ktoré vznikajú aj pri nízkej hlasitosti avšak prídu vhod najmä pri vyšších hlasitostiach. Hmotnosť každého z reproduktorov je 900 gramov.

Neprehliadnite:
Najkvalitnejšie reproduktory na trhu, ktoré vás prekvapia svojou veľkosťou
Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Základom Harman/Kardon Nova je 2,5“ stredobasový reproduktor s 1,25“ výškovým reproduktorom v strede. Prítomný je aj pasívny reproduktor pre hlbšie basy. Mýty o tom, že kvalitné počúvanie zabezpečia len veľké a drevené reproduktory, tak nie sú celkom pravda. Tieto reproduktory ponúkajú kvalitnú a vyrovnanú reprodukciu zvuku. V prípade ak chce používateľ výraznejšie basy je dostupná funkcia Bass Boost.


Oceňujeme funkciu automatického zapínania a vypínania reproduktorov. V prípade, ak na audio vstup neprichádza signál, reproduktory sa automaticky po 10 minútach samé vypnú, čo signalizujú aj pípnutím (hlasitosť pípnutia záleží podľa aktuálne nastavenej hlasitosti na reproduktoroch). V prípade ak začneme prehrávať hudbu, samé sa zapnú do 1,5 sekundy od spustenia hudby. Túto funkciu oceňujeme, ide o výbornú vec, ktorá pridáva na jednoduchosti a komforte používania.

Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Odporúčaná cena reproduktorov Harman/Kardon Nova je 269 eur. Je to dosť, platí sa však za kvalitu zvuku, kompaktné rozmery a za zaujímavý originálny dizajn, ktorý sa hodí kamkoľvek ako módny a dizajnový doplnok, azda najviac sa hodí k iMacu alebo MacBooku. Kvalita je výborná a pokiaľ hľadáte kvalitné reproduktory, ktoré nezaberú veľa miesta a majú byť reprezentatívne, Harman/Kardon Nova určite odporúčame.

Vďaka zaujímavému dizajnu, rozmerom a kvalitnej reprodukcii zvuku udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Harman/Kardon Nova ocenenie Dizajn

Harman/Kardon Nova Recenzia

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalita reprodukcie
+ Dizajn reproduktorov
+ Kvalita spracovania
+ Možnosti pripojenia
+ Kompaktné rozmery
+ Funkcia automatického zapínania/vypínania

Mínusy
– Vyššia cena
comments powered by Disqus