Recenzia: JBL Clip+

Recenzia: JBL Clip+

JBL vylepšil pôvodný model JBL Clip, ktorý sme testovali a najmä počas leta ale tiež aj v sychravom počasí plnom nástrah mlák po dažďoch príde vhod taký produkt, ako je Clip+, ktorý je nielen prenosný, ale aj tiež ponúkne zvýšenú odolnosť voči vode. Za cenu 59 eur prakticky nemá konkurenciu.
V zaujímavo dizajnovo balení je okrem reproduktora aj nabíjací microUSB kábel a manuály. Clip+ má rozmery 107×88×42 mm a jeho hmotnosť činí 150 gramov. To sú veľmi dobré hodnoty pre používateľov, ktorí často reproduktor niekam prenášajú. Kapacita batérie 600 mAh je skôr podpriemerná, s výstupom prúdu 0,5A sa nabíja okolo dvoch hodín a prehrávať hudbu zvládne maximálne päť hodín.

JBL Clip+

Reproduktor možno pripojiť bezdrôtovo cez Bluetooth 3.0, pričom s párovaním sme nemali absolútne žiadne problémy. Clip+ má frekvenčný rozsah 160 – 20000 Hz, čo je na taký malý produkt veľmi dobré, pričom výkon je 3,2W. Hoci s ním používateľ hluk nevytvorí, na grilovaciu párty na záhrade je ako stvorený.

JBL Clip+

Na reproduktore sa nachádza veľký úchyt (už z názvu vypovedajúci – Clip), vďaka ktorému produkt používateľ môže zavesiť na batoh, opasok či iné ďalšie predmety. JBL opäť nesklamalo a tak si milovníci farieb prídu na svoje. Clip+ sa totiž dodáva v čiernej, modrej, šedej, oranžovej, červenej, tyrkysovej, žltej a ružovej.

Neprehliadnite:
Výstava Audio, Video a Domáce kino 2015
JBL Clip+

Reproduktor podáva výkon hodný cene, veľkosti a výkonu. Pri hudbe so silnejším basovým podaním a maximálnej hlasitosti sme sa stretávali s ľahkým skreslením a basy neboli natoľko silné. Výšky a stredy ale podáva výborne a aj k jeho parametrom nás celkom prekvapil. Skladby, ktoré nemajú tak dôrazné basové podanie ale JBL Clip+ reprodukuje skvelo a to aj na maximálnej hlasitosti, kde už sme sa nestretli so skreslením.

JBL Clip+

Prenosný reproduktor JBL Clip+ ponúkne veľmi dobré a skladné rozmery, dizajn, nízku hmotnosť, možnosti úchytu, farebné verzie a predovšetkým dobrú reprodukciu či zvýšenú odolnosť voči vode. Reproduktoru teda striekajúca voda nevadí, avšak nie je určený pre úplné ponorenie do vody. Za túto cenu môže používateľ pri konkurencii hľadať ťažko podobný produkt, JBL Clip+ odporúčame.

Plusy
+ Zvýšená odolnosť
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Farebné prevedenie

Mínusy
– Skresľovanie pri vyšších hlasitostiach
– Päťhodinová výdrž na batériu
comments powered by Disqus