Recenzia: JBL Clip 2

Recenzia: JBL Clip 2

Prenosné reproduktory sú vhodným príslušenstvom pre mobilné zariadenia, akými sú smartfóny a tablety. Na trhu je veľa rôznych spoločností so svojimi produktami. V čom je však jedinečný JBL Clip 2?
JBL Clip 2

Sú to predovšetkým malé rozmery a nízka hmotnosť spolu so zvýšenou odolnosťou voči vode. Práve vďaka tomu možno so sebou vziať prenosný reproduktor kamkoľvek. V balení sa nachádza prepojovací kábel microUSB-USB na nabíjanie, manuály a reproduktor. K dispozícii je v piatich farbách: v čiernej, červenej, tyrkysovej, modrej a sivej. Na test sme mali čiernu farebnú verziu. Clip 2 je vyrobený z pevného plastu, monofónny reproduktor je chránený kovovou mriežkou, za ním je 40 mm menič, ktorý vytvára zvuk.

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Výhodou je tiež podpora dvoch vstupov: bezdrôtovo cez Bluetooth, alebo cez krátky audio kábel, ktorý je namotaný zozadu reproduktora. Prenos zvuku bezdrôtovo cez Bluetooth je ideálny v prípade mobilných zariadení a pri prenášaní. Párovanie so zariadením je jednoduché, stačí podržať „Bluetooth“ na pravej strane reproduktora. Keď bliká modrá LED dióda, reproduktor je v režime párovania. Na zariadení ho potom stačí už len vyhľadať a spárovať.

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Na ľavej strane sú tri tlačidlá: tlačidlo na prijatie hovoru a tiež plus a mínus na reguláciu hlasitosti. Napravo je spomínané tlačidlo Bluetooth a tiež vypínač, pod krytkou je ešte nabíjací microUSB konektor. Clip 2 možno použiť aj ako hands-free, keďže má v sebe aj zabudovaný mikrofón. Na vrchnej strane sa nachádza držiak s možnosťou pripnutia na oblečenie alebo tašku. Reproduktoru dominuje matný plast, príjemný na dotyk, ten však zachytáva aj odtlačky a nečistoty.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Clip 2: Malý reproduktor nejenom na tábor
JBL Clip 2

JBL Clip 2

Hoci sú rozmery malé, zvuk je vynikajúci a oveľa lepší ako sme pôvodne čakali. Je tu jeden 3W menič a zvuková stránka je veľmi dobrá, reprodukcia vo frekvenčnom rozsahu je vyvážená. Všetky zložky zvuku (basy, stredy aj výšky) sú dobre počuteľné a to prekvapivo aj pri maximálnej hlasitosti. Výhodou je aj funkcia Wireless Daisy Chain, čo znamená, že používateľ môže bezdrôtovo spojiť dva Clip 2 reproduktory dohromady a vychutnať si zosilnený zvuk.

JBL Clip 2

Frekvenčný rozsah je 120 – 20000 Hz, odstup signálu od šumu >80 dB, podporované protokoly sú: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6 a HSP V1.2. Integrovaná Li-Ion batéria má kapacitu 730 mAh a umožňuje 8 hodín prehrávania hudby. Nabíjanie trvá cca hodinu. Prednosťou je tiež zvýšená odolnosť voči vode IPX7, čo znamená, že nie je problém striekajúca voda počas dažďa a zároveň umožňuje reproduktor ponoriť do vody do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút.

JBL Clip 2

Odporúčaná cena reproduktora je 59 eur a hoci nepodporuje NFC, má dve možnosti pripojenia. Buď ho možno pripojiť káblom, ktorý je však pomerne krátky, alebo sa dá spárovať cez Bluetooth. Dosah v bežných podmienkach je okolo 5 až 7 metrov. Ak hľadáte malý, prenosný a cenovo dostupný reproduktor, ktorý sa hodí k mobilným zariadeniam, JBL Clip 2 môžeme odporúčať.

JBL Clip 2
comments powered by Disqus