Recenzia JBL Clip+ a predstavenie JBL Clip 2

Recenzia JBL Clip+ a predstavenie JBL Clip 2

Jeden z ďaľších mnoho produktov čo mi pristáli na stole za účelom napísania recenzie. Reproduktorov a hlavne vodeodolných mi už dosť prešlo rukami, a sám neviem čo mám o tomto napísať, keďže sa jedná o najlacnejší vodeodolný reproduktor z ponuky firmy JBL.
Za cenu 39€ už získate reproduktor ktorý niečo vydrží a môžete si ho vziať do akéhokoľvek počasia. Oproti vyšším modelom má jednu nespornú výhodu, ktorú zbadáte až po rozbalení. Totiž zo zadnej strany je nenápadne schovaný 30cm integrovaný jack kábel, ktorý slúži na pripojenie k akémukoľvek zdroju zvuku disponujúcemu sluchádlovým výstupom. No stále môžete reproduktor so svojim telefónom, tabletom či počítačom spojiť cez populárne Bluetooth rozhranie. Toto rozhranie v spojení cez Bluetooth prinesie výhodu, že môžete cez tento reproduktor aj telefonovať. Ten má zabudovaný aj mikrofón so zapusteným tlačídlom pre zdvihnutie či položenie prichádzajúceho hovoru. Okrem týchto tlačiedil je na tele aj ovládanie hlasitosti. Čo prekvapí z konektorovej výbavy okrem typického microUSB pre nabíjanie, je ďaľší AUX-In. Ten zas slúži na reťazové zapojenie viacerých reproduktorov.

JBL Clip+

JBL Clip+

Vychytávka, ktorá zaujme, je tzv. karabína. Tá Vám umožní reproduktor uchytiť takmer kamkoľvek: kabelku, batoh, tašku, sieť, putko nohavíc,.... Zabudovaná batéria podľa špecifikácie vydrží hrať v priemere cca 5 hodín, aj keď pri vlastnom teste, pri nižšej hlasitosti vydrží hrať niečo tesne cez 7 hodín. Nižšou hlasitosťou rozumiem to, že máte reproduktor pustený popri práci tak aby nerušil. Síce je možné použiť zabudované reproduktory notebooku, ale JBL Clip+ hraje opodstatne lepšie ako akékoľvek zabudované reproduktory.

JBL Clip+

No nedávno JBL predstavil už aj inovovaný tento reproduktor, ktorý sa vyznačuje novým dizajnom. Ale to nie je len jediná výhoda. Získal totiž lepšiu vodeodolnosť na úrovni certifikácie IPX7. Ak neviete čo toto označenie znamená, tak hovorí, že produkt je chránený proti ponoreniu do vody počas 30 minút do hĺbky 1m bez toho aby sa poškodil. JBL Clip 2 prináša aj vyššiu výdrž na prehrávanie na batériu na 8 hodín. Ako ste si mohli skôr prečítať, tak JBL Clip+ je možné reťazovo prepojiť pomocou AUX kábla. Toto vo verzii JBL Clip 2 už bude možné v bezdrôtovom režime s tým že ostáva zachovaná možnosť prepojiť reproduktory cez integrovaný kábel. Či ostane aj pôvodný systém, nevieme ešte potvrdiť.

Neprehliadnite:
Recenzia: JBL Clip+
JBL Clip 2

Bohužiaľ všetky tieto vylepšenia sa aj odrazia na cene, ktorá je predbežne stanovená na 59.95$ oproti 39€ za JBL Clip+. Je možné, že oba produkty ostanú kvôli cene kontinuálne zachované v ponuke.
comments powered by Disqus