Recenzia JBL E55BT: Slúchadlá s vynikajúcim podaním zvuku

Recenzia JBL E55BT: Slúchadlá s vynikajúcim podaním zvuku

Plastová konštrukcia je dostatočne pevná, aby zvládla nápor používania a častého prenášania. Aj tu je možnosť mušle sklopiť o 90° a „zlomiť“ ich v spojovacom oblúku na jednoduchšie prenášanie. Dajú sa použiť v káblovom a bezdrôtovom režime a takisto majú multi-párovanie cez Bluetooth. Vďaka väčším rozmerom mušlí použil výrobca akumulátor s väčšou kapacitou, a tak je ich výdrž až 20 hodín prevádzky.
Oválny tvar mušlí vytvára zmenšený dojem slúchadiel a zároveň je ich tvar pohodlný na nosenie. Kompletne obklopia uši a nevytvárajú na hlave nadbytočný tlak. Podobne ako pri modeli Creative Aurvana Live!2 ich odporúčame používať skôr pri sedení ako chôdzi. Sú stabilné a vyvážené. Lepšie ale držia vtedy, keď sedíte v pokoji. Telefonovať sa s nimi dá aj v „pasívnom“ režime. Teda keď ich máte ako káblové. Látkový kábel je vedený z pravej mušle, nezamotáva sa a neprenáša rušenie pri oteroch z oblečenia. Látkový poťah je použitý aj na spojovacom moste. Prakticky až na veľkosť a typ sú identické s modelom JBL E45BT. Rovnaké rozmiestnenie ovládacích prvkov ako pri modeli JBL E45BT je aj tu. Teda na ľavej mušli microUSB konektor na nabíjanie, všetko ostatné, vrátane audio jacku s priemerom 2,5 mm, je na pravej mušli.

JBL E55BT

Látkový kábel je vedený z pravej mušle, nezamotáva sa a neprenáša rušenie pri oteroch z oblečenia. Látkový poťah je použitý aj na spojovacom moste. Prakticky až na veľkosť a typ sú identické s modelom JBL E45BT. Rovnaké rozmiestnenie ovládacích prvkov ako pri modeli JBL E45BT je aj tu. Teda na ľavej mušli microUSB konektor na nabíjanie, všetko ostatné, vrátane audio jacku s priemerom 2,5 mm, je na pravej mušli.

Rovnaké rozmiestnenie ovládacích prvkov ako pri modeli JBL E45BT je aj tu. Teda na ľavej mušli microUSB konektor na nabíjanie, všetko ostatné, vrátane audio jacku s priemerom 2,5 mm, je na pravej mušli.

Neprehliadnite:
Circumaurální jistota
JBL E55BT

Zvuk
V tomto prípade je zvuk citeľne s väčším priestorovým efektom. Žiadne umelé rozšírenie zvuku, ale možnosť rezonancie na priestorovo väčšom meniči. Zvuk je vyladený tak, aby ste mali všetky zložky reprodukované v dobre zladenej symbióze. Dynamické basy, vynikajúce stredy a výšky. Výborné nielen na elektronickú hudbu. Pri počúvaní filmov budete počuť zreteľné výšky a hlasy, no nie zas príliš preexponovane.

TOP argument pre JBL E55BT
- Vynikajúce podanie zvuku a univerzálne využitie

Hodnotenie
+ pohodlné nosenie, káblový aj bezdrôtový režim, multi-párovanie, vynikajúci priestor reprodukovaného zvuku
– žiadne podstatné

Verdikt
JBL E55BT sú vlastne obdobou menšieho modelu v teste od tohto výrobcu. Majú plnší zvuk a reprodukcia je viac priestorová a do hĺbky. Dajú sa použiť aj bezdrôtovo. Tento model si vyberáte hlavne vtedy, keď chcete ešte lepší zvuk ako pri JBL E45BT a neprekáža vám väčšia veľkosť mušlí a slúchadiel celkovo.
comments powered by Disqus