Recenzia: JBL Flip 3

Recenzia: JBL Flip 3

Nástupca elegantného JBL Flip 2 prináša vzhľad, za ktorý sa používateľ nebude za žiadnych okolností hanbiť, výdržou na batériu a tiež nás potešil zvýšenou odolnosťou voči vode. Je to ďalší bestseller?
V balení sa nachádza okrem reproduktora iba microUSB kábel pre nabíjanie 3000 mAh integrovanej batérie spolu s manuálmi. JBL opäť nesklamalo a ponúka model Flip 3 hneď v niekoľkých farebných prevedeniach – čiernej, šedej, modrej, tyrkysovej, ružovej, červenej, oranžovej a žltej. Dizajn ide spoločne po vzore ostatných modelov z roku 2015, je tu vzhľad v tvare plechovky s pogumovanými hranami, pričom zvyšok reproduktora pokrýva príjemný textil so zaujímavou textúrou.

JBL Flip 3

Na zadnej strany sú ovládacie prvky a konektory. Prítomná je aj funkcia JBL Connect, ktorá dokáže spojiť viac reproduktorov JBL s modelmi, ktoré podporujú túto funkciu, čím možno vytvoriť pôsobivý výkon z viacero reproduktorov. Flip 3 má rozmery 169×64×64 mm a hmotnosť 450 gramov, čo je vzhľadom k výkonu a dobrej výdrži veľmi prijateľné. Po stranách sú dva JBL Bass Radiator reproduktory, ktoré dokážu výborným basovým podaním aj vzhľadom nejedného používateľa ohromiť.

JBL Flip 3

Celkový výkon reproduktora je 2× 8W, frekvenčný rozsah je potom 85 Hz – 20 000 Hz. Integrovaná batéria sa pri výstupe 1A nabíja 3,5 hodiny, na jedno nabitie je Flip 3 schopný prehrávať hudbu až 10 hodín, avšak závisí od typu pripojenia zdroja zvuku a hlasitosti. Oceňujeme, že medzi všetkými novými reproduktormi JBL v poslednej dobe pozorujeme medzigeneračný nárast výkonu. Ocenili by sme, ak by aj pri Flip 3 bolo pribalené ochranné puzdro, ako tomu bolo u predchodcu.

Neprehliadnite:
TEST JBL Flip 3: malý-veľký reproduktor pre mladých
JBL Flip 3

Potešia však materiály, ktoré sa tak ľahko nepoškodia, pričom vhod príde  aj zvýšená odolnosť voči striekajúcej vode. Hoci nie je model vodeodolný, striekajúca voda či mokré ruky mu nijako neuškodia, ponorenie do vody ho však zničí. S párovaním cez Bluetooth sme nemali absolútne žiadne problémy, reproduktor podáva reprodukciu veľmi dobre. Basové podanie je na prenosný reproduktor nadpriemerné a stredy s výškami zvláda reproduktor excelentne, teda až na mierne skreslenia pri maximálnej hlasitosti.

JBL Flip 3

Za cenu okolo 129 eur je JBL Flip 3 zaujímavý produkt, ktorý ponúka veľmi do brý pomer medzi cenou a výkonom. Okrem toho zaujme kompaktnými rozmermi, so zvýšenou odolnosťou voči striekajúcej vode sa môže stať zaujímavým kandidátom aj pre často cestujúcich používateľov, ktorí sa rozhodnú prenášať Flip 3 v batohu.

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Zvýšená odolnosť
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Výdrž na batériu
+ Farebné prevedenie

Neprehliadnite:
Najpredávanejšie reproduktory na Slovensku sú od značky JBL
Mínusy
– Pri vyšších hlasitostiach tendencie ku skresľovaniu
comments powered by Disqus