Recenzia: JBL Flip 4

Recenzia: JBL Flip 4

JBL, výrobca špičkovej audio techniky, predstavil bezdrôtový reproduktor Flip 4, ktorý je nástupcom obľúbeného produktu, ktorý si získal veľa fanúšikov vďaka kvalitnému zvuku. Flip 4 ponúka vodeodolnosť, lepšiu batériu a nové farebné vyhotovenie. Ako sa obstál v našom teste?
Balenie prenosného reproduktora zahŕňa testovaný produkt, manuál a krátky napájací kábel. Z obalu tiež veľmi jednoducho zistíme všetky technické parametre zariadenia a odkaz na stiahnutie aplikácie JBL Connect, ktorá umožní prispôsobenie názvu reproduktora alebo prepojenie viacerých reproduktorov JBL, čo viac umocní lepší zážitok z počúvania.

JBL Flip 4

Dizajn je jednoduchý a od minulej verzie sa veľmi nezmenil. Reproduktorová zostava je pokrytá textilom so štvorčekovou textúrou. Okraje a rám je pogumovaný, čo pridáva dojem väčšej odolnosti. Na bokoch sú dva basové meniče. Flip 4 je k dispozícii v čiernom, šedom, modrom, tyrkysovom, červenom a nami testovanom, maskáčovom vyhotovení.

Celkový výkon reproduktora je 16W. Na ráme je audio jack a microUSB konektor, ktoré sú schované pod gumovou krytkou. Ovládanie zapnutia, LED indikácia nabitia a zapnutie funkcie JBL Connect je na samotnom gumovom orámovaní, zvyšok tlačidiel pre reguláciu hlasitosti, párovanie a pozastavenie hudby či ovládania hovoru sú tiež na textúrovanom textile.

Neprehliadnite:
Flip, ktorý sa nebojí kúpania
JBL Flip 4

Vo veľmi kompaktnom balení, ktoré možno vložiť do akejkoľvek cestovnej tašky, či batohu, sa ale skrýva slušná nálož výkonu. Spracovanie je príkladné, ale kvalita zvuku naozaj dorovnáva vyššiu ceny reproduktora. Basy sú veľmi dôrazné a čisto reprezentované spoločne s čistými výškami. Po umiestnení „v stoji“ doprostred veľkej miestnosti reproduktor ozvučí celú miestnosť kvalitnou a hlasitou reprodukciou, hoci nehrá ani na maximálnu hlasitosť.

JBL Flip 4

Pri nastavení maximálnej hlasitosti je už počuť potlačenie basovej zložky a kvalita zvuku už nie je ideálna, avšak úrovne hlasitosti okolo 80%, ktorá bude zďaleka vo väčšine prípadov postačovať, reproduktor hrá verne a veľmi dobre. Nech sme počúvali elektronickú, populárnu hudbu, rock, alebo rap; všetky žánre zvláda na svoju veľkosť priamoúmerne veľmi dobre a na cesty si už nedokážeme predstaviť lepšieho spoločníka ako je testovaný model. Za túto cenu totiž v takto kompaktnom balení bude JBL Flip 4 aj so svojou vyššou cenou ťažko hľadať konkurenciu.

JBL Flip 4

Flip 4 má hmotnosť 515 gramov a kapacitu batérie 3000 mAh. Tá ho dokáže napájať po dobu 12 hodín pri polovičnej prehrávanej hlasitosti vďaka čomu je skvelým spoločníkom na cesty. Výborné vlastnosti dopĺňa aj vodeodolnosť podľa štandardu IPX7. Reproduktor bol po celý čas testu vynikajúcim kúskom zábavnej techniky a je na každom z používateľov, či takúto investíciu do Bluetooth reproduktora podstúpi. Za nás ale rozhodne konštatujeme, že dostanete skvelý reproduktor.

JBL Flip 4

Hodnotenie: 95%

Neprehliadnite:
Recenzia JBL Flip 4: Reproduktor, ktorý vás kvalitou zvuku rozhodne nesklame
Plusy
+ Zvýšená odolnosť
+ Kvalita vyhotovenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Výdrž na batériu
+ Farebné vyhotovenie
+ Vodeodolnosť IPX7

Mínusy
– Pri vyšších hlasitostiach tendencie ku skresľovaniu
– Vyššia cena prenosného reproduktora
comments powered by Disqus