Recenzia JBL Flip 4: Reproduktor, ktorý vás kvalitou zvuku rozhodne nesklame

Recenzia JBL Flip 4: Reproduktor, ktorý vás kvalitou zvuku rozhodne nesklame

Výrobca zase zapracoval na zvuku, ale prináša aj tak veľmi žiadanú odolnosť voči vode. S certifikáciou IPX7 prežije náhodné ponorenie, obliatie alebo dážď. Je preto ideálny na nosenie so sebou do prírody alebo na použitie na záhrade či kdekoľvek vonku. Keď ho zašpiníte, môžete ho pod tečúcou vodou umyť. Kto sa chce hrať na efekty, môže poliať bočné pasívne radiátory, ktoré pri dobre nastavenej hlasitosti vyfŕkajú vodu preč.
Telo je plastové s látkovým poťahom a reproduktor má aj pútko, vďaka čomu ho môžete nosiť s prevlečením o zápästie. Dá sa použiť na stojato, no najvhodnejšia je horizontálna poloha. Na zošikmenej zadnej časti má ovládacie tlačidlá hlasitosti, párovanie Bluetooth a multifunkčné tlačidlo. Ním môžete posúvať skladby, prijímať hovory alebo využiť asistenta od Googlu či od Applu. V spodnej časti je pod gumovým krytom microUSB konektor na nabíjanie a AUX vstup. Vedľa je tlačidlo na zapnutie a tlačidlo JBL Connect+, ktorým navzájom prepojíte až 100 kompatibilných reproduktorov. Cez aplikáciu sa dá potom nastaviť rozšírené stereo alebo oddelenie ľavého a pravého kanála. Vedľa tlačidla napájania je päť bielych LED diód na ukázanie kapacity akumulátora. Zostávajúcu kapacitu vidíte aj v aplikácii pre smartfón.

Reproduktor sa dá pripojiť k dvom zariadeniam naraz. Napríklad k počítaču a telefónu. Kapacita akumulátora je 3000 mAh a umožní zhruba 12 hodín prehrávania hudby. Flip 4 má vlastný mikrofón a dá sa s ním aj telefonovať. Poslúži napríklad pri hovoroch cez Skype.

JBL Flip 4

Zvuk

Kvalita zvuku je veľmi dobrá. Tento reproduktor je až netradične výkonný. Zachováva si skutočne hlboké basy aj pri menších rozmeroch a hodí sa pre tých, ktorým na zvuku rozhodne záleží. Výraznejšie výšky využijete pri filmoch, no stredy boli takisto veľmi dobre vykreslené. S týmto reproduktorom už rozoznáte kvalitný zdroj hudby. Ak môžete, púšťajte si na ňom hudbu napr. zo Spotify s vyššou kvalitou nahrávok, poznáte rozdiel.

Neprehliadnite:
JBL Flip4: Štvrtá generácia opäť posúva level vyššie
Hodnotenie:
+ odolné vyhotovenie, prežije náhodné ponorenie do vody, generuje silné basy, kvalita reprodukcie, možnosti prepojenia a ovládania
– žiadne podstatné

Verdikt
JBL Flip 4 je skutočne podarený reproduktor. Je odolný, má kvalitnú reprodukciu a ešte aj podporu aplikácií pre smartfóny. Udelili sme mu tip redakcie, pretože ako celok na nás urobil dojem. Výrobca si dal na spracovaní a zvuku záležať. Je to proste JBL.

JBL Flip 4
comments powered by Disqus