Recenzia: JBL Go

Recenzia: JBL Go

JBL Go je zaujímavý bezdrôtový reproduktor, ktorý sa vymyká z radu a snaží sa zaujať nielen veľkosťou a kvalitou, ale predovšetkým zaujímavou cenou pod 30 eur. Nás rozhodne zaujal, o čom sa presvedčíte v tejto recenzii.
Produkt prišiel v malej priehľadnej krabičke, v ktorej okrem reproduktora našli už len malý návod a kábel na nabíjanie. Potešil by aj klasický kábel 3,5 mm audio jack na drôtové pripojenie, avšak za danú cenu to neberieme ako veľkú nevýhodu.
JBL GO

Reproduktor má malé rozmery 68×83×31 mm a hmotnosť 142 gramov, takže sa hodí aj na dlhšie cesty. Na test sme mali k dispozícii čiernu verziu, dostupných je ale ďalších sedem farebných variácií, ktoré zahŕňajú ja výrazné farby ako je oranžová alebo modrá.

JBL GO

Na prednej strane reproduktora je kovová mriežka, za ktorou sa skrýva menič a modrá LED dióda. Zvyšok povrchu je tvorený mäkkým plastom, na ktorom sa ľahko udržujú nečistoty a odtlačky prstov. Páči sa nám minimalistický vzhľad, ktorý pôsobí luxusným dojmom.

JBL GO

Na hornej strane sú všetky ovládacie tlačidlá na zapnutie/vypnutie, párovanie cez Bluetooth, na ovládanie hlasitosti a na hovory. Na pravej strane výrobca umiestnil 3,5 mm vstup, microUSB port a mikrofón. Ľavá strana prispôsobená na pripnutie šnúrky.

Neprehliadnite:
JBL GO – nejmenší reproduktor s více než slušným výkonem
JBL GO

Párovanie cez Bluetooth prebieha veľmi jednoducho, či už s počítačom alebo smartfónom. Go si však dokáže pamätať iba posledné pripojené zariadenie, čo v praxi znamenalo, že keď sme ho používali so telefónom a následne sme ho chceli pripojiť k notebooku, museli sme ho znova ručne spárovať.

JBL GO

Po opätovnom spárovaní sa následne už k notebooku pripájal automaticky po zapnutí. Situácia s pripojením bola rovnaká aj v opačnom prípade, keď bol používaný reproduktor s notebookom a chceli sme ho pripojiť k smartfónu, čo sa dalo len ručne.

JBL GO

Dosah reproduktora spĺňal naše očakávania. Vo väčšine prípadov sme ho stále mali v blízkosti počítača alebo telefónu, so signálom nebol žiadny problém. Nenastali ani žiadne rušenia či výpadky. Problémom boli ale väčšie vzdialenosti a steny v dome, ktoré nedokázal Bluetooth prekonať tak, ako na iných, drahších zariadeniach. To je ale vec, ktorá sa reálne málokedy stáva.

JBL GO

Vo vonkajších priestoroch nebol problém ani vzdialenosť nad 10 metrov, kde bol signál stále dostatočný a nebolo počuť žiadne rušenie. Nutná bola ale priama viditeľnosť, problém robili už aj riedke stromy.

Neprehliadnite:
JBL® GO bezdrátový reproduktor vytváří zábavu za skvělou cenu díky svému překvapivému zvuku a spektru barev
JBL GO

Kvalita zvuku je veľmi dobrá. Vďaka veľkému rozsahu hlasitosti sa hodí či už na bežné počúvanie alebo aj na nejakú párty. Prekvapia najmä basy, ktoré sú dosť výrazné, stredy aj výšky sú čisté, nezaznamenali sme žiadne veľké deformácie či skreslenia. Pri vyššej hlasitosti sa ale samozrejme kvalita zvuku znížila a začal prevažovať šum, čo je vzhľadom na rozmery pochopiteľné.

JBL GO

Výhodou je mikrofón, ktorý slúži na telefonovanie, alebo nahrávanie. Kvalitou sa radí medzi najnižšiu triedu, to ale neberieme ako chybu, keďže v takom malom reproduktore a navyše pri takej nízkej cene je mikrofón len obrovské plus.

JBL GO

Dôležitou častou je batéria, ktorá sa stará o napájanie malého reproduktora. Výrobca uvádza kapacitu 600 mAh, čo by vraj malo stačiť na viac ako 5 hodín nepretržitého prehrávania a nabiť sa majú za 1,5 hodiny. Výdrž v praxi je však vynikajúca, boli sme priam ohúrení, keď sme pri bežnej hlasitosti popri práci dosiahli 10 hodín, čo je dvojnásobok udávanej výdrže a považujeme to za veľmi príjemné prekvapenie.

JBL GO

Aký je teda tento malý, šikovný a prenosný bezdrôtový reproduktor JBL Go? Medzi najväčšie prednosti patria malé rozmery, dobrá zvuková kvalita, vysoká výdrž a nízka cena. JBL Go rozhodne odporúčame pre tých, ktorí hľadajú malý a cenovo dostupný bezdrôtový reproduktor na cesty alebo ako náhradu za integrované reproduktory v notebooku.

Neprehliadnite:
Najpredávanejšie reproduktory na Slovensku sú od značky JBL
Parametre a špecifikácie:
Rozmery: 68×83×31 mm
Hmotnosť: 142 gramov
Frekvenčný rozsah: 180 – 20 000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  3 Watt
Podporované profily: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6, HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, 600 mAh, výdrž 5 hodín (nameraných vyše 10 hodín)
Farebné prevedenia: čierna, šedá, červená, oranžová, ružová, žltá, modrá, tyrkysová
Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Malé rozmery, nízka hmotnosť
+ Kvalita prevedenia a dizajn
+ Kvalita zvuku k rozmerom
+ Vysoká výdrž batérie
+ Vstavaný mikrofón
+ Nízka cena

Mínusy
– Povrch náchylný na nečistoty a odtlačky
– Slabší dosah cez steny
comments powered by Disqus