Recenzia: JBL Pulse 2

Recenzia: JBL Pulse 2

Nástupca elegantného JBL Pulse prináša vzhľad, za ktorý sa používateľ nebude hanbiť. Potešia farebné efekty a zvýšená odolnosť voči vode. Je to ďalší bestseller?
JBL Pulse 2 na prvý pohľad pripomína valec. So svojimi rozmermi – výška 194 mm, priemer 84 mm a hmotnosťou 755 gramov nie je najmenší. Voči predchodcovi je o 256 gramov ťažší, je však vhodný na prenášanie a vieme si ho predstaviť aj ako hlavný reproduktor na stole. Nie je sa však čomu čudovať, výrobca do reproduktoru s výkonom 2×8W zakomponoval aj svetelné efekty po celom obvode, čo je zároveň aj jedno z hlavných lákadiel tohto zariadenia.

JBL Pulse 2
JBL Pulse 2
Svetelnú časť, tvorenú LED diódami s podporou viacerých farebných režimov, chráni kovová mriežka. Podstava aj horná plocha reproduktora sú pogumované. Rovnako je upravený aj zvislý pásik v šírke 3 cm, ktorý prepája v zadnej časti oba konce valca. V pruhu sú pod krytkou schované 3,5 mm audio jack na linkový vstup a microUSB na nabíjanie. Nad nimi sú zvislo v pogumovanom pásiku radené nad sebou dotykové ovládacie prvky. Päť LED diód v strede signalizuje stav nabitia batérie.

JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

Umiestnenie tlačidiel naznačuje ako je Pulse 2 konštruovaný. Najvhodnejšia poloha je na stojato. V prípade, ak používateľ položí reproduktor na stôl vodorovne, musí pogumovaný pás byť naspodku a ovládacie prvky v ňom budú zakryté. Najvyššie nad ovládacími prvkami je umiestnená novinka v podobe malého objektívu JBL Prism. Ten sníma okolie a deteguje rôzne farby. Vďaka objektívu potom Pulse 2 mení farby svetelnej šou. Stačí stlačiť tlačidlo s farebnými bodkami na prednej strane a  priblížiť vybraný objekt k objektívu, ktorý sa prispôsobí a zmení farebné spektrum.

Neprehliadnite:
Multimediálne reproduktory pre náročných
JBL Pulse 2
JBL Pulse 2
Zadný pogumovaný pás teda vytvára ovládací panel. Je v ňom päť hlavných tlačidiel na párovanie pomocou Bluetooth, nastavenie hlasitosti a tlačidlo na zapnutie a vypnutie. Okrem toho je tu aj spomínaný objektív. K dispozícii je však aj tlačidlo play-pause, ktoré príde vhod pri ovládaní multimédií, pričom funguje aj na YouTube. Nad ním je JBL Connect – funkcia, ktorá umožňuje prepojiť viac reproduktorov Pulse 2, ale tiež aj iné modely (JBL Xtreme, Flip 3) a tak možno z jedného zariadenia prehrávať hudbu až do troch reproduktorov v multi alebo stereo režime.

JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

Svetelné efekty sú programovateľné. Nastaviť ich možno pomocou aplikácie, ktorá je dostupná pre Android a iOS. Aplikácia je prehľadná, možno si tu jednoducho nastaviť rozsah farieb a rýchlosť ich zmien. Zmeny však možno nastavovať priamo aj na reproduktore. Vďaka svetelnej šou a možnostiam nastavení má Pulse 2 pridanú hodnotu a jedinečnosť. Aj keď svetelné efekty sú zaujímavá funkcia, kvalita zvuku má byť na prvom mieste.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

Vernosť reprodukcie je výborná, nemáme k nej žiadne námietky. Prítomné sú všetky zložky frekvenčného pásma a Pulse 2 si výborne poradí aj s basmi. Tie sú vďaka 45 mm meničom oveľa lepšie, ich celkový výkon je 2× 8 Wattov. Z kvalitnej reprodukcie sme boli nadšení. Chválime aj maximálnu hlasitosť reproduktora, už pri strednej hlasitosti dokáže ozvučiť menšiu miestnosť. Pri maximálnej hlasitosti je možné ozvučiť aj záhradnú párty – batéria sa však bude viac vybíjať.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

Integrovaná batéria má kapacitu 6000 mAh. To je voči predchodcovi o 2000 mAh viac a na jedno nabitie vydrží cca 10 hodín pri zapnutých svetelných efektoch. JBL Pulse 2 patrí nepochybne medzi zaujímavé a výnimočné prenosné reproduktory, odlišujúc sa hlavne svetelnými efektmi, ktoré sú vytvorené  pomocou LED diód. Ak si odmyslíme pre niekoho vyššiu cenu 179 eur, ide o vynikajúci produkt, ale cena podľa nás zodpovedá benefitom a reprodukcii, ktoré Pulse 2 prináša.

Neprehliadnite:
VIDEO touchIT: Dva pohľady na reproduktor JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

Jednoduché ovládanie reproduktora dopĺňa aplikácia, dostupná pre Android a iOS. S ňou možno jednoducho nastavovať svetelné efekty a možno pomocou nej spraviť aj doma „svetelnú šou“. Reproduktor je vhodný pre domáce počúvanie hudby alebo menšiu párty. Poteší zvýšená odolnosť voči striekajúcej vode, používanie pri bazéne tak nebude problém. Milovníkov technológií a používateľov, ktorí majú viac produktov od JBL poteší aj funkcia JBL Connect.
Vďaka jedinečnej funkcii svetelných efektov udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu JBL Pulse 2 ocenenie Inovácia

JBL Pulse 2
comments powered by Disqus