Recenzia JBL Tune 750BTNC: Silný basový zážitok a pohodlné nosenie

Recenzia JBL Tune 750BTNC: Silný basový zážitok a pohodlné nosenie

Tu je silný basový zážitok a pohodlné nosenie. Výrobca myslel aj na výdrž batérie. To oceníte, najmä pri dlhodobom nosení. Konštrukcia je plastová a slúchadlá majú vďaka tomu optimálnu hmotnosť 220 gramov. Využívajú mechanizmus zavesenia mušlí podobne ako iné slúchadlá tejto značky. Dajú sa korigovať vertikálne a dobre sadnú na uši.
Polstrovanie je mäkké a slúži ako utesnenie. Je to vhodný doplnok k aktívnemu potlačeniu okolitého hluku. Túto možnosť si môžete zapnúť samostatným tlačidlom na pravej mušli. Ovládacie prvky sú vlastne všetky na pravej mušli, a to vrátane konektora microUSB na nabíjanie slúchadiel.

Okrem toho tu je tlačidlo na vypnutie a párovanie zároveň a trojica tlačidiel na presun medzi skladbami alebo úpravu hlasitosti a pozastavenie hudby. Cez slúchadlá sa dá aj telefonovať.

JBL Tune750BTNC

Na výber máte niekoľko režimov, ako ich používať. Využiť sa dá kompletne bezdrôtový prenos cez Bluetooth aj s ANC alebo s vypnutým ANC. A potom je tu prepojenie cez audio kábel, no môžete mať zapnutú funkciu aktívneho odhlučnenia. Ak sa vybijú úplne, stále sa dajú použiť ako bežné káblové slúchadlá.

Neprehliadnite:
Trojica bezdrôtových slúchadiel od JBL poteší každé ucho
Pri ich výdrži sme na ich nabíjanie nemuseli myslieť často a zakaždým ich nabíjali len toľko, koľko sme mohli. Týmto systémom boli vždy pripravené. V našom prípade bolo potrebné raz za pár dní myslieť na ich aspoň čiastočné nabitie.

Zvukovo sú výborné. Celkovej dynamike pomáha technológia JBL Pure Bass, ktorá je už v prípade tohto výrobcu legendárna. Sústreďuje sa na nízke tóny, avšak tak aby sa zachovala celková rovnováha zvuku. Basy sú výborné a rovnako aj stredné tóny.

Priaznivci elektronickej hudby si vychutnajú všetky náležité detaily. Produkcia zvuku je taká detailná, až je tu sčasti cítiť jemne priestorový efekt. Nie je silný a je to dobré podanie stereo zvuku. Z hľadiska zvuku sú výborné, vhodné aj na vlastné úpravy ekvalizérom bez nežiaducich rezonancií. A nakoniec tradičné pozitívum. Pripojiť ich môžete k dvom zariadeniam súčasne.

JBL Tune750BTNC

Výhody
+ Skladateľná konštrukcia
+ Výborný zvuk
+ Rozloženie ovládacích prvkov

Neprehliadnite:
Komplexné slúchadlá za dobrú cenu
Nevýhody
- Menšie vlastné odhlučnenie

Verdikt
JBL Tune 750BTNC zaujmú dlhou výdržou na batériu, dajú sa ale používať aj bez potreby ich napájať, a to cez audiokábel. Aktívne odhlučnenie je výborné, rovnako aj konštrukcia. Vhodné sú na celodenné nosenie.
comments powered by Disqus