Recenzia JBL Tuner Black

Recenzia JBL Tuner Black

Takmer v každej recenzii na bezdrôtové audio reproduktory vyčítam modelom jedno a to isté – absenciu rádia. Zdá sa, že moje modlitby boli vypočuté a v JBL si konečne povedali, prečo by novému reproduktoru okrem Bluetooth nepridali aj anténu a tuner.
Reproduktor JBL Tuner Black je presne to, čo na trhu s kvalitnými a hlavne dostupnými audio reproduktormi chýbalo. Dizajnovo ide o klasický JBL valcový reproduktor, ktorý však dostal trochu ostrejšie hrany a protišmykové podstavce, takže pevne drží na stole. Okrem tlačidiel reproduktoru nechýba ani informatívny displej, ktorý vám okrem stavu batérie prezradí aj to, aké rádio máte práve naladené, a dokonca vám zobrazí aj aktuálne prehrávanú skladbu. Shazam tak nemusíte zapínať vždy, keď v rádiu počujete nejakú novinku. Táto funkcia mohla reproduktoru zostať aj pri počúvaní cez Bluetooth spolu s možnosťou ovládania reproduktoru pomocou tlačidiel, no nemôžem mať všetko. Reproduktor sa teda dá používať v troch variantoch – ako Bluetooth bezdrôtový reproduktor, ako rádio cez DAB/DAB+ a ako bežné FM rádio, ktoré si musíte naladiť. Výhodou je, že vrchnú časť ovládania tvorí aj päť tlačidiel na prednastavenie staníc podobne, ako to nájdeme v autách. Batéria sa zobrazuje v percentách a záleží od toho, ako nahlas reproduktor počúvate, a tiež od toho, v ktorom móde. Priemerne vám však rádio vydrží prehrávať približne osem hodín. Ja som ho nabíjal každé tri dni pri počúvaní 2-3 hodiny denne na bežnej hlasitosti. Mimochodom JBL nezabudlo v balení ani na bežnú prípojku do elektriny, takže nabíjanie iba cez USB kábel je minulosťou. JBL Tuner je ideálnym spoločníkom na cesty, no počas testovania si našiel čestné miesto aj doma, kde dočasne nahradil domáce rádio, ktoré hrá horšie a nemá Bluetooth. Po rannom vypočutí správ mi stačilo stlačiť jediné tlačidlo a už som si z tohto malého dela užíval perfektnú hudbu z aplikácie Spotify. Nevýhodou reproduktoru je absencia odolnosti voči ošpliechaniu vodou podobne, ako to majú ostatné reproduktory od JBL. Taktiež mi chýbala možnosť pripojenia cez Wi-Fi, no to sú všetko drobnosti, ktoré som ochotný prekusnúť. Za cenu 99 eur dostanete skutočne kvalitný produkt, ktorý splní vaše očakávania.


JBL TunerNaše hodnotenie: 95%

JBL Tuner Black je perfektným kompaktným reproduktorom, ktorý slúži zároveň aj ako bezdrôtové rádio. Okrem podareného dizajnu vás očarí aj kvalitným zvukom.

VÝHODY
- zabudované rádio aj Bluetooth
- kvalitný zvuk
- prednastavenie staníc

Neprehliadnite:
Recenze JBL Tuner – je libo reproduktor s rádiem?
NEVÝHODY
- absencia odolnosti voči vode
- chýba možnosť Wi-Fi pripojenia
comments powered by Disqus