Recenzia Under Armour True Wireless Flash: Prepracované slúchadlá pre športovcov

Recenzia Under Armour True Wireless Flash: Prepracované slúchadlá pre športovcov

Odolný dizajn a pogumovanie ovládacích prvkov. Toto sú slúchadlá pre športovcov a je vidieť ich previazanosť so značkou Under Armour.
Spolupráca s JBL je počuť nielen na párovacom tóne, ale aj na kvalite zvuku. Kto športuje naozaj veľa, toto je správny model. Najmä ak chcete stabilné držanie v ušiach a odolnosť IPX7. Teda odolnosť nielen proti dažďovej vode, ale aj náhodnému ponoreniu. Skrátka a dobre, keď si slúchadlá zašpiníte, umyjete ich pod tečúcou vodou a máte po starostiach. Za zmienku stojí aj 12-mesačné členstvo v aplikácii MapMyRun.

Bezchybné držanie v ušiach je vďaka aretačným prvkom, ktoré máva veľa športových slúchadiel. Na výber máte z viac veľkostí, podobne ako aj návlekov na menič, ktorý si zasúvate do zvukovodu. Na pohľad pôsobia trochu masívne. Sú inak veľmi ľahké a dobre sa nosia. Vôbec nám neprekážali a čo je podstatné, nepociťovali sme nával tepla. To sa pri niektorých slúchadlách dialo a bolo potrebné ich pri vysokom teple vybrať z ucha.

JBL Under Armour® Sport True Wireless Flash

Tu je to bez problému a z ucha ich netreba dávať dole ani keď chcete počuť okolie. Výrobca svoju technológiu nazýva TalkThru & Ambient Aware. Tlačidlo na ľavom slúchadle aktivuje mikrofóny a budete počuť všetko, čo sa okolo vás deje. Hudba bude hrať veľmi potichu na pozadí. Vypnutie zachytávania okolitých zvukov vráti prehrávanie na pôvodnú hlasitosť. Toto je vynikajúco spracovaná funkcia a prelínanie režimov pôsobí prirodzene. Druhá časť funkcie spraví prepúšťanie okolitých zvukov a ponechá hudbu na vami nastavenej hlasitosti.

Neprehliadnite:
Recenzia JBL Under Armour True Wireless Flash
My sme si ich obľúbili aj vďaka ich silnému pasívnemu odhlučneniu. Založením do ucha utlmíte okolo 80 % zvukov z okolia. Hodia sa teda aj na cestovanie alebo do kancelárie. Hoci toto je v našom teste najlepšie spracovaný model do testu.

Nabíjacia kolíska je poriadne veľká. Získate s ňou ale rozšírený čas na jedno nabitie. Hliníkové telo ochráni slúchadlá bezchybne. Má pútko, ktorým ju môžete niekam pripnúť alebo prevliecť. Je veľká a ťažká a na nosenie vo vrecku to príliš nebude. Kolíska by ale už nemala mať microUSB nabíjanie, ale USB-C a toto nám naozaj prekážalo. Asi preto, že už používame smartfóny s céčkovým USB portom. Teší nás ale, že má štyri LED ukazovatele zostávajúcej kapacity.

Zvukovo sú výborné, zameranie na basy je cítiť a vôbec to nemáme výrobcovi za zlé. Nám sa to páčilo a vernosť zvuku pri dvíhaní činiek nemáme kedy evidovať. Aby nedošlo k omylu. Zvukovo sú veľmi detailné. Najmä v oblasti výšok a stredov. Basy by ale mohli byť dynamickejšie. Miestami nám pripadali tvrdšie.

JBL Under Armour® Sport True Wireless Flash

Verdikt
Under Armour True Wireless Flash hodnotíme ako celkovo najodolnejšie a najlepšie prepracované slúchadlá pre športovcov. Pohodlne sa nosia, majú najvyššiu odolnosť proti vode spomedzi testovaných slúchadiel. Kolíska vám ich nabije 5-krát, ale nám pripadala veľká a ťažkopádna.

Neprehliadnite:
Recenze JBL/Under Armour Flash – True Wireless sluchátka pro sportovce?
Výhody
- Detailne spracované na športovanie
- Funkcia okolitých zvukov
- Pogumovanie tela a IPX7
- Detaily zvuku
- Špičková izolácia zvuku

Nevýhody
- Tvrdšie basy
- Ťažká a veľká nabíjacia kolíska
comments powered by Disqus