Recenzia: Vyskúšali sme za vás malý JBL reproduktor, ktorý v sebe ukrýva kvalitnú muziku za rozumnú cenu

Recenzia: Vyskúšali sme za vás malý JBL reproduktor, ktorý v sebe ukrýva kvalitnú muziku za rozumnú cenu

Trh prenosných reproduktorov je v súčasnosti doslova presýtený rôznymi značkami a parametrami. Stali sa fenoménom, ktorý reprezentuje dnešnú dobu, keď ľudia chcú, aby všetko bolo prenosné a ľahké.
Cieľ výrobcov je vytvoriť produkt, ktorý je ľahký, prenosný a má zaujímavý a pekný design, ktorý sa bude páčiť širokej skupine ľudí a zaujme na prvý pohľad. Už niekoľko rokov sa v tejto oblasti pohybuje aj známa značka JBL, ktorá patrí pod veľkú audio spoločnosť Harman Industries. Jej obľúbené reproduktorové ,,oblúčiky” sa stali na trhu reproduktorov kompatibilných s Apple produktami fenoménom a aspoň z videnia ich poznal každý zarytý jabĺčkar. Reproduktory JBL GO boli predstavené na tohtoročnej CES konferencii a už tam zaujali svojimi malými rozmermi, jednoduchosťou a rôznymi farebnými prevedeniami, ktoré už na prvých obrázkoch vyzerali ako veľmi podarené.

JBL GO

BALENIE

JBL GO sú balené v drobnej decentnej priehľadnej plastovej krabičke. Priehľadné balenie oceňujeme, pretože človek si môže porovnať jednotlivé farby a vybrať si takú, ktorá ho naozaj zaujme najviac. Podľa balenia je viditeľné, že značka JBL sa reproduktory snaží prezentovať už pri prvom kontakte so zákazníkom. S otvorením neboli najmenšie problémy. Balenie obsahuje reproduktor JBL GO a USB kábel pre nabíjanie. My sme si vybrali čierne prevedenie reproduktoru, ktoré je veľmi decentné a nenápadné.

JBL GO

DESIGN
Design JBL GO je založený na jednoduchosti. Tvarovo pripomína drobnú tehličku. Povrch reproduktora je príjemne pogumovaný, takže dobre sa drží a aj pri položení na nestabilný alebo klzký povrch sa nepošmykne. Na prednej aj na zadnej strane reproduktora je nápis JBL, ktorý je síce dosť veľký, ale napriek tomu nepôsobí rušivo a dotvára celkový dobrý dojem z produktu. Na hornej strane nájdeme 5 tlačidiel, ktorý mi sa reproduktor ovláda. Tlačidlá sú veľmi príjemne spracované. Modrá LED dióda nás informuje o funkciách. O ich prítomnosti nás informujú piktogramy, stačí iba zatlačiť v danom mieste na pogumovaný povrch. Odozva tlačidiel je veľmi dobrá, k omylom alebo preklikom v našom prípade vôbec nedochádzalo.

Neprehliadnite:
Audio Video Show Praha 2016
Ovládať ich v tme nebolo v prvých momentoch najľahšie z dôvodu absentujúceho podsvietenia, ale po chvíli sa na to dá v pohode zvyknúť. Reproduktor obsahuje nasledujúce tlačidlá: tlačidlo ON/OFF, tlačidlo na ovládanie Bluetooth, dve tlačidlá na ovládanie hlasitosti a tlačidlo na telefonovanie. Na bokoch reproduktorov nájdeme micro USB port pre nabíjanie a 3,5 mm jack pre prepojenie pomocou kábla. JBL GO majú na boku aj praktické uško na pripevnenie remienka pri prenášaní. My sme tento spôsob prenášania vyskúšali iba raz, ale nenašli sme v ňom zmysel. Keď vezmete JBL GO prvýkrát do rúk, zaujme vás najmä kvalitne spracovaná povrchová úprava. Reproduktor je naozaj drobný, jeho rozmery sú 68,3 x 82,7 x 30,8 mm.To, čo vás určite prekvapí je pomerne vysoká hmotnosť. Reproduktor má hmotnosť 130 gramov, čo vôbec nie je veľa, ale vzhľadom na miniatúrnu veľkosť je vyššia hmotnosť citeľná.

JBL GO

VÝKON A ZVUK
Po zapnutí samotných reproduktorov a Bluetooth je pripojenie k vášmu iPhonu naozaj bleskové. Stačí mať zapnutý Bluetooth na iPhone a v zozname zariadení zvoliť položku JBL GO. iPhone sa bezdrôtovo cez Bluetooth blesku rýchle pripojí k reproduktorom a diskotéka môže začať. Menič má iba 40 mm a dokáže pracovať vo frekvenčnom rozsahu od 180Hz do 20KHz, no napriek tomu reproduktory hrajú veľmi dobre, aj keď je občas cítiť nižší výkon v hĺbkach. Výšky a stredy sú vzhľadom na veľkosť reproduktoru na veľmi dobrej úrovni. JBL GO rozozvučia izbu veľkosti 25 metro v štvorcových bez problémov. Pri väčších priestoroch musíme očakávať nižšiu kvalitu hudobného zážitku. Napriek tomu vzhľadom na svoju veľkosť hrajú veľmi obstojne. Veľkosť je pravde podobne primárny dôvod, prečo kúpiť tieto reproduktory. Ich prenosnosť je neuveriteľná, naozaj sa zmesti a úplne všade. Môžete si ich zobrať so sebou na chatu, do prírody, na opekačku, jednoducho kamkoľvek. Dokonca sme niekoľkokrát nechtiac otestovali ich odolnosť voči pádu, ktorú zvládli na výbornú. Po niekoľkých drsných pádoch sme čakali aspoň povrchové poškodenie, ale vďaka pogumovanému povrchu na nich neboli žiadne známky poškodenia. Na hovory sme použili reproduktory a niekoľkokrát a dospeli sme k záveru, že je pohodlnejšie telefonovanie s iPhonom pri uchu ako prostredníctvom reproduktora. V prípade nižšej kvality signálu bol zvuk nekvalitný a šum viac nezničiteľný.

BATÉRIA
Batéria v JBL GO má kapacitu 600mAh a nabíja sa pomocou oranžového micro USB kábla, ktorý je v balení. Oceňujeme farbu nabíjacieho kábla, pretože ak má človek viac káblov podobných veľkostí, môže sa stat, že v nich začne mať neporiadok. Práve vďaka oranžovej farbe sme nemuseli nikdy rozmýšľať, na ktorý kábel siahnuť. Výrobca uvádza výdrž batérie 5 hodín, no pri nižšej hlasitosti sa dá dosiahnuť aj dlhšia výdrž. Samotné nabíjanie je jednoduché a cez náš MacBook Air trvalo 112 minút.

JBL GO

ZÁVER
JBL GO je unikátny kus techniky s dobrou výdržou a zvukom. Poteší vyvážený zvuk, ktorý vie napriek miniatúrnej veľkosti narobiť poriadny bordel. Výdrž je vzhľadom na kapacitu batérie uspokojivá. Čistý design bez výstrelkov a kvalitné spracovanie ocenia najmä vyznávači decentného štýlu. Pre tých viac extravagantných je tu možnosť výberu z ôsmych pestrých farieb, ktorý mi sa môžu odlíšiť a vyjadriť svoju osobnosť. Nepoteší horším spracovaním hĺbok (ktoré sú aj napriek tomu v porovnaní s inými reproduktormi na trhu na veľmi dobrej úrovni ) a vyššou hmotnosťou. Čo vás ale určite poteší je cena.
comments powered by Disqus