Revolučná novinka v prenosných reproduktoroch od JBL?

Revolučná novinka v prenosných reproduktoroch od JBL?

Ale nie, jedná sa len o jeden z množstva fake produktov. Čím je značka populárnejšia vznikajú viac či menej podarené fake produkty. Niekedy sú ťažko rozpoznateľné, ale pre nás je to jednoduché. Pre vás ako zákaznikov je to trochu ťažšie, lebo vyzerá to dobre, cena je dobrá, dizajn sa tomu podobá ale v konečnom dôsledku sa vôbec nejedná o originál.
My vám ukážeme pár prikládov ako sa vyvarovať takýchto produktov. Všetky fotky sme stiahli z Instagramu, kde sa to len takýmito nepodarkami hemží.

Prvý a zásadný krok, nakupujte iba u overeného predajcu. Síce cena môže lákať z rôznych čínských, ruských či indických stránok, ale nedostanete to, čo ste si objednali. Väčšinou kvalita je pochybná a keďže sa nejedná o originál, neuspejete ani so zárukou.

Dosť bolo slov, poďme si ukázať konkrétne príklady. Ak nie ste si istý, či máte doma originál alebo fake, môžete nám fotografie zaslať cez náš facebook profil.

Neprehliadnite:
Harman/Kardon Go + Play
JBL FakeJBL Mini Xtreme: Divoké kombinácie farieb, názov neexistujúceho produktu (najlepšie si overiť na stránke www.jbl.com, aké sú dostupné farby, modely)

JBL FakeJBL Xtreme: Na prvý pohľad vynikajúce prevedenie. Pri druhom pohľade, na krabici chýba logo a tento reproduktor sa v tejto farbe nikdy nevyrábal

JBL FakeTak toto je naozaj nepodarok. Evokuje to dojem JBL, ale pod takýto návrh by sa asi JBL vôbec nepodpísal

JBL FakeJBL Metal Super Bass: S takýmto názvom vôbec slúchadla neexistujú, logo na krabici nie je štvorcového tvaru a nevieme o žiadnych slúchadlách od JBL, ktoré by mali integrované FM rádio s mp3 prehrávačom. Ruky rýchlo preč.

Neprehliadnite:
JBL Charge 3
JBL FakeJBL Flame Atmosphere Speaker: Tento produkt sa chce zviesť na úspechu JBL Pulse, ale nikdy takéto prevedenie neexistovalo. Pod logom chýbajú písmena "by Harman"

JBL FakeV pozadí identifikujeme podobnosť balenia s JBL Pulse 3, ale v týchto farebných kombináciach sa produkt nevyrábal. Iba v čiernej a bielej farbe.

JBL FakeJBL KD20: Nezasvätený sa určite nechá nachytať. Logo ako tak súhlasi, aj keď muselo by byť štvorcového tvaru. Ale pod týmto názvom výrobca nikdy nevypustil na trh žiaden produkt. A aj dizajn balenia napovie dosť. Výrobca všetky vlastnosti výrobku dáva mimo hlavného zobrazenia a maximálne použije navyše oficiálne logo Bluetooth a nie ako tu.

JBL FakeJBL Charge 4: V Číne už uviedli nový model úspešného produktu pred samotným výrobcom. Už len logá na krabici a na produkte vás musia odradiť od kúpy.

Neprehliadnite:
Výborně vybavená bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku
JBL FakeJBL Xtreme: Tento reproduktor je tak populárny, že existuje na neho asi najviac fake prevedení. Okrem toho že je vo veľkosti JBL Charge, tak aj chýbajúce logá na krabici vás musia odradiť od kúpy.

JBL FakeJBL Xtreme: Takmer identický príklad popísaný vyššie

JBL FakeJBL Boost TV Mini: Síce takýto model bol v ponuke JBL, ale bez prívlastku Mini a iba v čiernej a bielej farbe. Chýbajúce logo vás môže tiež upozorniť na fake.

JBL FakeJBL Charge 6: Tak títo tomu nasadili korunku. Ešte neexistuje ani model vo verzii 4, ale už si môžete zakúpiť verziu 6, ktorá bola ocenená na minulý rok za dizajn. Fake ako vyšitý

JBL FakeToto je tak škaredé, že to nemôže byť ani snáď pravda, keď si to niekto kúpi s vierou že to je JBL.

JBL FakeJBL XB-450: Tieto slúchadlá vyzerajú teoreticky dobre, ale okrem toho že na oficiálnych stránkach o nich nenájdete ani zmienku, tak chybou je, že pletú vzájomne dve značky: JBL a Harman/Kardon.
comments powered by Disqus