Rozdielne dvojičky

Rozdielne dvojičky

Koncom minulého roka sme testovali najväčší a najdrahší prenosný reproduktor Jam Audio Zero Chill. Tentoraz tu máme dva podobné kompaktnejšie prenosné reproduktory od toho istého výrobcu, ktoré ťa zaujmu najmä prekvapivou cenovkou.
Balenie
Oba reproduktory sú dodávané v štýlovej papierovej krabičke. Veľa v nej nenájdeš. Jednu papierovú obálku a samotný reproduktor. Papierová obálka obsahuje kártky prepojovací AUX kábel a nutné prehlásenia, ktoré vyžaduje zákon. Manuál je spracovaný na štýl IKEA. Len ilustrované pokyny a vysvetlenia ako ovládať reproduktor. Takto je to multijazyčné pre kohokoľvek na svete. Všimli sme si, že čoraz viac výrobcov začína presadzovať toto riešenie manuálov.

Reproduktor
Veľkosť a prevedenie oboch reproduktorov sa nám veľmi páči, pretože oválne prevedenie a výška okolo 9.5cm nám pripomína bežné 2dc hrnčeky, ktoré nájdete v domácnosti. Už len uško na držanie im chýba. Namiesto toho dominuje reproduktorom závesne putko, ktoré je poznávacím znakom celej modelovej rady prenosných reproduktorov Jam Audio. Toto putko kontinuálne prejde na ovládací panel so znázornenými ikonami X | O. Práve aj stredný predeľovač | je najdôležitejším prvkom celého reproduktora. Ten slúži najmä na zapnutie a vypnutie reproduktora. Tlačídlo má ale omnoho viac funkcií, záleži v akom režime si a ako dlho ho podržíš.

Jam Audio reproduktory

Ďalším spoločným prvkom je spodok reproduktora a platí to isté ako už pri opisovanom Jam Audio Zero Chill. Na spodku reproduktora nájdeš úložný priestor, kde na cievke je namotaný microUSB nabíjací kábel a sprístupníš si konektor pre nabíjanie a Aux In konektor. Aj v týchto malých modeloch sa našiel priestor na bočný otvor, ktorým pretiahneš káble, aby reproduktor počas nabíjania nemusel stáť nakrivo alebo dole hlavou.

Neprehliadnite:
RECENZIA JBL Pulse 3: Moje nové obľúbené príslušenstvo!
Rozdiely
Reproduktory sú takmer identické a cenový rozdiel je len 10€. Aký je vlastne teda rozdiel? Za 10€ navyše dostanete v Dobule Chill reproduktore 12 hodinovú výdrž prehrávania oproti 8 hodinám a 5W výkon namiesto 3W. Najpodstatnejším rozdielom je, ak plánuješ si kúpiť dva reproduktory Double Chill, že ich medzi sebou vieš bezdrôtovo spárovať. Samotný názov k tomu nabáda.

Spoločná výbava
Oba reproduktory disponujú certifikáciou IP67, čo znamená, že sú prachotesné a vydržia kontakt s vodou 30 minút v 1m hĺbke. Pre komunikáciu slúži Bluetooth vo verzii 4.2 spolu s integrovaným mikrofónom, takže je ich možné použiť aj pre handsfree telefonovanie.

Jam Audio reproduktory

Naše malé súkromné hodnotenie
Reproduktory sú to šikovné, malé s vynikajúcou cenou. Veľmi dobre hrajú, na to ako sú malé. Jedine čo sa nám nepáčilo, najmä na modeli Double Chill, že zvuk vychádza z vrchnej časti reproduktora a nie po obvode. Práve model Double Chill má dizajn na to, aby nasmerovali reproduktory do bočnej časti. Preto ani nemáte veľa možnosti smerovať reproduktor na seba, keď reproduktor má stáť na podstavci. Tento zvuk potom smeruje niekam hore.

Druhé čo sme si všimli, ale málo ľudí to asi využije, je oneskorenie prehrávania. Pri hudbe to máš jedno, ale čo kazí zážitok, keď pozeráš film na notebooku alebo tablete a máš napárovaný reproduktor, keď reproduktor prehráva zvuk približne o 3/4 sekundy neskôr. Toto sa nedej pri lacnejšom Chill Out, ale pri drahšom modeli Double Chill. Prikladáme to funkcii pre bezdrôtové párovanie dvoch reproduktorov, aby sa stihli zosynchronizovať. Týmto negatívom "trpel" aj skôr recenzovaný Jam Audio Zero Chill.

Neprehliadnite:
JBL Boombox: Spoločník na každú párty
Jam Audio reproduktory

Kúpiť či nekúpiť?

Určite áno, ak chceš lepší zvuk, ako vychádza z integrovaných reproduktorov notebooku, telefónu či monitora. Potom si jedine treba ujasniť na čo to chceš. Reproduktory sú pracho tesné a vodeodolné čiže sú na von, kde budeš málokedy pozerať na film. Tam by sme šli do vyššieho a výkonnejšieho modelu Double Chill. Menší model by sme volili v prípade, keď má s tebou cestovať a chceš ho použiť aj doma na pozeranie filmov.
comments powered by Disqus