Sériové čísla na produktoch od JBL sú dôležité

Sériové čísla na produktoch od JBL sú dôležité

Často sa nás pýtate na dôveryhodnosť niektorých e-shopov a cien. Za niektorými „zázračnými cenami“ sú aj kotrmelce, ktoré sú schopní absolvovať medzinárodní podvodníci a špekulanti. Stále častejšie sa nám vyskytujú v servise reproduktory od JBL bez sériového čísla. Čo sú to za produkty? A čo to pre vás ako zákazníka znamená? To vám zodpovieme v našom článku.
Oficiálne produkty
Všetky produkty od JBL obsahujú unikátne sériové číslo na niekoľkých miestach. Sériové číslo je akési „rodné číslo“ každého výrobku JBL. Každý produkt od JBL má sériové číslo určite na krabici a potom na samotnom produkte ( viď fotografie) . Napr. v prípade JBL Charge 4 sa vyskytuje na mieste konektorov.

Oficiálny distribútor pre Slovenskú a Českú republiku produktov JBL, spoločnosti DSI Slovakia a DSI Czech, vie na základe sériového čísla identifikovať, kým a kedy to bolo predané. To medzi iným znamená, že vie identifikovať aj viaceré výrobky, ktoré boli dodané na náš trh neoficiálne, bez akejkoľvek záruky a podpory.

Chýbajúce sériové číslo
Už pred kúpou na predajni alebo po dodávke z internetového obchodu, si pred rozbalením skontrolujte, či sa na krabici vyskytuje takéto číslo. Ak sa vôbec žiadne nevyskytuje, prípadne je prelepené, alebo strhnuté, takýto výrobok okamžite vráťte. Na predajni to je jednoduché. Pri kúpe cez internet máte na to nárok do 14 dní bez udania dôvodu. Takéto produkty, aj keď môžu vyzerať úplne identicky, môžu byť produkty "fake", alebo pochádzať z nelegálnej distribúcie.

Neprehliadnite:
JBL Pulse 3 – Reproduktor, ktorý na seba upúta pozornosť svetelnou šou
Čo znamená nelegálna distribúcia a ako ju viete odhaliť? Nelegálna distribúcia znamená, že kupujete výrobok bez záruky ( prípadná oprava vás vyjde aj na 1/3 ceny výrobku). Zabudnite na užívateľský manuál v slovenskom alebo českom jazyku. Do výrobku „vstúpila“ neodborne  nepovolaná osoba, aby odstránila všetky stopy po ilegálnom zdroji tovaru a s veľkou pravdepodobnosťou minimálne narušila kompaktnosť výrobku. Od takéhoto výrobku dá „ruky preč“ každý oficiálny servis, od servisu značkových smartfónov až po laptopy a televízie. Za nelegálnou distribúciou si môžete napríklad predstaviť ľudí a firmy z južnej Ameriky, či rusky hovoriacich krajín. Nákupom takýchto výrobkov neriskujete len stratu záruky, ale aj nepoisti teľné nepríjemnosti v podobe škôd na majetku či zdraví.

S výrobkami JBL bez sériového čísla nikde na servise neuspejete. Takýto produkt nepochádza z oficiálnej distribúcie pre Českú a Slovenskú republiku. Pozrite sa na fotkách na rozdiely vo výrobkoch, ktoré mimochodom predáva jeden z najväčších Česko – slovenských IT distribútorov.

JBL Charge 4

Naschvál odstránené sériové číslo

Keď to zoberieme do extrému, je možné, že už originálnu krabicu nevlastníte a na reproduktore sa vám vydrala informácia o sériovom čísle. Síce by to musel byť veľký extrém, ale pripúšťame. Ale keď je naschvál odstránená informácia o sériovom čísle aj pod mriežkou reproduktora, tak evidentne niečo s reproduktorom nie je v poriadku. Na to, aby bol pre vás výrobok podozrivý, ho nemusíte hneď rozberať. Začnite krabicou a porovnajte s výrobným číslom voľne viditeľným na výrobku. Ak je chyba tu, bude aj na mieste, ktoré pozná len servis.

Oficiálnemu servisu JBL sa stáva často, že takto zákazníci chcú uplatniť  záruku na reproduktor, ktorý už nie je dávno v záruke, alebo záruku na tovar z vedome neoficiálneho predaja tým, že si zakúpia identický model s úmyslom použiť „novú krabicu“ a „nové doklady“ k starému výrobku  a do servisu pošlú starší a nefunkčný na reklamáciu. Takýto postup nepomôže. Servis zakaždým kontroluje zhodu všetkých podkladov a reklamáciu ako záručnú opravu neakceptuje.

Neprehliadnite:
RECENZIA JBL Everest Elite 750NC: S týmito slúchadlami budeš mať kľud od všetkých. Doslova
Všimnite si chýbajúce informácie o sériovom čísle.

JBL Charge 4

JBL Charge 4

Rada na záver

Môžeme vám dať iba pár rád. Kupujte reproduktory JBL iba u overených predajcoch. Po kúpe si skontrolujte či sa nachádza vôbec nejaké sériové číslo na krabici a prípadne či sa zhoduje s tým, čo je na reproduktore. Skontrolujte, či obsahuje originálny užívateľský manuál dovozcu v českom a slovenskom jazyku. Ak sa toto na obale, resp. výrobku nenachádza, alebo nezhoduje, radíme okamžite takýto výrobok vrátiť a žiadať výrobok obsahujúci tieto náležitosti.

„FAKE“ výrobky JBL spravidla : nemajú výrobné číslo ani na krabici, ani na výrobku. Viaceré z nich majú slot na MicroSD kartu, ktoré nemá žiaden JBL výrobok. Takéto výrobky majú podozrivo nízku cenu na úrovni zlomku ceny.

Oficiálny servis JBL pre ČR a SR má online kontrolu sériových čísiel, s dlhoročnou históriou všetkých údajov. Táto kontrola je neverejná a „nastupuje“ až v samotnom reklamačnom procese.  Úspech značky JBL na našom trhu je spojený aj s promptným a skúseným zákazníckym servisom, prístupom k originálnym dielom, softwarovej a odbornej podpore.
comments powered by Disqus