Sieťové reproduktory čoskoro v ekosystéme Apple

Sieťové reproduktory čoskoro v ekosystéme Apple

Jednou z najdôležitejších noviniek ktoré firma Apple predstavila na konferencii WWDC v júni 2018 je povolenie prísných podmienok pre získanie certifikátu Apple HomeKit. Už nie je vyžadovaný špeciálny hardwarový chip. A čo to pre nás ako spotrebiteľov znamená?
Apple Homekit je dokonalé riešenie ako ovládať svoju inteligentnú domácnosť len v rozvoji bránili prísne podmienky zo strany Apple. Tí, čo mali možnosť vyskúšať reproduktory s funkciou AirPlay, už väčšinou nechcú žiadne iné riešenie aj keď teraz už hovoríme o dvoch rôznych veciach. Drahé licenčné poplatky len navyšovali cenu koncových zariadení a trh stagnoval v tomto smere. To si asi uvedomili aj v Apple a teraz už stačí zo strán výrobcov doprogramovať softwarovú aktualizáciu a môžu byť v tomto ekosystéme.

Harman/Kardon Citation

Niektorí výrobcovia už na tom intenzívne pracujú a momentálne zisťujeme informácie aj u značky Harman/Kardon a JBL, či pracujú na tomto vylepšení. Totiž tieto značky majú v ponuke sieťové reproduktory ako JBL Playlist, Xstream či Harman/Kardon OMNI. Všetky tieto reproduktory majú integrovanú funkciu Chromecast a spolupracujú s Google Assistant. Preto by im nemalo nič brániť rozšíreniu aj do Apple prostredia.

Harman/Kardon Citation


Nechce sa nám čakať
Existuje aj alternatíva, ak máte doma nevyužitý počítač a rozumiete sa trochu programovaniu. Riešením je softwarový balík HomeBridge. Takto sme si vedeli k plnej funkčnosti do Apple HomeKit integrovať inteligentné žiarovky bez tejto certifikácie, ale aj reproduktor Harman/Kardon OMNI 20+. Síce sa nám ešte nepodrila plnohodnotná integrácia, ale vieme si pustiť pomocou Siri internetové rádio priamo na reproduktor.

Bude aktualizácia?
Práve teraz zisťujeme informácie v Harman Group ako vidia budúcnosť týchto aktualizácii. Akonáhle sa niečo dozvieme, určite vás budeme informovať. My sami sme veľmi zvedaví.

Harman/Kardon Citation
comments powered by Disqus