Slúchadlá s dôrazom na kvalitu hudby

Slúchadlá s dôrazom na kvalitu hudby

Štyri kusy testovaných slúchadiel patria medzi to lepšie, čo na trhu nájdete. Prekvapia dizajnom, zvukovými technológiami i detailmi. Našli sme síce nejaké nedostatky, no nedá sa každému vo všetkom ulahodiť. Z nášho výberu si vyberie prakticky každý, záleží na prioritách a vašom cenovom strope.
AKG K845BT
AKG K845BT Tip Redakcie PC Revue     Tieto industriálne vyzerajúce slúchadlá dostali ocenenie Red Dot, ktoré sa udeľuje za dizajn. Kombinujú bežné káblové a bluetoothové slúchadlá. Osobitosť tomuto modelu nemôžeme uprieť a zaoblené hrany mierne maskujú hranatejšie tvary. Dostupné sú v dvoch variantoch, v bielom a tmavosivom. Spojovací most je oceľový a kovová konštrukcia siaha až k úchytom mušlí. Tie sú z plastu, no aj tak ide o vcelku pevné slúchadlá. Citeľne spevnené je prichytenie mušle a vyskúšať to možno pri jej otáčaní. Z celého výzoru a mohutného systému prichytenia, ako aj z veľkých mušlí, predpovedáme slúchadlám viac domáce než vonkajšie použitie. Kompletne obopnú uši, takže si vychutnáte dostatočnú dynamiku 50 mm meničov.

     Jemné polsterovanie v spodnej časti spojovacieho mosta by sme si vedeli predstaviť aj bohatšie. Slúchadlá sa však dajú nastaviť tak, aby netlačili. Korekcia veľkosti oblúka je prostredníctvom 12 bodov na dĺžke asi 3 cm. Okrem jemnej korekcie je dostatočne pevná, takže po opätovnom nasadení netreba nastavovať veľkosť znova. S káblom fungujú ako bežné slúchadlá. Na pravej mušli sa dá aktivovať BT, nechýbajú tu ani tri tlačidlá na ovládanie hudby. Nabíjanie je cez konektor microUSB na ľavej mušli. Integrovaný akumulátor s kapacitou 320 mAh vydrží zhruba 7 hodín.

     Zvukovo sú tieto slúchadlá veľmi dobre vyladené. Špecialitou je dôraz na výšky a stredy, basy sú dynamické. Nebudú príliš výrazné, no nebudú ani zanikať. Reprodukcia je zameraná na tých, ktorí vedia oceniť kvalitný zvuk. Slúchadlám prakticky nie je čo vytknúť. Hrajú vynikajúco a aj tu tvrdíme, že pri počúvaní vašej obľúbenej hudby budete počuť frekvencie, ktoré ste možno doteraz nevnímali.

Neprehliadnite:
Reportáž: Harman Group na IFA 2014
HODNOTENIE
+ Kovová konštrukcia, vzhľad sivého modelu, prepojenie káblom alebo cez BT, dynamika hudby, kvalita reprodukcie
- Slabšie obojsmerné odhlučnenie

AKG K845BT

JBL Synchros E30
     Tento model je vhodný na nosenie kdekoľvek. Je to dané veľkosťou, možnosťou ich klopenia, nakoniec aj silnejším prítlakom. Slúchadlá sú vyhotovené z plastu, hliníkový prvok je použitý pri uchytení mušlí o spojovací most, aj to však len sčasti. Slúchadlá sú dostupné v štyroch farebných vyhotoveniach a napájací kábel je vo farbe slúchadiel. Používajú tzv. 3D Axis režim uchytenia. Dajú sa teda otáčať po vertikálnej osi a pri prenášaní ich môžete zložiť v mieste otáčacieho mechanizmu. Výrobca zvolil silnejší tlak. Na domáce použitie ich odporúčame len tým, ktorým takýto prítlak neprekáža. Inak sú vhodnejšie von, pretože zaručujú stabilné držanie na hlave. Polsterovanie na spodnej časti spojovacieho mosta je tenšie, no vzhľadom na celkovú konštrukciu nám to neprekážalo. Slúchadlá v zásade nikde nepríjemne netlačili. Na kábli majú mikrofón a jedno tlačidlo na ovládanie hovorov alebo hudby. Aj tu je technológia PureBass. Basy sú citeľné, nie však vtieravé. Ich dynamika sa nám zdala menšia než pri meničoch s väčším priemerom. Občas boli basy mierne „tvrdšie“, inak k nim nemáme výhradu. Podstatné je, že slúchadlá využijete aj pri náročnejšej hudbe. Zreteľný prejav stredov a výšok je príjemný a ten, kto má možnosť počúvať hudbu na dobre zvukovej karte alebo aspoň rozšírení hudby v prenosných počítačoch, vychutná si bohatý zvuk. Stabilita zvuku je zachovaná aj pri vyšších hlasitostiach.

HODNOTENIE
+ Systém 3D Axis, celkový hudobný prejav
- Silnejší prítlak na uši

JBL Synchros E30

Verdikt PC REVUE
     AKG K845BT sú prémiové slúchadlá zamerané na náročných poslucháčov. Najdôležitejšia charakteristika je kvalita spracovania a zvukového prejavu. Využívať ich môžete aj v bezdrôtovom pripojení. Slúchadlá JBL Synchros E30 sú vhodné na vonkajšie použitie, najmä pre silnejší prítlak. Hrajú dobre aj vďaka technológii PureBass. Komu neprekáža silnejší prítlak a štýl supra-aural, môže si vybrať zo štyroch farebných variantov a používať kdekoľvek. Model Sony MDR-XB-450BV má zosilnený prejav nízkych tónov. Je výrazný a podľa nás trochu kazí dojem z hudby. Môžete však túto technológiu vypnúť a dosiahnete vyváženejší zvuk. Nepríjemné prekvapenie, ktoré by sme od Sony nečakali, bola konštrukčná stránka a menej pohodlné nosenie pre silný tlak spojovacieho mosta v jeho hornej časti. Sony MDR-XB950AP sú slúchadlá, ktoré si poslucháča získajú kvalitným zvukom a veľmi pohodlným nosením. Využiť môžete aj špeciálnu aplikáciu pri káblovom spojení so smartfónom.
comments powered by Disqus