JBL Clip 4: Spoločník pre outdoorové aktivity

JBL Clip 4: Spoločník pre outdoorové aktivity

Ešte máme v živej pamäti, keď firma JBL predstavila prvú generáciu prenosného reproduktoru Clip. To ešte nemal vtedy ešte žiadnu certifikáciu vodeodolnosti a disponoval integrovaným 3.5mm jack  a napriek tomu bol žiadaný aj vďaka integrovanej karabíny.
O 6 rokov neskôr
JBL uvádza na trh už 4 generáciu JBL Clip. Nadobro sa pochováva 3.5mm jack konektor na mobilných telefónoch a nie je tomu inak ani na reproduktoroch. Nikto už nechce zbytočné káble.

JBL Clip 4

Prenosné reproduktory v akejkoľvek podobe sa stali už bežnou súčasťou a nik nechce ich oprašovať, ale naplno využiť za akýchkoľvek podmienok. Aj preto už má JBL Clip 4 certifikáciu odolnosti IP67. Nielen že môže reproduktor padnúť do vody a nič sa mu nestane. Navyše ho využijete aj v špinavom prostredí. Nevadí mu žiaden prach ani špina. A keď bude veľmi špinavý, len ho umyjete vo vode.

Aby tieto vlastnosti JBL Clip 4 mal, tomu sa podriadil aj celý dizajn. Reproduktor je už robustnejší s veľkými ovládacími tlačidlami. Tých je len päť a význam pochopíte ihneď aj bez študovania manuálu.

Neprehliadnite:
Recenzia JBL Clip 4: Mobilita na prvom mieste
JBL Clip 4

Obruba reproduktoru ktorá prechádza aj do karabíny je z väčšej časti z hliníka. Pohyblivá časť karabíny je zas z tvrdej gumy. Z tvrdej gumy sú vyhotovené aj ovládacie prvky, logo a na zadnej časti celá plocha, aby vám reproduktor počas prehrávania skladieb "netancoval" na stole.

Na hmotnosti a rozmeroch trochu pribral, ale stále je tak akurát do ruky. Poďme sa teda pozrieť, čo sa nachádza vo vnútri.

JBL Clip 4

Najväčšiu hmotnosť zaberá integrovaná batéria o kapacite 3885 Wh. Tú nabijete do plna už za 3 hodiny pomocou USB-C konektora a výdrž prehrávania atakuje hranicu 10 hodín. Indikátor stavu batérie je nenápadný a pri tom ľahko identifikovateľný. Už žiadne bodky, ale len jeden svetelný pásik, ktorý sa postupne zmenšuje.

O reprodukciu sa stará 40mm menič s výkonom 5W RMS vo frekvenčnom rozsahu 100Hz - 20kHz. Keď sa pozrieme do parametrov predchádzajúcich generácii, tak každý novší model je silnejší a viac basovejší, ale k tomu neskôr.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Tune 205BT – bezdrátová náhrada za EarPods
JBL Clip 4

JBL Clip 4 sa pre spojenie so zdrojovými zariadeniami spolieha už len na Bluetooth konektivitu, ktorá je teraz už vo verzii 5.1, iba so základnými profilmi ako A2DP 1.3, AVRCP 1.6. Vďaka ním môžete prehrávať hudbu v stereo režime a ovládať reproduktor z vášho mobilného telefónu.

JBL Clip 4

Kvalita prehrávania
Kritizovať zvuk pri JBL sa vôbec neoplatí. JBL je pojem v oblasti reprodukcie zvuku. Len pri takýchto malých reproduktoroch ste obmedzení veľkosťou samotného zariadenia, takže nejaké audiofilské zázraky nečakajte, ale stále na taký malý objem to hrá veľmi slušne. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že takmer ako JBL Flip, ale predsa má to ozvučnicu menšiu. A fyzikálne zákony zatiaľ oklamať nevieme.

JBL Clip 4

Sami sme prekvapení, ako sa dajú neustále posúvať hranice v tak malom zariadení. Basová zložka začína na 100Hz a rozdiel tých 20Hz oproti Clip 3 je naozaj počuť. Preto aj tá pogumovaná plocha na zadnej strane.

JBL Clip 4 je vynikajúci outdoorový reproduktor, ktorý využijete pri akejkoľvek príležitosti a ponúkne vám niekoľkonásobne lepší zvuk, ako váš telefón, tablet, notebook, či monitor s integrovanými reproduktormi.

Neprehliadnite:
Videorecenzia: JBL GO vs GO2
JBL Clip 4
Dobrá správa, JBL Clip 4 vo vode pláva. Síce tak hocijak, ale neutopíte ho niekde a zostane na hladine


Pomôžeme pri rozhodovaní
Väčšina z vás bude mať určite dilemu, či kúpiť JBL GO3 alebo potom už investovať do JBL Flip 5. Cena určite bude rozhodujúca. JBL Clip 4 je dostupný v ôsmich farebných kombináciách za 59,- €, čo je o 20,- € viac ako GO3 a o 40,- € menej ako Flip 5.

My osobne by sme išli do Clip 4 voči GO3 už len kvôli výkonu a raz takej dobe výdrži na prehrávanie hudby. Ak by sme mali Clip 4 porovnať s Flip 5, tak je pravda, že v prospech Flip 5 hovorí výkon a kvalita reprodukcie, ale mínus už je mobilita a nie veľký rozdiel vo výdrži. Pre nás bude určite favoritom Clip 4 vo farebnej kombinácii zeleno-žltá-fialová.

JBL Clip 4
comments powered by Disqus