Športové, výkonné, dizajnové

Športové, výkonné, dizajnové

Mám v rukách ďalší z modelov športových bluetooth slúchadiel, ktoré vznikli kooperáciou tradičnej audio značky JBL a športovej trendovej Under Armour. Sport Wireless Pivot idú výkonnostne ešte ďalej ako predošlé modely UA. Okrem doteraz najvyššej odolnosti voči vode a prachu, ktorú stanovuje stupeň ochrany IPX7, sa vďaka dvojitému dômyselnému mechanizmu uchytenia Sport Flex Fit do ucha a poza ucho perfektne fixujú a aj počas najnáročnejšieho tréningu ostanú stabilne na svojom mieste.
Z dizajnovo-funkčnej stránky hodnotím slúchadlá ako esteticky pekné a konštrukčne podarené. Textilný káblik dodáva slúchadlám šmrnc a rovnako dobre vyzerajú aj kovové puzdrá na veľké magnety meničov. Tie dodávajú slúchadlám poriadny basový základ, ale k tomu sa ešte dostanem. Na každom z hliníkových puzdier sú zreteľne vyfrézované obe firemné logá. UA na koncoch sú dobre viditeľné z každého uhla pohľadu a po obvode je decentne vyfrézovaný aj nápis JBL. Na kábliku je pre ešte lepšiu fixáciu na tričko či golier umiestnený pohyblivý štipec a drobný fixačný klip na vzájomné spojenie káblikov s možnosťou regulácie ich dĺžky. Magnetickými prvkami umiestnenými v kovových puzdrách sa slúchadlá navzájom spoja, keď ich práve nepoužívate. Lepšie je však odložiť ich priamo do štýlového silikónového puzdra s logom UA, ktoré ich dokonale ochráni.

JBL Under Armour Pivot

Slúchadlá som niekoľko dní testoval vo fitku, na bicykli, a jedenkrát som ich dokonca zabudol v lejaku na balkóne, kde dostali poriadnu očistnú dažďovú sprchu. Stupeň ochrany IPX7 znamená síce vodotesnosť, ale rozhodne nie sú tieto športové slúchadlá určené na plávanie. Sú vybavené viacerými novými technológiami ako Bionic Hearing s Talk Thru, vďaka ktorej dokážete počuť svojho tréningového partnera. Aby ste počas športovania vonku boli v bezpečí a úplne nestratili vnemový kontakt s okolím, tvorcovia do slúchadiel implementovali aj technológiu Ambient Aware. Tá dovoľuje športovcovi regulovať príjem množstva okolitého hluku. Všetky dôležité funkcie vrátane výkonnej batérie sú zabudované do utesneného modulu v pravej časti káblika slúchadiel. Batéria disponuje 9-hodinovou výdržou na jedno nabitie. Centrálnym tlačidlom uprostred sa slúchadlá zapínajú a uskutočňuje sa pomocou neho aj párovanie cez bluetooth a spustenie či pozastavenie skladby. Po stranách sú potom tlačidlá na pridávanie a uberanie hlasitosti. Na bočnej strane je krytka na pripojenie mikroUSB nabíjacieho káblika a tlačidlo s logom ucha, ktoré slúži na okamžité stíšenie hlasitosti alebo pri dlhšom podržaní na komunikáciu s telefónom prostredníctvom Siri. Mikrofón umožňuje tiež pohodlné telefonovanie. V balení sú ešte tri veľkosti nadstavcov do ucha a tri krídlové rozšírenia nadstavcov do uší. Novinkou je 12-mesačné bezplatné členstvo pre využívateľov aplikácie MapMyRun. Ako som správne predpokladal, hneď prvé tóny ma dostali do obrazu, ktorým smerom sa bude uberať zvuk tohto endorfínom nabitého modelu. Basy, to je prvé, čo mi cez uši udrelo do hlavy. Slúchadlá JBL ich zväčša mierne pretlačia cez ostatné pásma, ale zase nie príliš. Under Armour Sport Wireless Pivot sú na basové porcie ešte o niečo bohatšie. Integrácia zvuku JBL Charged, ktorú výrobca pri týchto slúchadlách uvádza, iba potvrdzuje zameranie modelu na pevný a dominantný bas. Stále však v absolútne znesiteľných intenciách bez degradácie ostatných pásiem. Na bežeckom ovále alebo vo fitku väčšina z nás asi nepočúva štyri ročné obdobia od Vivaldiho, čím však nechcem povedať, že si s klasickou hudbou neporadia. Jednoznačne im však viac sedia tvrdé žánre, kde vám basy prirodzene zvýšia pulz ešte pred samotným športovým výkonom. Ak sa pýtate na finálne hodnotenie, tak ho zhrniem do dvoch viet. Práve som si rozšíril zbierku svojich športových slúchadiel o model JBL Under Armour Sport Wireless Pivot. Moje JBL Reflect Mini BT ešte stále perfektne slúžia, no morálne už na tento „premakaný“ model jednoducho nestíhajú.

Hodnotenie
+ príjemne basové
+ vyhotovenie
+ výdrž batérie
- 20 € a je to top
comments powered by Disqus