TEST AKG N60NC: Mercedes medzi slúchadlami

TEST AKG N60NC: Mercedes medzi slúchadlami

AKG N60 sú novým sviežim vetrom v ponuke tohto rakúskeho výrobcu. Prinášajú dotyk luxusu, pritom typický zvuk, ktorý stále baví. Niečo, ako Apple medzi smartfónmi či Mercedes medzi automobilmi.
Balenie
Aj samotné balenie vám dá poznať, že sa nejedná o len tak hociaké slúchadlá. Škatuľka napovedá, že ideme do vôd vyššej triedy. Elegantne uložené sú tu slúchadlá, nabíjací USB kábel, odpojiteľný kábel s 3,5 mm jackom a puzdro.

AKG N60NC
Dizajn a konštrukcia
Výrobca sa pri tomto modeli naozaj posnažil. Priniesol nám vizuálne a konštrukčne skutočne vyšperkované slúchadlá. Za takto dizajnovaný a spracovaný model by sa nemuseli hanbiť ani značky z vyššej kategórie, ako napríklad Bowers & Wilkins, Harman Kardon či Bang & Olufsen. Kvalitné plasty, koža a zmysel pre detail – tak by sa dal vystihnúť celkový vzhľad. Zaujímavosťou je (zrejme úmyselné) použitie farebnej kombinácie, ktorá dokonale ladí s vašim Macom či iMacom, takže AKG N60NC nebudú len výkonným, ale aj štýlovým doplnkom vášho pracoviska.

AKG N60NC
Z hľadiska komfortu ide o špičku vo svojej triede. Stará sa o to už vyššie spomínaná jemná koža, ktorá je použitá na moste slúchadiel, ale aj na náušníkoch. Prítlak slúchadiel je ideálny, necítite sa totálne odhlúčnený od okolia, ale zároveň ani zbytočne zovretý náušníkmi.

Neprehliadnite:
Slúchadlá do uší a na hlavu
AKG N60NC
Zaujímavosťou slúchadiel z hľadiska konštrukcie a funkčnosti je možnosť poskladať ich do kompaktných rozmerov a prenášať ich tak prakticky kdekoľvek.

AKG N60NC
Čo robí slúchadlá AKG N60NC ešte zaujímavejšie sú práve posledné dve písmenka na konci označenia. NC totiž označuje prítomnosť technológie Noise Cancelling, teda aktívneho rušenia okolitého hluku. Aktivuje sa posunutím tlačidla na ľavej mušli slúchadiel. Zabudovaná batéria dokáže živiť slúchadlá so zapnutou funkciou približne 14-15 hodín, čo postačí na jeden, napríklad transatlantický let či perný deň v kancelárii. Nabíjanie prebieha formou pribaleného USB kábla, ktorý sa však pripája cez 2,5 mm jack do mušle slúchadiel a tak nie je možné naraz slúchadlá nabíjať a počúvať hudbu cez ne. Zachraňuje to však možnosť počúvať hudbu aj s vybitou batériou.

AKG N60NC
Zvuk
Takže čo sa to vlastne stane, keď ono tlačidlo posuniem do polohy ON? Stane sa ticho. Ticho, ktoré som už dlho so slúchadlami s technológiou ANC nepočul. Museli by ste to zažiť, aby ste vedeli o čom hovorím. AKG to v tomto prípade poňal skutočne špičkovo, o čom svedčia aj šokované reakcie môjho najbližšieho okolia, ktoré fakt neverilo, že slúchadlá dokážu takto filtrovať hluky aj keď idú, takpovediac, iba na prázdno, bez hudby. Skutočný WOW efekt garantovaný.

AKG N60NC
A čo zvuk? Kto čakal niečo iné, ako vyrovnané naladenie s miernym sfarbením pre trošku atmosféry, bude sklamaný. AKG N60NC, rovnako ako ostatné high-endy kašle na našlapané umelé basy či neprirodzene ostré výšky. AKG sa týmto modelom snaží ulahodiť ľuďom, ktorí majú jednoduchý štýl – ktorí chcú len to najlepšie. A taký zvuk im slúchadlá servírujú do uší, nech už si vychutnávajú nový album od Drakea, orchestrálny zážitok soundtracku zo Star Wars či Johnnyho Casha.

Neprehliadnite:
Art of Noise
AKG N60NC
Záver
Vo svete stále platí, že nič dobré nie je lacné. A tak je to aj v tomto prípade. Za parádne odhlučnenie od okolia, štýlový dizajn, kvalitnú konštrukciu a pekný zvuk si zaplatíte 239 eur. Ale garantujem vám, že tie peniaze budú dobrou investíciou, ak si radi doprajete luxus a hračky, ktoré tak rýchlo neomrzia. Moje slová potvrdzuje aj ocenenie EISA v kategórii NAJLEPŠIE EURÓPSKE PRENOSNÉ SLÚCHADLÁ PRE ROK 2015 –16, ktoré novinka získala.

AKG N60NC
comments powered by Disqus