TEST Harman Kardon Aura Studio 2: UFO s nádychom luxusu a retra

TEST Harman Kardon Aura Studio 2: UFO s nádychom luxusu a retra

Harman/Kardon je dobre známy svojim zvukom, ale i dizajnom. Je to značka, ktorá patrí do vyššej triedy, avšak jej kúsky sa dajú zohnať za stále relatívne dostupnú cenu. Nech už je to akýkoľvek produkt, spoľahnúť sa môžete, že (nielen) svojim dizajnom skutočne zaujme. Výnimkou nie je ani Aura Studio 2, ktorá prináša futuristický „UFO“ dizajn s nádychom retra.
Dizajn a konštrukcia
Bezpochyby ide o high-endový produkt, ktorý bude doslova budiť pozornosť vo vašej domácnosti (alebo pracovni, …). Aura Studio 2 zaujme o to viac, keď ju zapnete. Ambientné podsvietenie, ktoré zároveň signalizuje úroveň hlasitosti, je skutočne pekným a zaujímavým prvkom.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Po úvodnom okukaní zistíte, že všetko podstatné sa nachádza v spodnej časti. Efektne tvarovaný výduch basáku je len čerešnička na torte. Okrem veľkého wooferu sa za čiernym látkovým poťahom skrývajú dva menšie tweetre, ktoré sa starajú o vyššie frekvencie. Ovládací pás je tiež šikovne umiestnený a zbytočne neruší minimalistický dizajn. Všetko je intuitívne riešené a dobre známe aj z ostatných Harman Kardon reproduktorov. Stačilo pár sekúnd a reproduktor som mal spárovaný, nastavený a už aj hral.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Škoda však, že na rozdiel od modelov Onyx Studio či Go+Play tento model nedokáže hrať bez pripojeného kábla do elektrickej siete. Troška to teda limituje jeho umiestnenie. Produktové fotografie síce ukazujú, ako je tento reproduktor umiestnený v strede stola bez káblov, no na tento variant môžete zabudnúť. Teda, ibažeby ste sa na Aura Studio 2 nechceli iba pozerať.

Neprehliadnite:
Poriadny zvuk pre váš televízor
Harman/Kardon Aura Studio 2

Zvuk
Ako som už písal v úvode, zvuk je tradičný – harmanovský. Po dobrom umiestnení reproduktoru čakajte bohatý a sýty zvuk plný výrazných a dunivých basov. Vzhľadom k rozmerom reproduktoru ide o naozaj hutný zvuk. Môj Onyx Studio 3 podobných rozmerov s obdobným výkonom tak nehrá.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Stredy sú trocha utlačené na úkor výšiek, ktoré sa šinú z dvojice tweetrov. Tie sú umiestnené v konštrukcii tak, aby vytvárali takmer plné 360-stupňové naladenie. Harman túto úlohu zvládol veľmi dobre a reproduktor nie je potrebné otáčať či polohovať. Koniec koncov, aj trojica konektorov (AUX, servisný microUSB a konektor pre adaptér) jasne naznačuje, ako si máte Auru Studio 2 umiestniť.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Aura ma svojim zvukom naozaj potešila. Má veľmi pekné naladenie a nech už si pustíte akýkoľvek žáner, určite budete spokojní. A to aj vo väčšom otvorenom priestore. Osobne som reproduktor testoval v takmer 50 metroch štvorcových, ktoré dokázal bez problémov hlasitostne aj sýtosťou zvuku pekne naplniť.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Záver
Harman Kardon Aura Studio 2 je ďalším šikovným kúskom so štýlovým dizajnom, ktoré dokonale doplní vaše domáce vybavenie. Páči sa mi zvuk, detaily, ale aj cenovka, ktorá je nastavená na akceptovateľných 299 eur. Čo mi však vadilo, je, že Aura Studio 2 nemá zabudovanú batériu, ktorá by dokázala bezdrôtovo hrať aspoň tých 5-6 hodín. Aj preto som si na doma zvolil radšej Onyx Studio 3. Občas sa totiž s reproduktorom potrebujem hýbať aj mimo dosah elektrických zásuviek.
comments powered by Disqus