TEST Harman Kardon Esquire 2: povinná výbava do kancelárií

TEST Harman Kardon Esquire 2: povinná výbava do kancelárií

Harman Kardon prišiel s úspešným luxusným mini reproduktorom Esquire ešte koncom roka 2014. Po úspechu drobca prišiel výrobca s reproduktorom Esquire 2, ktorý je trochu väčších rozmerov, avšak všetky kľúčové vlastnosti si zachoval.
Dizajn a konštrukcia
Dizajn sa doslova a dopísmena drží svojho predchodcu. Dvojka je akurát značne väčšia a nápadnejšia. Prednej strane dominuje hliníková mriežka, ktorá zadržiava nečistoty, vzadu nájdete koženku a zabudovaný stojan. Tlačidlá sa usídlili v hornej stene, v ľavej sú umiestnené diódy, ktoré informujú o stave batérie.

Harman/Kardon Esquire 2

Aj Esquire 2 disponuje trojicou konektorov – microUSB pre nabíjanie reproduktora, AUX pre pripojenie cez kábel a USB pre dobíjanie externých zariadení. Reproduktor tak v prípade núdze poslúži ako powerbank s kapacitou 3 200 mAh. Výrobcom udávaná výdrž by mala dosiahnuť 8 hodín, pri nižšej hlasitosti to však pokojne môže byť aj viac. Mne sa podarilo pokoriť 10-hodinovú hranicu, avšak pri nízkej hlasitosti.

Harman/Kardon Esquire 2

Zvuk
Harman Kardon Esquire 2 ukrýva pod mriežkou dvojicu 8-wattových full-range reproduktorov. Fyziku neoklame žiaden výrobca, a tak v relatívne malom a hlavne úzkom tele toto duo nedokáže vyprodukovať nejaký nadštandardný zvuk. Počuť to najmä pri atakovaní maximálnej hlasitosti, kedy prichádza k skresleniu.

Neprehliadnite:
Multimediálne reproduktory pre náročných
Harman/Kardon Esquire 2

Do približne 80 % je však všetko v poriadku a reproduktor odvádza dobrú prácu. Čisté a pekne reprodukované je najmä pásmo stredov a výšok. Basy sú slabšie, chýba im dostatočná intenzita. V tejto kombinácii tak ide skôr o rovný a vyvážený zvuk, bez nejakého výrazného prifarbenia pásma. Napríklad taký Soundlink mini 2 od Bose či BeoPlay A1 od Bang & Olufsen si s basmi poradia oveľa lepšie. Tie sú však, saozrejme, o čosi hrubšie.

Harman/Kardon Esquire 2

S Esquire 2 si okrem prehrávania hudby aj v pohode zavoláte. Štvorica mikrofónov predurčuje tento reproduktor na uskutočňovanie konferenčných hovorov. V kancelárii si tak nielen pustíte obľúbenú muziku cez Spotify, ale aj vybavíte hovory tak, aby ste vy dobre počuli a bolo aj vás jasne počuť.

Harman/Kardon Esquire 2

Záver
Harman Kardon Esquire je pekný a kvalitný kus reproduktoru, ktorý nemá zle nastavenú cenovku. V konkurenčnom boji bežný zákazník zrejme siahne po niečom inom, ak nehľadá imidžový reproduktor s kvalitný konferenčným systémom a veľkosti zodpovedajúcim zvukom. Esquire 2 si totiž viem predstaviť v kanceláriách či v rukách zákazníkov, ktorí si predovšetkým potrpia na luxusnejšie prevedenie či špičkový dizajn.

Harman/Kardon Esquire 2
comments powered by Disqus