TEST Harman Kardon Onyx Mini: „baby“ Onyx s ohromným zvukom

TEST Harman Kardon Onyx Mini: „baby“ Onyx s ohromným zvukom

Onyx Studio 3 od Harman Kardon sme testovali len nedávno a teraz nám už stôl zdobí jeho menší brat. Reproduktor s prívlastkom Mini vyzerá ako zmenšenina veľkého modelu, aj keď cena nie je ani zďaleka polovičná. Tak ako teda, oplatí sa rozmýšľať nad „baby“ Onyxom?
Dizajn a konštrukcia
Ako som už písal vyššie, Onyx Mini je baby modelom veľkého Onyxu Studio 3. Podobné je látkové prekrytie prednej časti, tlačidlá, zadná membrána či LED diódy oznamujúce stav batérie. Rozdiel je v podstavci. Zatiaľ čo veľký model stojí na krásnych kovových nožičkách, miniatúra má vyformovaný a pevne pripojený podstavec. Drobisk v porovnaní s veľkáčom vyzerá veľmi milo a vtipne, avšak vďaka jeho rozmerom zasa dobre poslúži ako reproduktorový set pre počítač. Ja osobne som ho skôr ako mobilný reproduktor využíval v spojení so svojim iMacom v pracovni.

Harman/Kardon Onyx mini

Z hľadiska konštrukcie sa môžete spoľahnúť na rovnakú kvalitu ako u väčšieho Onyxu Studio 3. Príjemné pogumované plasty a odolný látkový poťah vyzerá štýlovo a pôsobí kvalitne. Pod ochrannou mriežkou (či skôr látkou) sa nachádza dvojica 45 mm meničov, ktoré majú výkon 16 W (2 x 8 W). Vzadu nájdete ukrytú membránu, ktorá sa stará o slušné basy. Pod ňou sa ukryla dvojica konektorov – microUSB typu A (čiže klasický) a AUX IN pre pripojenie kábla s 3,5 mm jackom.

Harman/Kardon Onyx mini

Päť LED diód, ktoré signalizujú stav batérie dopĺňa pätica ovládacích tlačidiel. Párovanie cez Bluetooth je rýchle a jednoduché, no okrem toho si môžete bezdrôtovo spojiť aj dva kusy Onyx Mini a vytvoriť solídny audio systém. Musím sa priznať, že dvojica znie úplne super. Na test som dostal biely a čierny variant, ktorý sa podarilo hneď prepojiť, takže som si užíval dvojitý zvuk týchto drobcov.

Neprehliadnite:
Recenze Harman/Kardon Onyx Mini: velký reproduktor v malém tělě
Harman/Kardon Onyx mini

Zabudovaná batéria má kapacitu 3 000 mAh, čo podľa výrobcu znamená približne 10 hodín preherávania na jedno nabitie. Pri tichšej hlasitosti sa dostanete k dlhšej výdrži, vyššia samozrejme o niečo skresá výdrž. Reálne počítajte pokojne s osemhodinovou šichtou.

Harman/Kardon Onyx mini

Zvuk
Samozrejme, tu už budeme ťažko hľadať podobnosť s veľkým Onyxom. Studio 3 má ďaleko väčší výkon a po pripojení do siete sa ešte znásobí. Malý Onyx Mini ponúkne konštantne 16 W, čo je však prekvapivo dosť! A to nehovorím o tom, keď si pripojíte rovno dve „miničká“. To už je hotový hurhaj.

Harman/Kardon Onyx mini

Aj jeden Onyx Mini však dokáže zvukom naplniť miestnosť. Basy sú príjemné, mäkké a hlboké. Dominantné je však stredné pásmo, vďaka čomu si užijete prakticky akýkoľvek hudobný žáner. Výšky sú čisté a jasné. Oceňujem, že ani pri maximálke, ktorá je skutočne hlasná, sa zvuk nijak výrazne nedeformuje. Na hranici trochu ustupujú basy a do popredia sa tlačia stredy. V tejto triede a pri takejto konštrukcii je to však odpustené. Navyše, nie veľa reproduktorov v tejto cenovej kategórii dokáže takto pekne „zakričať“ akúkoľvek muziku.

Harman/Kardon Onyx mini

Záver
Onyx Mini je takým milým doplnkom kancelárie či domácnosti. Serióznejšie a dospelejšie vyzerá práve Onyx Studio 3, ktorý je o pár desiatok eur drahší, avšak malúch je ideálnym spoločníkom do kancelárie či na záhradu alebo do obývačky v byte, kde si nemôžete dovoliť poriadny audiosystém (z rôznych dôvodov). Miničko zoženiete za 179 eur, čo je približne o 40-60 eur menej než cena Onyx Studio 3, avšak dám vám malý tip. V predajniach a na e-shope iStores a iStyle ho zoženiete za 149 eur. A to už je celkom sympatická cenovka, ktorá by donútila aj mňa uvažovať nad týmto reproduktorom.

Neprehliadnite:
Podarená zmenšenina
Harman/Kardon Onyx mini
comments powered by Disqus