TEST JBL Charge 2+: šikovná plechovka, ktorá sa nebojí vody

TEST JBL Charge 2+: šikovná plechovka, ktorá sa nebojí vody

Facelift pôvodnej a podarenej plechovky od JBL prišiel už dávnejšie, no nám sa ho až teraz podarilo poriadne otestovať. Hoci Charge 3 už je pomaly na ceste (predstavený bol na CES 2016 vo Vegas), oplatí sa porozmýšľať nad faceliftovanou dvojkou, ktorá s prívlastkom “plus” priniesla niekoľko vylepšení. Navyše, Charge 2+ môžete dnes kúpiť za naozaj sympatickú cenu.
Balenie
V balení sa nachádza všetko podstatné. Okrem reproduktora tu nájdete kopec sprievodných dokumentov a napájací adaptér a microUSB kábel na dobíjanie ostatných zariadení. Áno, ako je už z názvu jasné, JBL Charge 2+ dokáže nabíjať ostatné zariadenia jednoduchým pripojením sa cez USB.

JBL Charge 2+

Dizajn a konštrukcia
Reproduktor vzhľadovo vychádza z úspešného predchodcu, na ktorom by som ani ja sám osobne nič extra nemenil. Z hľadiska dizajnu a praktičnosti teda nemám čo vyčítať. Plechovkový tvar spolu s kvalitnými materiálmi zabezpečí, že je Charge 2+ nielen spratný, ale aj čo-to vydrží. A keď už som pri tej výdrži, výrobca obohatil pluskovú verziu o odolnosť voči pofŕkaniu vodou, čím sa Charge 2+ stáva naozajstným outdoorovým reproduktorom. Vďaka tejto fíčurke sa tak nemusíte báť brať ho so sebou kamkoľvek – či už do letných daždivých dní alebo v zime do snehu. Pozor však na to, že reproduktor nie je kompletné odolný voči vode, a tak sa potopeniu radšej vyhýbajte. Nechcete predsa prísť o svojho verného a hlučného spoločníka. Na YouTube možno nájsť množstvo videí, kde ľudia testovali odolnosť reproduktoru voči vode a musím povedať, že si výrobca zaslúži pochvalu. Charge 2+ sa skutočne vody nebojí. Vyberám jedno (nie naše) video, hovoriace azda za všetko.


Charge 2+ prichádza až v piatich farebných prevedeniach, vďaka čomu si ten svoj môžete naozaj zladiť k čomukoľvek. Ako už na videu možno vidieť, samotné 45 mm meniče ústia po stranách, pričom gro povrchu tvorí ochranná mriežka. Ovládacie tlačidlá sa nachádzajú na hornej strane na pogumovanej lište, ktorá tiež obsahuje ukrytý mikrofón a LED indikátor stavu batérie. Samotné konektory sú ukryté na zadnej strane v “stojane”. Tu môžete nájsť microUSB konektor na dobíjanie zabudovanej batérie, ktorá vydrží približne 12 hodín, Aux-in konektor pre klasické káblové pripojenie a USB port pre pripojenie akéhokoľvek zariadenia, ktoré chcete z reproduktoru dobíjať. Ocenil by som, keby boli aj samotné konektory chránené odnímateľným gumovým krytom, čo by zvýšilo odolnosť voči vode ešte o nejaký ten stupeň.

Neprehliadnite:
Výstava Audio, Video a Domáce kino 2015
JBL Charge 2+

V prípade Charge 2+ sa nezabudlo ani na tzv. Social mode, vďaka ktorému sa naraz k reproduktoru dokáže pripojiť až trojica zariadení, pričom vy sami určujete, ktorý zdroj zvuku bude práve hrať.

JBL Charge 2+

Zvuk
Po hardvérovej stránke ide o skutočne kvalitný a dobrý reproduktor, ale ako je na tom zvuk? Mnohým z nás stačí vidieť logo JBL a vieme, že môžeme očakávať istý štandard kvality. Rovnaký “predsudok” som mal aj ja, pričom som čakal na basy orientovaný zvuk a trochu extra hluku. Skrátka, taký ten reproduktor pre mladšiu generáciu.

JBL Charge 2+

V skutočnosti som sa však dočkal pekne naladeného reproduktoru, ktorý zbytočne nekričí, no naopak ponúkne slušnú hlasitosť, ktorú oceníte najmä v záhrade či napríklad na chate, kde pokojne ozvučí celú spoločenskú miestnosť. Z dvojice 45 mm meničov sa šinú nadpriemerné hĺbky, vďaka čomu mnohé skladby naberajú na dynamike a sile. Nie je to robustný bas, ktorý by dominoval pásmu, avšak disponuje dostatočnou silou, aby ste nemali pocit “plechového” zvuku, ako to býva pri lacnejších reproduktoroch. JBL tu odviedol dobrú prácu.

JBL Charge 2+

Stredy a výšky sú dobre čitateľné a jasné, vďaka čomu si vychutnáte rôzne hudobné žánre – od elektroniky, cez akustické skladby, až po rock.

Neprehliadnite:
Najpredávanejšie reproduktory na Slovensku sú od značky JBL
Záver
JBL na Slovensku zlacnil model Charge 2+ na sympatických 139 eur, čím sa presunul do kategórie reproduktorov pod 150 eur. Vďaka tomu sa stáva atraktívnou voľbou nielen pre tých, ktorí potrebujú odolný a dobre hrajúci reproduktor, ale aj pre tých, ktorí hľadajú funkciami nabitý a zvukovo nadupaný reproduktor do interiérov. Pomer ceny a výkonu stavia tento reproduktor do kategórie atraktívnych kandidátov na váš nový Bluetooth reproduktor.
comments powered by Disqus