TEST JBL Flip 3: malý-veľký reproduktor pre mladých

TEST JBL Flip 3: malý-veľký reproduktor pre mladých

Séria Flip od JBL je tu už nejakú tu dobu. Zatiaľ sme sa dočkali troch verzií reproduktoru, pričom práve tá tretia mení smerovanie zamerania produktu. Zatiaľčo prvý Flip patril medzi “prémiovejšie” reperoduktory, Flip 3 prichádza ako všestranne využiteľný reproduktor, predovšetkým však pri športe či cestovaní.
Balenie
Balenie síce naznačuje prémiovosť, no ako už v úvode spomínam, ide skôr o športovejšie zameranie. Svedčí o tom aj obsah balenia, ktorý okrem reproduktora obsahuje putko na jednoduchšie prenášanie či pripnutie zariadenia a nabíjací kábel. Puzdro nie je potrebné, keďže JBL Flip 3 je odolný voči zhoršeným poveternostným podmienkám. Odolá nejakému tomu pofŕkaniu vodou.

JBL Flip 3

Dizajn a konštrukcia
JBL zvolil pre Flip 3 opäť tvar pripomínajúci plechovku, čo je dobré. Netreba meniť niečo, čo je zaužívané a praktické. Aj vďaka kompaktným rozmerom sa Flip 3 dobre prenáša a umiestniť ho môžete prakticky kdekoľvek – od poličky v izbe, cez držiak na fľašku na bicykli či pripnúť pribaleným putkom na ruksak. Pri aktuálnom modeli sa však stretávame s obmenou na poli použitých materiálov. Telo teraz tvoria pogumované plasty a tkaný poťah. Nevýhodou môže byť potenciálne ľahké ušpinenie materiálu, výhodou zasa je, že sa vám reproduktor tak ľahko nevyšmikne z rúk. Celkovo však reproduktor vyzerá stále rovnako štýlovo a zapadne do akéhokoľvek interiéru či exteriéru.

JBL Flip 3

Novinkou je tiež zmena umiestnenia ovládacieho panelu s tlačidlami a konektormi, ktorý po novom sídli na zadnej strane (pri vodorovnom uložení reproduktoru). Nájdete tu tlačidlo napájania, JBL Connect (na prepojenie viacerých reproduktorov), tlačidlá na úpravu hlasitosti, spustenie párovania či prijatie hovoru. Okrem toho sa pod gumenou krytkou ukrýva AUX vstup pre bežné 3,5 mm jacky a microUSB konektor pre nabíjanie zabudovanej batérie. Tá ma kapacitu 3 000 mAh a podľa výrobcu by mala vydržať až 10 hodín. Všetko však závisí od zdroja a hlasitosti, na ktorej hudbu počúvate. Pri bežnom používaní mi reproduktor vydržal na jedno nabitie 7 až 8 hodín.

Neprehliadnite:
Najpredávanejšie reproduktory na Slovensku sú od značky JBL
JBL Flip 3

Zvuk
Malá plechovica však nielen dobre vyzerá a čo-to vydrží, ale dokáže aj pekne zahrať. Prekvapilo ma, čo tentoraz v JBL napchali do takto kompaktných rozmerov. Ak si minireproduktor umiestnite na správne miesto, dokáže dokonca sprostredkovať veľmi príjemné hĺbky. S atakujúcim maximom hlasitosti sa však basy trocha strácajú, keďže malé telo nestíha spracovať takto hlučné hĺbky. Bežnému poslucháčovi však stačí úroveň hlasitosti okolo 50 – 70 %, pričom práve v tomto pásme som väčšinu času reproduktor testoval.

JBL Flip 3

O zvuk a hluk sa stará dvojica 8-wattových full-range reproduktorov, ktoré si dokážu, v prípade, že to potrebujete, solídne zakričať. Pri bežnom počúvaní dokážu príjemne ozvučiť izbu, sprostredkovať nejaké tie basy a pomerne čisté a jasné stredo-výšky. Oceňujem tiež, že reprodukovaný zvuk je živý a neznie “tupo” či “plechovo”, ako mnohé konkurenčné plastové reproduktory z lacnejších vôd.

Ešte väčší zážitok ale ponúkne dvojica reproduktorov Flip 3, ktoré si môžete prostredníctvom technológie JBL Connect bezdrôtovo prepojiť. Na prepojenie slúži hardvérové tlačidlo na zadnej strane, takže to zvládne naozaj každý.

Záver
JBL, hoci zmenil zacielenie reproduktoru, tak opäť ukázal, že vo vodách výkonných prenosných (ale aj neprenosných) reproduktorov je doma a cíti sa tam dobre. Flip 3 sa aj so svojimi viacerými farebnými variantmi tentoraz snaží osloviť mladé publikum, ktoré si nemôže dovoliť dať za dobrý reproduktor veľa peňazí. Preto tu máme vcelku slušný produkt za dobrú cenu, teda akýsi kompromis, medzi maličkým Go a väčším (a funkčne vybavenejším) Charge 2+.
comments powered by Disqus