TEST JBL Go: malá škatuľka, ktorú si zbalíte na cesty

TEST JBL Go: malá škatuľka, ktorú si zbalíte na cesty

JBL Go je na trhu už viac než dva roky. Z nejakého neznámeho dôvodu som na jeho test (neprávom) zabudol. Pritom ide o bestseller, ktorý si získal srdcia miliónov fanúšikov po celom svete. Aj na Slovensku sa mu mimoriadne darí. Vďačí za to svojej cenovke, kompaktným rozmerom a dobrému zvuku.
Dizajn a konštrukcia
Sympatická škatuľka sa predáva v množstve farieb. Ja som osobne zvolil neutrálnu čiernu, ale zohnať malý JBL Go môžete v skutočne širokom spektre (žltá, oranžová, červená, zelená, modrá, …). Hranaté rozmery pogumovaného tela ho predurčujú na to, aby ste si mohli Go perfektne uložiť prakticky kamkoľvek. Nízku hmotnosť zasa ocenia cestovatelia, ktorých každý ušetrený gram poteší. Škoda len, že Go nie je po vzore väčších súrodencov aspoň čiastočne vodeodolný. Má totiž odkryté všetky konektory.

JBL GO

Páči sa mi pripravený otvor pre putko, vďaka ktorému možno reproduktor kdekoľvek zavesiť. Opäť však škoda, že sa JBL nerozhodlo akékoľvek putko do balenia pridať.

Ovládanie je jednoduché – prebieha pomocou piatich základných tlačidiel. Oznamovací charakter má modrá LED dióda, ktorá blikaním signalizuje režim párovania cez Bluetooth.

Neprehliadnite:
Pokračujeme v potápaní: Tentoraz s JBL Clip 2
JBL GO
Zvuk
Ak si vás doteraz nezískali sympatické rozmery či perfektné farebné prevedenia, potom tak urobíte kvôli zvuku. Za necelých tridsať eur totiž dostanete skutočne výkonný reproduktor. Samozrejme, nemôžeme sa baviť o tom, že full-range 40 mm menič zvládne zahrať nejaké výraznejšie basy, avšak konkurenciu atakuje pekným a čistým zvukom, ako aj perfketnou maximálnu hlasitosťou, ktorá navyše vôbec neskresľuje zvuk.

JBL GO
Potešila ma aj dlhšia výdrž na jedno nabitie v porovnaní s tým čo deklaruje výrobca. Pri priemernej hlasitosti pokojne prekročíte 5 hodín.

Záver
Niet divu, že JBL Go je bestsellerom. Hrá pekne, nahlas, vyzerá skvele a cenovka je viac než priaznivá. Škoda len tej chýbajúcej odolnosti. Tú však ja osobne nepovažujem za dôležitú, preto Go chválim. Pochopím však, že pre niekoho to môže byť rozhodujúci faktor pri kúpe zariadenia.

JBL GO
comments powered by Disqus