TEST JBL TUNE 220TWS

TEST JBL TUNE 220TWS

Nová séria praktických a reálnych recenzií. V tomto seriáli dávame vybrané produkty, neprofesionálnym recenzentom, z radov bežných užívateľov, predajných špecialistov a spotrebiteľov. Zapožičiavame vždy konkrétny produkt a umožníme napísať, čo si o ňom myslia, svoje postrehy a skúsenosti. Články prinášame v nezmenenej podobe, tak ako nám ich poslali. Máte záujem vyskúšať svoje znalosti a schopnosti? Napíšte nám
Na testovanie sa mi dostali slúchadlá JBL TUNE 220TWS. Sú to TRUE WIRELESS slúchadlá, teda bluetoothové samostatné slúchadlá. Dostali novú verziu BT 5.0. Sú dostupné v štyroch farebných prevedeniach – čierna, biela, modrá alebo presnejšie modro-tyrkysová a ružová. Dizajnovo sa podobajú Apple AirPods. Spolu s nimi je dodávaná krabička-powerbank, kde sa slúchadlá nabíjajú.

JBL Tune 220TWS

Balenie ďalej obsahuje ako je zvykom pri JBL oranžový USB kábel na nabíjanie powerbanku, ktorý ale môžete nabiť hociakým káblom USB-microUSB.

Slúchadlá sa pri prvom vybratí z powerbanku automaticky zapnú a dajú sa sami do párovacieho režimu. Po spárovaní sa ozve pípnutie a modré kontrolky na slúchadlách chvíľu ostanú svietiť na modro. Nabitie slúchadiel si môžete skontrolovať v telefóne. Stav nabitia powerbanku signalizujú tri biele LED bodky, ktoré uvidíte po otvorení. Keď svietia všetky tri bodky, je nabitý na 100%.

Neprehliadnite:
NEJVÍC SEXY REPRÁK NA SVĚTĚ? JBL Pulse 3, Bluetooth reproduktor s LED technologií!
Plne nabité slúchadlá vydržia hrať 3 hodiny. Powerbank dokáže slúchadlá nabiť ešte na ďalších 16 hodín počúvania hudby, čiže dokopy plne nabité slúchadlá a powerbank poslúžia na 19 hodín počúvania alebo telefonovania. Slúchadlá po vložení do powerbanku pritiahne magnet, takže samovoľne odtiaľ nevypadnú. Tak isto aj veko powerbanku držia skryté magnety, takže sa samé neotvorí. Slúchadlá sú označené farebnou bodkou – ľavé modrá bodka, pravé červená bodka.

JBL Tune 220TWS

Mne slúchadlá padli do ucha ako uliate. Hrali stále rovnako, nemusel som si ich pridržiavať. Pri niektorých slúchadlách, ktoré dobre nedržia v uchu, tak je rozdielny zvuk, ak pritlačíte slúchadlo, ako keď je slúchadlo iba voľne v uchu. Rozdiel je hlavne v bassovej zľožke. JBL T220TWS držia dobre aj pri chôdzi, znesú aj otrasy hlavou, nevypadnú. Pri behu som si už nebol celkom istý, lebo slúchadlá pomaly „povoľovali“ z uší.

Na každom slúchadle je jeden gombík. Gombíkmi sa napríklad slúchadlá zapínajú, pokiaľ slúchadlá neodložíte po používaní do powerbanku a oni sa sami vypnú. Slúžia samozrejme aj na prijatie hovoru, zrušenie hovoru, prepínanie skladieb, play a pause pri počúvaní hudby, ale dá sa napríklad aktivovať aj hlasový asistent (stlačením tlačidla 2x za sebou na pravom slúchadle), ktorým viete vytočiť kontakt zo zoznamu v telefóne, zistiť presný čas, zistiť počasie, a mnoho iného, bez toho, aby ste vôbec chytili mobil do ruky. To všetko samozrejme ak sú slúchadlá spárované s telefónom a cez príkazy v angličtine. Na moje prekvapenie ovládanie cez príkazy fungovalo celkom presne.

JBL Tune 220TWS

Slúchadlá JBL T220TWS vás prekvapia ako hrajú. Majú čisté výšky, hlboké basy, presne tak, ako chcete aby hrali. To že slúchadlám absentuje ovládanie hlasitosti sa dá vyriešiť hlasovým asistentom, kedy cez poveli „volume up“ alebo „volume down“ viete ovládať hlasitosť. Čo som veľmi ocenil pri nočnom počúvaní ja aj moja spiaca žena je to, že kontrolky na slúchadlách sú smerované dozadu a nesvietia neblikajú počas používania a ja môžem kľudne počúvať hudbu a žena môže vedľa mňa spať bez toho, aby jej niečo blikalo do očí. Toto všetko môžete získať za necelých 100€.
comments powered by Disqus