Test touchIT: AKG Y55 – cenový tip na slúchadlá pre DJ-ov

Test touchIT: AKG Y55 – cenový tip na slúchadlá pre DJ-ov

Telo slúchadiel je vyhotovené z plastu. Rovnako tak aj hlavná konštrukcia spojovacieho mosta. Ten sa skladá z troch častí plastovej konštrukcie. Vďaka tomu je zvýšená odolnosť proti zlomeniu v niektorom z bodov, ak by bol most plastový a z jedného kusu. Silnejšie namáhanie slúchadiel po fyzickej stránke spôsobuje praskanie. Je to však zvukový efekt, u ktorého sme nezaznamenali priamy dopad na silu vyhotovenia.
V mnohých prípadoch pre AKG je tradičné 3D-Axis napojenie mušlí do konštrukcie. Takže ich môžete otočiť o 90° a zároveň sklopiť. Presne tak, ako ich používajú DJ-jovia. Tiež je tento systém zamýšľaný ako zníženie priestorových nárokov pri prenášaní.

Tým, že ide o model supra-aural, konštrukcia mušlí počíta s prítlakom na uši. V prvom okamihu sa nám javil ako značne silný. Tento pocit po pár minútach ustúpil a slúchadlá boli celkovo veľmi pohodlné. Svoj podiel na tom nesie aj jemné polstrovanie mušlí. Navyše je dostatočne priľnavé a tak vynikajúco odhlučnia okolité rušenie.

AKG Y55 AKG Y55 AKG Y55

Za zmienku stojí aj kábel, ktorý je 4-polový a slúchadlá tak zároveň plnia funkciu handsfree. Na kábli vedenom z ľavej mušle je mikrofón s tlačidlom na prijímanie a ukončovanie hovorov. Výrobca si dal záležať aj na jeho materiálovom vyhotovení a vyrobil na 99,99% bezkyslíkový kábel. Netreba žiadnu chemickú analýzu, aby ste zistili, že neprenáša žiadne rušenia. Pokojne ho môžete otáčať v jack konektore a nebudú sa prenášať žiadne rušenia. V balení je aj adaptér na 6,3 mm konektor.

Neprehliadnite:
Fotoreportáž HighEnd Slovakia 2014
Hudobný prejav
     Slúchadlá sú vhodné pre hudobných nadšencov, ktorí si radi vychutnávajú basy. Ak hľadáte extra vyvážený zvuk, toto nebude model úplne pre vás. Hoci po hudobnej stránke mu nemáme až tak čo vytknúť. Je pravda, že meniče vynikajúco reprodukujú spodné frekvenčné pásmo a tu si vychutnáte jeho dynamiku. Toto sa výrobcovi podarilo a pripravil tak model, ktorý má výkonové rezervy aj pre vysoké hlasitosti a dodatočné zosilnenie intenzity cez ekvalizér. Výšky nám síce pripadali mierne zastreté, no nijak výrazne. Bolo sa treba dobre započúvať a to na hudobnej vzorke, ktorú poznáme a používame na testovanie frekvenčného pásma. Naopak stredy sú výrazné, nie však vystúpené an úkor ostatných zložiek.

AKG Y55 AKG Y55 AKG Y55

Výhody
- Prítlak na uši
- Jemné polstrovanie
- Funkcia handsfree
- Dynamika zosilnených basov
- Celková kvalita reprodukcie
- Cena

Nevýhody
- Občas badať nevýrazné výšky

Verdikt touchIT.sk
     Slúchadlá AKG Y55 z radu DJ sú vynikajúcim hudobným doplnkom pre hudobných nadšencov. Vynikajúca dynamika basov a prekreslené stredy vám umožnia započúvať sa do vašej audio zbierky. Nechrčia a držia si stabilitu aj pri vyšších hlasitostiach. Občasné zastretie výšok bez výhrad odpustíme. Za takúto cenu určite.
comments powered by Disqus