Testovali sme reproduktory do prírody a na záhradu

Testovali sme reproduktory do prírody a na záhradu

V čase, keď sa dajú vytiahnuť päty von bez toho, aby sme zmrzli, si mnohí so sebou berú obľúbenú hudbu. Na výlety, na opekačku, na bicykel alebo na chatu či len tak ku bazénu. Nemusíte mať však bazén na to, aby ste reproduktory z nášho testu využili. Nie sú to ani vyslovene reproduktory na vonkajšie použitie. Sú odolné, ale stále si zachovávajú obývačkový dizajn. Dobre budú vyzerať aj vedľa notebooku alebo na poličke.
Vyskúšali sme sedem reproduktorov, ktoré si budete môcť dovoliť a nezruinujú váš rozpočet. Sú určené na to, aby ste ich so sebou zobrali hocikam a vydržali nepriazeň počasia alebo náhodné ošpliechanie vodou. Dva modely z testu - Trust Dixxo Delta a TP--Link Groovi Ripple nemajú certifikáciu odolnosti. Na tieto odporúčame dávať väčší pozor. Určite ich neumývajte pod tečúcou vodou tak, ako to odporúčame len pri modeli JBL Flip 4.

JBL Flip 4

JBL Flip 4
Názov hovorí za všetko, toto je štvrtý v poradí obľúbených reproduktorov radu Flip. Výrobca zase zapracoval na zvuku, ale prináša aj tak veľmi žiadanú odolnosť voči vode. S certifikáciou IPX7 prežije náhodné ponorenie, obliatie alebo dážď. Je preto ideálny na nosenie so sebou do prírody alebo na použitie na záhrade či kdekoľvek vonku. Keď ho zašpiníte, môžete ho pod tečúcou vodou umyť. Kto sa chce hrať na efekty, môže poliať bočné pasívne radiátory, ktoré pri dobre nastavenej hlasitosti vyfŕkajú vodu preč.

JBL Flip 4

Telo je plastové s látkovým poťahom a reproduktor má aj pútko, vďaka čomu ho môžete nosiť s prevlečením o zápästie. Dá sa použiť na stojato, no najvhodnejšia je horizontálna poloha. Na zošikmenej zadnej časti má ovládacie tlačidlá hlasitosti, párovanie Bluetooth a multifunkčné tlačidlo. Ním môžete posúvať skladby, prijímať hovory alebo využiť asistenta od Googlu či od Applu. V spodnej časti je pod gumovým krytom microUSB konektor na nabíjanie a AUX vstup. Vedľa je tlačidlo na zapnutie a tlačidlo JBL Connect+, ktorým navzájom prepojíte až 100 kompatibilných reproduktorov. Cez aplikáciu sa dá potom nastaviť rozšírené stereo alebo oddelenie ľavého a pravého kanála. Vedľa tlačidla napájania je päť bielych LED diód na ukázanie kapacity akumulátora. Zostávajúcu kapacitu vidíte aj v aplikácii pre smartfón. Reproduktor sa dá pripojiť k dvom zariadeniam naraz. Napríklad k počítaču a telefónu. Kapacita akumulátora je 3000 mAh a umožní zhruba 12 hodín prehrávania hudby. Flip 4 má vlastný mikrofón a dá sa s ním aj telefonovať. Poslúži napríklad pri hovoroch cez Skype.

Neprehliadnite:
JBL Flip 4 – s týmto perfektným reproduktorom sa môžete aj okúpať
JBL Flip 4

Zvuk
Kvalita zvuku je veľmi dobrá. Tento reproduktor je až netradične výkonný. Zachováva si skutočne hlboké basy aj pri menších rozmeroch a hodí sa pre tých, ktorým na zvuku rozhodne záleží. Výraznejšie výšky využijete pri filmoch, no stredy boli takisto veľmi dobre vykreslené. S týmto reproduktorom už rozoznáte kvalitný zdroj hudby. Ak môžete, púšťajte si na ňom hudbu napr. zo Spotify s vyššou kvalitou nahrávok, poznáte rozdiel.

Ešte sa testovali BML S7, Lamax Street ST-1, TP-Link Groovi Ripple, Trust Dixxo Delta a Trust Veltus, ktoré si môžete prečítať v časopise TouchIT 04/2017.

JBL Flip 4
comments powered by Disqus