Testujeme vodeodolné reproduktory od Jam Audio

Testujeme vodeodolné reproduktory od Jam Audio

Novinky od JBL s certifikáciou IPX 7 som už otestoval a tak som sa poobezeral v našej ponuke, aké reproduktory s vodeodolnosťou by som mohol ešte otestovať. Je to o dôvod navyše, prečo vybehnúť von kvôli testovačke. Takéto produkty sa lepšie testujú vonku v reálnych podmienkach ako doma v umývadle či vo vani.
Zrak mi padol ešte na netestované produkty od značky Jam Audio. Síce nemajú certifikáciu IPX 7 a sú odolné len voči ošpliechaniu vodou, tzv. "splashproof". Nevadí, beriem teda modely HX-P340 a HX-P710 a vyrážam s nimi do terénu. No najprv si ich trochu predstavíme.

HX-P340

Jam Audio HX-P340

Tento reproduktor zaujme svojím dizajnom, ktorý pripomína skôr nejakú športovú fľašu, aj keď výrobcovi skôr pripomína dynamit (celý názov produktu je: "Dynamite™ Wireless Bluetooth Stereo Speaker"). Asi to lepšie predáva :). Hmotnosťou na svoju veľkosť je docela ľahký, keďže pri rozmere 20cm na výšku s priemerom 5cm váži necelých 300g.

HX-P340

Na celom tele sa nachádzajú 4 tlačídla, aj keď to štvrté musíte chvíľu hľadať. Je zospodu prístroja slúžiace na zapínanie a vypínanie. Ďalšie tlačídla sú viditeľné už na pohľad. Ešte ma trochu zmýlil jeden prvok čo vyzeral ako nejaký prepínač s vyobrazením batérie z ktorej sa vykľula záslepka s microUSB konektorom nabíjania. Klasický Aux-In konektor tu budete hľadať márne.

Neprehliadnite:
Pokračujeme v potápaní: Tentoraz s JBL Clip 2
HX-P340

Neprehliadnuteľným prvkom na tele prístroja je aj samotná karabína, ktorá neruší vôbec dizajn reproduktora a mne osobne pripomínala skôr uzáver fľaše. Na môj osobný vkus docela podarený reproduktor.

HX-P340

Jam Audio HX-P710
Tento kúsok ma tiež okamžite zaujal, až po vybalení, keďže balenie je veľmi jednoduché, až "lacné". Ale produkty si nekupujeme kvôli baleniu, ale tomu čo je vo vnútri. Reproduktor je síce na výšku o niečo menší ale zas na priemer väčší čo sa aj prejavilo na hmotnosti (400g).

HX-P710

Už aj prevedením vyzerá sofistikovanejšie. Podstatne veľa tlačidiel a pogumovaný účelový povrch. Práve ten povrch má zamedziť poškodeniu reproduktora. Totiž, prezentuje sa, že nie je odolný len voči striekajúcej vode ale aj pádom. Neznamená to, že zas s ním budete hádzať o stenu, ale nechcené pády mu neublížia. A tak sa nemusíte o neho toľko strachovať. Znesie toho dosť. Zospodu je ešte záslepka pod ktorou sa nachádza už typicky microUSB konektor pre nabíjanie ale aj Aux-In konektor. Na tele reproduktora je ešte dosť šikovne schovaný vyklápacia kovová karabína na zavesenie či iné uchytenie.

HX-P710

HX-P710

Ide sa testovať
Pre testovanie si znova vyberám znova prírodne jazero Draždiak, keďže je nádherné počasie a spĺňa všetky podmienky pre testovanie. Nabité reproduktory zapínam a prebieha párovanie. Ani pri jednom reproduktore sa mi nezobrazuje v notifikačnom centre o stave batérie reproduktora ako pri JBL Clip 2. Síce to nedegraduje reproduktor, ani to nemá vplyv na jeho kvalitu, ale potešilo by to. Na trhu je zatiaľ len pár modelov takýchto zariadení, čo tento stav ukazujú.

Neprehliadnite:
Rýchle predstavenie JBL Charge 3 a JBL Clip 2
Reproduktory trochu prepláchnem v jazere či vydržia, pretože ich už mám zašpinené od blata, ako boli pripravené na otestovanie. Neponáram ich, keďže sú odolné len voči pošpliechaniu. Do tohto prostredia sa mi tu viac hodí model HX-P710, keďže pogumované telo viac odolá štrkovej pláži. Reproduktor HX-P340 nemá takúto ochranu a obávam sa či ho nepoškriabem. Zatiaľ všetko znáša v poriadku, aj keď tento kúsok si viem skôr predstaviť niekde na kúpalisku či  na záhrade pri bazéne.

HX-P710

Počas testovania ma dokonca "vyrušil" aj telefonát a našťastie som nemusel loviť telefón z batohu, ale telefonát som prijal a vybavil pomocou aktuálne spárovaného reproduktora. Funkciu handsfree majú oba modely. Samotná hlasitosť reproduktorov je viac ako dostatočná, ale trochu mi prekáža nie veľmi vyvážený zvuk. Osobne sa mi zdá že hrajú s nevýraznou basovou zložkou. Je to možné aj tým, že človek najprv testuje TOP modely (JBL) a ťažko sa mu potom prechádza o level nižšie. Ale keď pozriem na ceny týchto reproduktorov: HX-P340 sa aktuálne predáva za 39.99,- € a HX-P710 za 54.99,- €, tak za tú cenu dostávam slušnú kvalitu. Za tieto ceny dostávam napr. vyššie spomenuté reproduktory JBL Clip+ alebo JBL Clip 2. Ak by som si mal aktuálne kupovať niečo v tejto cenovej kategórii mal by som veľkú dilemu čo vybrať a možno nakoniec by som si nevybral nič. Záležalo by hlavne na iných preferenciách. Určite by som bral do úvahy čo primárne potrebujem. Či plnú vodeodlnosť, alebo stačí len odolnosť voči postriekaniu, aká je hmotnosť, dizajn, výdrž batérie atď. Kto chce maximum za málo peňazí bral by som Jam Audio HX-P340. Kto je ochotný si prilatiť 15 až 20 € tam je rozhodovanie medzi HX-P710 a JBL Clip 2.

HX-P710 a HX-P340

Nabudúce otestujem
Sám neviem čo by som môjmu testu mal podrobiť. Skúste dať tip na nejaký kúsok z našej ponuky ja ho zoberiem zo skladu a už s daným modelom niečo vymyslím.
comments powered by Disqus