Utopili sme JBL Charge 3?

Utopili sme JBL Charge 3?

Pred pár dňami vyšla recenzia na JBL Charge 3, ktorá všeobecne opisuje reproduktor a zameriava sa na zvuk. Ja som sa na tento reproduktor vrhol z iného konca, a reálne ho otestoval v podmienkach na ktorý je určený a čo je jeho novou prednosťou. Tou je samozrejme vodeodolnosť a tak som ho topil a topil a ešte raz utopil :)
Poďme však pekne po poriadku. Podľa podkladov od výrobcu, reproduktor disponuje certifikáciou IPX7. To znamená, že ho môžete ponoriť až do hĺbky 1m po dobu 30 minút. Paráda, ide sa testovať. Pred tým, ako sa ide otestovať von, idem si "hodiť" sprchu. Párujem ho so svojim MacBook Air, púšťam playlist a reproduktor putuje so mnou do sprchovacieho kúta. Škoda, že nemá žiadne závesne putko ako napr. JBL Flip a pokladám ho teda do rohu. Celé sprchovanie zvláda bravúrne a neškodí mu ani sprchovací gél.

JBL Charge 3

JBL Charge 3


Vonku je pekné počasie a nebudem testovať reproduktor doma v umývadle. Po osprchovaní teda nakladám JBL Charge 3 do batohu spolu s foto výbavou a mierim na kolobežke Kostka k rieke Morava. Trošku mi zas robí starosti absencia nejakého poistného putka, aby som nemusel reproduktor loviť niekde uprostred rieky. Bohužiaľ bazénom nedisponujem a kúpaliska ešte nie sú otvorené. Vyrábam provízorne uchytenie a hrajúci ho dávam do rieky. Na moje prekvapenie, od svojich predchodcov ostáva reproduktor plávať na hladine. O to viac som kľudnejší, že ho nebudem musieť hľadať niekde na dne, ale zas mi môže rýchlejšie uplávať. Reproduktor ostáva na hladine ponorený do 3/4 a nedá sa už rozprávať o nejakej reprodukcii hudby, keďže voda brzdí rozkmitaniu meničov. Ale na druhej strane je dobré, že keď Vám aj JBL Charge 3 padne do bazéna, nemusíte ho hľadať niekde na dne, ale pekne si ho z hladiny zoberiete.

JBL Charge 3

JBL Charge 3

Záhadou mi ostáva, čo výrobca integroval dovnútra, že ostáva plávať na hladine, keďže napr. k akčným kamerám si musíte dokúpiť špeciálne príslušenstvo, aby ste ju neutopili.

Neprehliadnite:
Vyzliekli sme JBL Charge 3 do naha!
JBL Charge 3

Pokračujem v teste ďalej. Cez weekend som navštívil Banskú Štiavnicu s tým že som bol ubytovaný v Sklených Tepliciach. Sklené Teplice sa vyznačujú okrem iného že majú rôzne druhy parných kúpeľov od 35°C teplej vody až po 42°C priamo v jaskyni. Pre test som zvolil kúpele Márie Terézie s teplotou 39°C. Prezradím, že testovaný kúsok prežil bez ujmy, aj keď fotky z testu nemám. Nechcel som totiž riskovať poškodenie fotoaparátu či telefónu, keďže tam bolo ako v saune.

Sklené Teplice

Mal som ešte v pláne otestovať reproduktor priamo v mori, ale test by sa mi trochu predražil, ale teoreticky by mal vydržať aj slanú vodu. Totiž minulý rok som mal so sebou predchodcu JBL Charge 2+, ktorý je odolný voči striekajúcej vode, a môžete ho pod prúdom vody aj opláchnuť, tak som ho oplachoval priamo v mori a tento kúsok funguje dodnes. Len odporúčam ho po použití pri mori ho opláchnuť sladkou vodou, aby sa na tele reproduktora nevytvorili krištáliky soli a nepoškodili Vám povrch.

JBL Charge 3

Posledným testom som zvolil trochu extrémnejší. Na splave po Dunaji z Hainburgu do Bratislavy som JBL Charge 3 uviazal za kajak a nechal ho fungovať ako tzv. plavák. Zbytočne som ho netrápil hudbou, aj tak by zážitok z toho nebol žiaden. Po dvoch hodinách vo vodnom kúpeli na striedačku pod hladinou a na hladine som ho trochu s obavami zapol, či vôbec ešte bude hrať. Áno, hraje. Ak toto vydržal aj nad rámec svojej špecifikácie, tak osobne si myslím, že vydrží akýkoľvek stret s vodou.

JBL Charge 3

Ako ďalej využiť reproduktor?

Nikde nie je napísané, že daný reproduktor sa musí využívať iba v mokrom prostredí. Veľmi dobre Vám poslúži doslova kdekoľvek. Doma, vonku, na záhrade, na chate, všade kde si zmyslíte. A keď Vaše zariadenie nedisponuje Bluetooth rozhraním pre spárovanie, stále sa dá pripojiť cez klasický audio jack kábel.

Neprehliadnite:
JBL Flip 4 prináša vodotesnú a robustnú konštrukciu do série prenosných reproduktorov
JBL Charge 3

JBL Charge 3

Nabijete ho pomocou akejkoľvek USB nabíjačky so zakončením microUSB konektora. Tu je výhoda oproti užívateľom iPhone užívateľmi telefónov Android, že nepotrebujú žiadny extra kábel navyše. Káblom, ktorý nabíjajú svoj telefón, nabijú aj aj tento reproduktor. A keď Vám dôjde "šťava" vo vašom telefóne, nie je nič jednoduchšie ako ho nabiť priamo z JBL Charge 3, keďže funguje aj ako powerbank.

JBL Charge 3

Takýchto vychytávok má JBL Charge 3 ešte mnoho, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Stačí si pozrieť špecifikáciu a budete prekvapený.

JBL Charge 3

Záver
Aj keď sa mi dizajnom JBL Charge 3 veľmi nepáči (otázka vkusu) oproti JBL Charge 2+, za tých 20€ navyše sa oplatí. Hlavne plnou vodeodolnosťou a vlastnosťou plávania na hladine.

comments powered by Disqus