Veľmi lacné bluetooth slúchadlá na denné používanie od Jam Audio

Veľmi lacné bluetooth slúchadlá na denné používanie od Jam Audio

Keď hovoríme o lacných, naozaj myslíme tým veľmi lacné. Za necelých 20€ už môžete mať bezdrôtové slúchadla na bežné používanie a ani vám nebude až tak ľúto ak ich niekde zabudnete či stratíte.
Jam Live Loose
S týmto konceptom slúchadiel sa už nejaký ten rok stretávame. Jednoduché štuplové slúchadlá prepojené 65cm dlhým káblom ktorý si prehodíte za krk. Výdrž slúchadiel je priemerná, čo je nejakých 6 hodín. Môže sa vám to zdať málo, ale vhodné na prehrávanie na bežný pracovný deň. Čiže pri dennom používaní ich budete aj denne nabíjať, tak ako telefón. Nabíjajú sa cez štandardný microUSB konektor a aj v balení sa nachádza príslušný krátky kábel, ale je možné ho nahradiť ľubovoľným. Nabíja sa cez krabičku umiestnenou v blízkosti ľavého slúchadlá. Táto ovládacia krabička by mohla byť aj o niečo menšia, ale hmotnosťou je veľmi ľahká a nebude vám nijako prekážať. Ovládacie tlačídla sú v dizajne ako pri novej sérii reproduktorov od Jam Audio. Čiže X, I a O.

Jam Audio Live Loose

V balení nájdete ešte dva gumenné nadstavce rôznej veľkosti, aby vám slúchadlá perfektne sadli. Balenie už viac neobsahuje okrem štandardného ilustrovaného manuálu.

Na každom slúchadle je ešte gumenné putko, ktoré predpokladáme slúži na zavesenie. V manuáli sa o tom nič nespomína a inú využiteľnosť v tomto nevidíme. Toto gumenné putko je možné aj celé odňať zo slúchadiel keby vám prekážali. Skôr či neskôr aj tak ho dáte dole, lebo predpokladáme že pri dlhodobom používaní sa pretrhne.

Neprehliadnite:
Jam Audio Out There: Najlacnejšie Bluetooth slúchadla s ANC na trhu
Jam Audio Live Loose

Spárovanie slúchadiel nám nerobilo problém a akýmkoľvek zariadením. Spárovali sme ich s PC s OS Windows 10, s Macbook Air, iPhone 7 či Apple Watch. Jediné nám vadí, že nezobrazuje stav batérie na mobilnom zariadení. Predpokladáme, že o nejaký rok to už bude štandardom.

Zvuk vychádzajúcich zo slúchadiel zodpovedá cene. Nie sú vyslovene zlé, ale chýbalo nám viacej basovej zložky, ale nie je to nič, kvôli čomu by sme ich doslova zahodili. Dokonca majú dobrú izoláciu hluku z okolia.

Ak hľadáte lacné bluetooth slúchadlá za necelých 20,- € pre svoje ratolesti, alebo pre seba a viete že slúchadlá stracáte, Live Loose je ideálna voľba.

Jam Audio Live Loose

Jam Live Fast
O 15,- € drahšie bezdrôtové slúchadlá sú určené skôr na športovcov. To že vám nevypadnú tak ľahko z uší vďačia háčikom ktoré si zaháknete za uši. Tieto háčiky sa nedajú odobrať ako pri vybraných konkurenčných výrobkoch, pretože týmito háčikmi je vedený aj prepojovací kábel. Na samotnom kábli sa nenáchadza žiadna krabička s ovládaním ako na predchádzajúcom modeli, jedine plastový skracovač, aby ste si mohli prispôsobiť dĺžku kábla svojim potrebám.

Neprehliadnite:
Vezmeš si ma?
Jam Audio Live Fast

Ovládanie a dobíjanie je umiestnené v pravej časti slúchadlá. Nabíjanie je riešené tiež pomocou microUSB konektora a vstavaná batéria zabezpečí až 12 hodín prehrávania.

Keď sme pri Live Loose kritizovali veľkú ovládaciu krabičku, tu je to zas práve naopak. Ovládacie tlačídla sú príliš malé pre ovládanie, ak máte slúchadlá Live Fast ovládať po hmate keď ich máte v ušiach. Pre niekoho možno obmedzujúce, ale my tomuto nedávame žiadnu váhu, pretože sme si zvykli všetko ovládať z prehrávacieho zdroja.

Jam Audio Live Fast

Ani v tomto prípade v balení toho nenájdete toho veľa. Iba to najnutnejšie. microUSB kábel pre nabíjanie, ďalšie dva gumenné nadstavce a povinný manuál.

Aby ste boli maximálne spokojný so zvukom, musia vám tieto slúchadla ideálne sadnúť do zvukovodov, inak bude zvuk veľmi priemerný. Basy sa tu nachádzajú tak akurát, len výšky nám osobne došli príliš uškriekané. Ale nie sú to audiofilské slúchadlá. Tieto slúchadlá stoja 34.99,- € a sú na bežné počúvanie popri športe, alebo vonku, kde nie je vyžadovaná vysoká kvalita zvuku.

Neprehliadnite:
Recenzia: JBL E25BT
Jam Audio Live Fast

Záver
Oba modely slúchadiel môžete použiť samozrejme aj pre handsfree telefonovanie a sú odolné voči potu. Za svoju cenu sú slúchadlá určené pre každodenné používanie a nemusíte ich tak chrániť. Predsa človek sa inak stará o slúchadlá za ktoré zaplatí 100,- € ako o slúchadlá za 20,- €. Vieme si predstaviť že ich máme denne hodené v batohu a berieme kamkoľvek na cesty.
comments powered by Disqus