Vezmeš si ma?

Vezmeš si ma?

Máme jednú malú čiernu štýlovú krabičku. Keby bola o niečo menšia, môže si naša polovička myslieť, že máme prsteň a chceme ju požiadať o ruku. Ale to je len čerstvá novinka od Jam Audio.
Už pred dvoma rokmi, firma Apple predstavila svetu slúchadla AirPods. Úplne bezdrôtové štuple do uší. Odvtedy sa ich snaží napodobniť takmer každý výrobca. Niektorí menej úspešne a niektorím sa to aj podarí, hlavne keď myšlienku zachovajú a vložia do toho trochu svojej inovácie. To je aj Jam Audio.

Samotné hlavné balenie neprezrádza aký skvost sa nachádza vo vnútri. Jedine čo vie napovedať, že to bude extra kúsok, je získane ocenenie reddot. To je veľká škoda, lebo takto môžu na pulte obchodov zapadnúť medzi ostatné bežné slúchadla. Jedine čím nezapadnú, je cena takmer 89,- €. Oplatia sa za túto sumu?

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Nasadená cena je jednou z najnižších, keď sme sa pozerali po konkurencii v tejto kategórii. Do štýlu slúchadiel Apple Airpods sa pustili výrobcovia ako Jabra, Samsung, Sony, JBL a mnoho ďalších. Každý si ponúka to svoje riešenie, ale už občas za "prestrelenú" cenu.

Neprehliadnite:
Harman Kardon Go+Play: Diskotéka so sebou
Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Na prvý moment nás prekvapilo celkové spracovanie. Ako sme spomenuli krabička čiernej farby je decentná a aj odolná. Síce je z plastu potiahnutá látkou, ale vyzerá veľmi dobre. A nie je to nejaký lacný plast. Vydrží aj drsnejšie zachádzanie. Je síce ťažšia ako ako u konkurencie, ale má to hneď dva praktické dôvody. Vstavaná batéria vám nabije slúchadlá až 15x! Tie vydržia pri plnom nabití 3 hodiny prehrávania. To je dokopy takmer 2 plné dni. Druhý veľmi dobrý dôvod nájdete ihneď po odklopení gumenej záslepky. Okrem štandardného nabíjaceho konektora microUSB, tu nájdete aj výstupný konektor v tvare USB-A. To je ten konektor, ktorý nájdete na nabíjačkách, počítačoch či notebookoch. Áno, táto krabička slúži aj ako powerbank pre vaše mobilné zariadenia.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Nehľadajte kapacitu batérie ako u klasických powerbankov. Je to taká záchrana na núdzové situácie, keď sa vám dôjde batéria vo vašom telefóne a potrebujete ho nabiť ešte na pár telefonátov. Za nás je toto veľké plus. Nemusíte tak so sebou vláčiť veľkú powerbanku.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Následne stačí zatlačiť na jednu stranu krabičky a vysunie sa vám nabíjacia kolíska so slúchadlami. Tie sú spracované v rovnakom štýle ako samotná krabička. Ako je nepísaným pravidlom pri tomto type slúchadiel, v nabíjacej krabičke sú uchytené pomocou maličkých magnetov, ktoré slúžia aj pre nabíjanie. Akonáhle vyberiete slúchadla z nabíjacej krabičky, slúchadlá sa medzi sebou prepoja a môžete si ich spárovať so svojim telefónom alebo notebookom. Keď potrebujete voľné ruky a pri tom telefonovať a zostať v kontakte s okolím, vyberte si iba jedno slúchadlo. Je úplne jedno ktoré si vyberiete. V režime mono sú úplne identické. Žiadne slúchadlo nefunguje ako master a slave, ako pri konkurencii, keď druhé slúchadlo nefunguje bez hlavného slúchadla.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

V balení ešte nájdete dva páry gumenných nadstavcov, aby ste si vedeli prispôsobiť slúchadla na svoju mieru. Nasadenie slúchadiel je bezproblémové. Dovolíme si tvrdiť, že budú sedieť každému. Čo nás potešilo, že aj v uchu vyzerajú decentne. Nikde zbytočne nevytŕčajú. Keď vidíme ľudí s nasadenými Apple Airpods, pripadajú nám ako mimozemšťania s prijímacími anténkami ;).

Neprehliadnite:
Recenzia JBL T450BT: Slúchadlá, z ktorých vás hlava bolieť nebude
Čo sa týka samotného zvuku, nie je mu čo vytknúť. Možno chýba trochu viac basov. Slúchadlam viac sedia stredné a vysoké pásma. Basy sa prejavia až keď vám slúchadlá sadnú na 100% do zvukovodu, ale pri tomto type slúchadiel typické.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Niekto si potrpí aby slúchadlá perfektne izolovali hluk z okolia. To tu nehľadajte, my sme radi keď máme kontakt s okolím. Slúchadlá sú určené na použitie v pohybe a chceme registrovať prichádzajúce auto. Ale dá sa to eliminovať zvýšením hlasitosti, alebo výmenou nadstavcov za väčšie.

Jam Audio Transit Ultra True Wireles

Už iba v skratke.
Slúchadlá viete používať aj pri športe, sú totiž odolné voši potu a ani dážď im neuškodí. Výtku máme iba v režime telefonovania, kedy sa jedno slúchadlo vypne a voláte iba v režime mono. Príjemnou vlastnosťou je, že zabudovaná verzia Bluetooth vám poskytuje informácie o stave batérie priamo v telefóne. Na iPhone vám to zobrazuje automaticky. Pri telefónoch s OS Android to záleži od značky telefónu a verzie operačného systému.

Hodnotenie
+ IPX4
+ powerbanka
+ až 48 hodinová výdrž
+ decentný dizajn
+ zobrazenie stavu batérie
- iba mono režim pri telefonovaní

Neprehliadnite:
JBL má snáď najkrajší Bluetooth reproduktor. Toto je JBL Pulse 3!
Jam Audio Transit Ultra True Wireles
comments powered by Disqus