Zaujímavý repráčik Jam Audio Hang Up

Zaujímavý repráčik Jam Audio Hang Up

Síce to nie je JBL, ale zaujal nás reproduktor od firmy Jam Audio. Ten sa do našeho hľadáčiku dostal práve kvôli niektorým vychytávkam, ktoré nám pri prenosných reproduktoroch chýbajú. Poďme sa na tento malý kúsok pozrieť.
Nastavená cena
Čo nás ihneď zaujalo, je nastavená cena na úroveň 24.99,- €. Za túto cenu príp. nižšiu sa predáva len pár reproduktorov., S čím dokáže Jam Audio Hang Up zaujať a ponúknuť vám oveľa viac?

Jam Audio Hang Up

Vlastnosti Jam Audio Hang Up

V prvom rade, ako sme zvyknutí už v nastavenom trende, tento kúsok je plne vodeodolný. Ale rozširuje svoju certifikáciu na IP67, to znamená, že okrem vodeodolnosti (30 minút v 1m hlbokej vode), tak je aj úplne odolný voči prachu. Táto odolnosť platí v prípade, že je na mieste jediná záslepka, ktorá chráni konektory microUSB a Aux In. Asi nie je potrebné vysvetlovať na čo slúžia tieto konektory.

Ostatok je štandard. Bluetooth konektivita s dosahom 30m a 8 hodinovou výdržou prehrávania. Integrovaný mikrofón umožňuje aj handsfree telefonovanie. 3W RMS výkonu vám ozvučia mini izbu a poskytnú podstatne lepší zvuk ako reproduktory integrované v notebooku či v monitore. Na tele reproduktora nájdeme tri ovládacie tlačídla, kde kvôli tomu tretiemu najdôležitejšiemu sme museli otvoriť aj manuál. Tápali sme ako zapnúť reproduktor. To tlačídlo je vlastne nenápadný výstupok medzi veľkým X a O. Tlačídla sú multifunkčné. Záleži ako dlho ich podržíte a podľa toho sa správajú. Takto s troma tlačídlami viete ovládať hlasitosť, playlist a zdvíhať či položiť prichádzajúci hovor alebo ho poslať do odkazovej stránky.

Neprehliadnite:
Párty kdekoľvek na cestách? To chce poriadne odolný reprák
Jam Audio Hang Up

Vychytávky
Teraz poďme na to najdôležitejšie, kvôli čomu nás zaujal tento kúsok. Praktické putko na zavesenie väčšinou chýba, ale tu je integrované naprieč celou radou prenosných reproduktorov (k ďalšieum väčšiemu reproduktoru sa dostaneme v ďalšom predstavení) a tvorí tak rozpoznávací prvok.

Druhou praktickou vychytávkou je integrovaný nabíjací USB kábel na tele reproduktora. Takto máte po ruke vždy microUSB kábel, ktorý môžete využiť aj na nabíjanie ďalších zariadení ako napr. telefón. Nie je úplne napevno zabudovaný, čo je jeho výhodou.

A posledná najdôležitejšia vychytávka sa schováva na spodnej časti Jam Audio Hang Up. Keď odokryjete kryciu plôšku sprístupní sa vám lepiaca podložka. Takto si môžete "prilepiť" reproduktor na akýkoľvek povrch. Nebojte sa, nenecháva na povrchu žiadne stopy. Ak vám náhodou prestane už strácať túto funkciu, stačí ju očistiť od nečistôt mokrou handričkou. Nefunguje to síce vždy na 100%, záleži to od povrchu na ktorom je "prilepený" reproduktor. V budúcnosti by sme možno prijali magnet.

Jam Audio Hang Up

Dajte šancu JAM Audio
Za rovnakú cenu dostanete rovnakú kvalitu (prípadne lepšiu), ako pri konkurenčných reproduktoroch. Jam Audio vám navyše prinesie pár vlastností navyše, ktoré by ste ťažko našli niekde inde. Cena 24.99,- € je viac ako dobrá. Ak by ste zatúžili po väčšej verzii s väčším výkonom (5W) a výdržou 12 hodín, tak je tu o 10,- € drahšia verzia v podobe Jam Audio Hang Tight, ale už bez tej lepiacej plochy.

Neprehliadnite:
Recenze Harman/Kardon Onyx Studio 3 – poslech ve stylovém provedení
Jam Audio Hang Up
comments powered by Disqus