Zavesiť na batoh a vyraziť…

Zavesiť na batoh a vyraziť…

Na každej kratšej či dlhšej ceste máme mnohí radi jednú spoločnú vec – pohodovú hudbu. Objavili sme repráčik, ktorý si zavesíte na ľubovoľný batoh a môžete vyraziť. Je bezdrôtový, odolný a keď ho zaprší alebo ho oblejete, vôbec mu to nevadí.
JBL Clip 2 je ľahký, dostatočne výkonný, ale najmä prenosný repráčik s výkonom 3 W. Na papieri trocha málo, v praxi bohato postačujúci výkon. Ak by vám predsalen nestačil, môžete 2 identické produkty spojiť do “série” a vytvoriť tak menšiu párty. Clip 2 sa predáva v šiestich výraznejších farbách. Perfektná je skoba na vrchu, vďaka ktorej sa repráčik dobre prenáša a uchytíte ho tak o čokoľvek.

JBL Clip 2

K mobilu (alebo inému zdroju hudby) ho pripojíte buď klasickým spôsobom cez integrovaný 3,5 mm jack alebo modernejšie – bezdrôtovo cez Bluetooth. Na úvod sme mali trocha problém s párovaním, ale podľa návodu to má byť extrémne jednoduché… Pomohol reštart telefónu a hneď všetko išlo ako malo. JBL Clip 2 má integrovaný mikrofón, takže ak vám aj počas prehrávania hudby bude niekto volať, nemusíte siahať po telefóne, vďaka tlačidlám na bočných hranách vybavíte hovor priamo z repráku.

JBL Clip 2

Nabíja sa cez dnes najbežnejší microUSB konektor, takže žiaden ďalší adaptér na cestách, stačí použiť ten od mobilu. Výrobca udáva výdrž 8 hodín na jedno nabitie, my sme s prerušovaným prehrávaním pri výkone na úrovni cca 50 % dosiahli pekných 7 hodín. Čo sa mi osobne však najviac páčilo je odolné spracovanie s pogumovaným povrchom a odolnosť IPX7 – tzn. že repráčik zavesíte na batoh, opasok, kufor… jednoducho čokoľvek a kdekoľvek si pustíte hudbu, ktorú máte najradšej. Nemusíte sa obávať, či do niečoho narazíte, či ho zaprší alebo ho omylom oblejete. Parádny parťák na dovolenku k moru či k bazénu. Dokonca ho môžete aj celý ponoriť do vody (na chvíľu).

Neprehliadnite:
JBL Flip 4 prináša vodotesnú a robustnú konštrukciu do série prenosných reproduktorov
JBL Clip 2

Cena je stanovená vcelku rozumne (49 eur) – je jasné, že nájdete aj lacnejšie Bluetooth repráčiky kompaktných rozmerov. Ale kombinácia odolného spracovania, odolnosti IPX7, dobrej výdrže a veľmi príjemného hudobného výstupu z neho robí pre nás favorita. Sprevádzal nás na ceste po Azoroch a berieme ho hneď aj na ďalší trip… len ešte nevieme, kam to bude.
comments powered by Disqus