McLaren 675LT KENWOOD koncept odhalený

McLaren 675LT KENWOOD koncept odhalený

Rok 2016 je pre McLaren Automotive a KENWOOD dôležitý rok, keďže ich 25. výročie spolupráce a spojenia sil v divokom svete Formule 1. Zároveň taktiež slávi spustenie jedného z najväčších projektov - 675LT KENWOOD Concept! Bol odhalený tento rok na CES Show v Las Vegas. Concept 675LT je zákazkovou verziou McLarenovského 260,000 dolárového super auta navrhnutého a postaveného pre predstavenie budúcnosti automobilovej in-car technológie. Nakuknite pod kapotu a stále uvidíte ten istý twin-turbo V8 schopný dosiahnuť 322km/z, keď však otvoríte jedny z McLarenovských Dihedral dverí uvidíte niečo, čo ste pravdepodobne nikdy pred tým nevideli...
Okamžite vás privíta volant prevzatý zo závodného auta McLaren P1 GTR - trojuholníkový tvar plný funkcií, vrátane launch control, power boost a aktívnych aero vypínačov! Je tam aj tlačidlo pre stierače.

Kenwood McLaretn 675LT

Zvyšok dosky je prázdny, ide tu hlavne o zameranie na sústredenosť vodiča s minimálnou možnosťou jeho rozptýlenia a taktiež tak dochádza k redukcii váhy. Zmizli tradičné inštrumenty a ciferníky. Namiesto toho je tu miesto pre super-trik všetko v jednom HUD (heads-up display), ktorý vodičovi poskytuje všetky potrebné informácie, bez toho aby musel skenovať rôzne prístroje alebo pozerať dole a rušiť tak svoju koncentráciu uprenú na vozovku pred nim.   

Kenwood McLaretn 675LT

Jedným z najimpresívnejších kúskov technológie je KENWOOD CAROPTRONICS sensing device system, ktorý pracuje spoločne s Advanced Driver Assistance Systems (ADAS . Tieto dva kľúčové kúsky technológie odhaľujú prítomnosť vozidiel okolo vás a predajú vám informáciu pomocou heads-up-displaya a užívateľského interface.

Neprehliadnite:
Variable illumination
Kenwood McLaretn 675LT

K HUD naviac patria aj aerodynamický navrhnuté digitálne kamery nahradzujúcej postranné zrkadla 675LT Couple, aby nie len znížili váhu a odpor, ale taktiež asistovali negativnému vztlaku vo vysokej rýchlosti. Tento systém je naviac podporovaný DRVM (Digital Rear View Mirror), ktorý zobrazuje každú kameru okolo auta a odstraňuje slepé miesta vďaka projekcii high-res image a oveľa širšiemu uhlu pohľadu širokouhlých kamier.
comments powered by Disqus