Najlepší Black Box do auta prináša na trh Kenwood

Najlepší Black Box do auta prináša na trh Kenwood

Značka Kenwood, je synonymom pre kvalitné audio systémy do áut. Bolo len otázkou času, za ako dlho sa jeho portfólio rozšíri o palubné kamery, známe tiež ako čierne skrinky, vo svete dash cam alebo black box. Času si na to dali celkom dosť, čo je vzhľadom ku kvalite výsledného produktu úplne pochopiteľné. Poďme si teda Black Box Kenwood KCA-DR300 predstaviť.
Kvalita hrá prím
     Nebol by to naozajstný Kenwood, keby robil kompromisy. Srdcom kamery je kvalitná optika. Objektív o svetelnosti F2.0 a 1 / 2.7 "a čip CMOS vykonávajúci záznam vo full HD rozlíšení sú zárukou, že budú zaznamenané spoľahlivo všetky detaily, ako napr. registračné značky vozidiel. Navyše je kamera obdarená pokročilými funkciami pre vylepšenie obrazu ako napr. HDR (high dynamic range), ktorá sa postará, aby za zlých svetelných podmienok alebo v proti svetle nebol záznam presvetlený alebo naopak príliš tmavý. Aby bol záznam prirodzene plynulý, nahráva kamera video  30 snímok za sekundu a zaberá zorné pole pri uhloch 100° (H) a 55° (V). Tomuto jednookému strážcovi skrátka a jednoducho nič neunikne.

V jednoduchosti je sila.
     Kenwood myslel aj na užívateľský komfort vodiča. Práve tieto zariadenia sú totižto špecifické tým, že menej tu znamená viac, aspoň čo sa ovládania týka. Na zadnej strane kamery nájdeme pod 2,4"displejom 4 veľké tlačidlá, ktorými ovládame všetky funkcie. Užívateľské prostredie je prehľadné, ovládanie intuitívne a práca s kamerou jednoduchá. Také by malo byť ovládanie akejkoľvek elektroniky, s ktorou vodič môže pracovať. Kenwood KCA-DR300 obstojí na výbornú. Zvyšnými ovládacími prvkami na tele prístroja, je už len vypínacie tlačidlo na boku a pozícia pre vloženie pamäťovej karty micro SD. Potešia aj malé rozmery tela, ktoré vodiča nijako neobmedzujú vo výhľade.

Kenwood KCA-DR300

Nahrávať donekonečna a nestratiť nič dôležité

     Táto kamera umožňuje užívateľovi nastaviť, koľko priestoru na pamäťovej karte bude vyhradených dôležitým nahrávkam a koľko fotografiám. Zostávajúci priestor je využitý pre nahrávanie a opätovné prehrávanie záznamu (v 5 minútových intervaloch) v nekonečnej slučke. V prípade nepríjemnej udalosti, akou je napríklad havária, dokáže kamera vďaka zabudovaným senzorom (akcelerometer, gyroskop) sama posúdiť vážnosť celej situácie a vám sa tak nestane, že kvôli šoku zabudnete nahrávku označiť ako nezmazateľnú. Pamäťová karta bohužiaľ nie je súčasťou balenia a pri jej výbere dbajte na rýchlosť zápisu, ktorá by mala byť pre záznam full HD videa 10 Mb/s (označenie Class 10). Na 32 GB veľkú kartu potom možno nahrať až 3 h 20 min videozáznamu.

Neprehliadnite:
Pripravujeme sa na dovolenku
Videozáznam ako dôkaz
     Ďalšou dôležitou funkciou pre Black Box Kenwood sú údaje z GPS prijímača. Aktuálna poloha, rýchlosť a dátum sú kritickými argumentmi pre každú nehodu. Tieto údaje kamera napevno ukladá do záznamu, takže s nimi nemožno manipulovať alebo ich voliteľne môže ukladať zvlášť do log súboru. Zaujímavou funkciou je záznam v tzv. parkovacom režime. Kamera sa javí ako vypnutá, napriek tomu však stále sleduje dianie pred vozidlom. Ako náhle je zaregistrovaný pohyb, kamera spustí nahrávanie a ak zaznamená aj náraz, videozáznam je opäť nezmazateľne uložený. Kamera takto dokáže strážiť celú noc a vďaka zabudovanému akumulátoru počas svojej hliadky nahrať až 25 minút záznamu.

Resumé
     Záverom možno však kameru jedine pochváliť. Na prvý, druhý, aj každý ďalší dojem sa jedná o výborne navrhnutý produkt, ponúkajúci užitočné funkcie a kvalitný záznam. Okrem hlavných predností potom užívateľ ocení aj detaily ako pevný držiak, ktorý možno ľahko polohovať, český jazyk, alebo napríklad softvér, ktorý okrem obyčajného prehrávania videa vie zároveň zobraziť trasu na mapách od Googlu. Ak má byť hodnotenie objektívne, je potrebné nájsť aj nejaké negatíva. Medzi ne sa dá počítať snáď len absencia GPS údajov priamo na displeji kamery počas nahrávania, alebo nemožnosť nastaviť dlhšie, než 5 minútové intervaly videí. Nejedná sa však o nijak významné nedostatky. Kamera vám bude spoľahlivým spoločníkom na vašich cestách, ktoré budú - dúfajme, bez nehôd.
comments powered by Disqus