Prenosné navigácie TomTom sa snažia držať krok s dobou

Prenosné navigácie TomTom sa snažia držať krok s dobou

Dnes už každý telefón zastúpi prenosnú navigáciu. Je to výborná voľba pre občasné používanie. A ak sa chcú výrobcovia navigácií udržať na trhu, musia prichádzať neustále s inováciami. Jeden z takýchto lídrov na trhu je TomTom. Ten prišiel nedávno s prekvapivou inováciou.
Tentoraz sa nebudeme venovať funkcii navigovania, veď to je ich primárna funkcionalita. Ani sa nepozrieme na mapy, hlasové navigovanie atď.. To stále ostáva nemenné aj z predchádzajúcich modelov len s miernymi vylepšeniami. Dnes sa pozrieme hlavne na nové funkcie ktoré nás zaujali, hlavne IFTTT?

Čo je to IFTTT?
IFTTT je zaujímavá služba, ktorú osobne už niekoľko rokov aktívne využívame. Najprv si to vysvetlíme. IFTTT = IF This, Then That, v preklade ak toto, potom tamto. Asi nie ste veľmi múdrejší. Je to bezplatná webová platforma a rovnako aj aplikácia pre iOS alebo Android, pomocou ktorej môžete prepojiť webové služby alebo aplikácie ktoré inak nespolupracujú. Nemusíte byť ani programátorom a zvládnete to. Služba vám zautomatizuje úlohy, ktoré sú vašou dennou rutinou a to od jednoduchých až po tie komplikované. Keď si to raz nastavíte, už sa k tomu nemusíte vracať a pracuje to za vás.

Práve podporu tejto služby integroval TomTom do svojej najnovšej modelovej rady navigácii: TomTom GO Premium, ktorá je dostupná v 5“ a 6“ prevedení. Stále si neviete predstaviť ako vám to môže pomôcť? Dobre. Poďme sa na to pozrieť na našom konkrétnom príklade. Domácnosť máme vybavenú napr. inteligentnými žiarovkami od Xiaomi, ktoré majú tiež túto podporu.  Občas sa nám stane, že zabudneme doma zhasnúť. Tak sme si nastavili, že keď sme vzdialený od domova viac ako kilometer, tak má zhasnúť všetky svetlá v domácnosti. Že je to blbosť? Dobre, možno je. Skúsime to inak.

Neprehliadnite:
S navigáciou TomTom po Balkánskych krajinách
TomTom GO Premium IFTTT

Napr. v zime odchádzate z práce domov a môžete dať pokyn nech sa zapne vykurovanie, alebo nech sa zvýši teplota v domácnosti. V lete zas, nech sa zapne klimatizácia. To už znie rozumnejšie, že? Jedinou podmienkou je aby dané zariadenia boli zo série smart a boli ovládateľné cez internet, ideálne je aby mali podporu služby IFTTT. Ale to už dnes má väčšina smart zariadení a keď náhodou nie, stále sa dá vsunúť medzikus v podobe inteligentnej elektrickej zásuvky.

Zautomatizovať sa dá viac úkonov. Dokonca na niektoré priamo výrobca pripravil šablóny priamo do IFTTT. Celkovo až 35 riešení z rôznej oblasti. Môžete si automaticky synchronizovať kontakty s adresami vo vašom telefóne s navigáciou. Odošle prednastavený email keď dorazíte do práce (prípadne môže zapísať do excelového súboru záznam o príchode), odošle SMS manželke keď odchádzate z práce. Možností je neúrekom, stačí len povoliť uzdu fantázii.

Aktivácia IFTTT
Celá konfigurácia prebieha v prehliadači webovej služby. V navigácii stačí len v nastaveniach povoliť túto službu a nič viac neriešiť. Ani žiadne iné možnosti tam nie sú.

TomTom GO Premium IFTTT

Čo nás ešte zaujalo na novom modeli?
Milujeme keď má navigácia aktívny držiak. Nemusíte nič riešiť. Žiadne káble, žiadne extra manipulovanie s držiakom. Iba nastúpite do auta a vložíte navigáciu na držiak. Ďalej je to integrovaný WiFi modul, kvôli čomu už pri aktualizácii navigácie nepotrebujete počítač. Všetko urobíte z navigácie.

Neprehliadnite:
Navigácie TomTom s WiFi a SIM kartou
Ďalej je to ukladanie prejdených trás či nájdenie zaparkovaného automobilu, ktorý si vyhľadáte pomocou aplikácie TomTom MyDrive. Keď ovládate dobre niektorý z cudzích jazykov, môžete pre ovládanie navigácie TomTom použiť hlasovú asistentku Siri alebo Google Now.

Na záver zľava pre vás, pre tých pozorných čitateľov, ktorí dočítali celý článok do konca...
V termíne do 30.6.2019 získajte u nás 10% zľavu na nákup navigácie TomTom zo série GO Premium. Stačí zodpovedať nasledovnú otázku a odpoveď napíšete ako zľavový kód v košíku. Ako sa volá webová služba, ktorú TomTom zakomponoval v nových navigáciach TomTom GO Premium? (použite anglickú skratku veľkými písmenami)

TomTom GO Premium IFTTT
comments powered by Disqus