Ste pripravení vyraziť?

Ste pripravení vyraziť?

Dovolenky sú už za rohom a už aj my máme naplánovanú tú svoju. Ale nie cez žiadnu cestovnú kanceláriu, ale sami sme si ju plánovali. Úspechom každej dovolenky, je aspoň v pohode doraziť do cieľa.
My pre tento prípad sa spoliehame na navigáciu TomTom, kde vždy nejaká vzorka navyše je k dispozícii. S modelom GO500 teda odchádzame domov, aby sme si ju otestovali na ceste na predĺžený weekend do Benátok.

TomTom GO500

Tento model a aj ostatné 2 ročné a novšie modely TomTom majú jednu hlavnú výhodu v tom, že sa predávajú s doživotnou bezplatnou aktualizáciou. Len pre vysvetlenie tohto pojmu sa nejedná o vašu životnosť na tomto svete, ale o životnosť samotného prístroja. Na druhej strane, výrobca TomTom zatiaľ nedefinuje žiadnu dĺžku životnosti prístrojov a zatiaľ sú všetky podporované.

TomTom GO500

Veľmi podrobné mapy
TomTom neústale aktualizuje niekoľko krát do roka svoje mapy a o ich kvalite vypovedá aj to, že ich používa aj Apple vo svojej aplikácii Mapy. Preto je aj dôležité si aktualizovať svoje zariadenie o nové mapy. Na to nezabudnite. Akurát aj teraz koncom mája vydal TomTom nové aktualizované mapy vo verzii 9.90 čo je ideálny čas pred prípravou na dovolenku. Ich podrobnosť si môžete overiť v službe MyDrive. To že to prijde vhod, sme sa už niekoľko krát presvedčili na vlastnej koži. Pred dvoma rokmi sme plánovali cestu krížom cez Bosnu a Hercegovinu, kde pokrytie máp bolo mizerné. Iba hlavné spojovacie cesty a niekoľko dní pred odchodom vyšla aktualizácia ktorá práve túto oblasť mala dopodrobna spracovanú (77%).

Neprehliadnite:
TomTom GO 1000 T: šikovná navigace s bezplatnou aktualizací map
TomTom GO500

Na túto navigáciu sme sa spoľahli aj minulý rok na ceste po potulkách Rumunskom a ani raz nás nenechala v štychu. Pokrytie už je na úrovni 98%. V západnej Európe s podrobným pokrytím už nebýva problém, ale skôr v bývalých juhoslovanských a post komunistických štátoch.

S najnovšými mapami sa už môžete vybrať aj do takých štátov, ako je: Albánsko (71%), Bulharsko (75%), Macedónsko (77%), Moldavsko (43%), Ruská Federácia (75%), Turecko (92%), Ukrajina (45%). Tieto krajiny boli v minulosti zmapované na úrovni iba hlavných ciest, aby ste dokázali cez túto krajinu prejsť. Celý zoznam pokrytia si môžete pozrieť priamo u výrobcu.

TomTom GO500

Aktualizujeme
U TomTom sa jedná o úplne triviálnu vec, ktorú zvládne aj počítačovy analfabet. Stačí mať v službe MyDrive založené konto a mať nainštalovanú príslušnu aplikáciu. Aplikácia je dostupná pre Windows aj Mac OS X a navyše stránky a aj aplikácia je lokalizovaná do češtiny. Stačí postupovať podľa jednoduchých krokov a za pár minút (záleži od rýchlosti vášho internetového pripojenia) máte nové mapy vo svojej navigácii. Preto si zoberte z auta svoju navigáciu a zaktualizujte si ju.

TomTom GO500

Ide to ešte jednoduchšie
Od minulého roka, výrobca TomTom predáva navigácie aj s prívlastkom WiFi. To znamená, že pre aktualizáciu už nepotrebujete ani počítač, ale sa len napojiť na WiFi sieť s prístupom na internet. Ak dostaneme takúto navigáciu do budúcna do rúk, určite ju otestujeme.

Neprehliadnite:
Alternatívny navigačný software pre Kenwood jednotky
Prajeme príjemnú dovolenku a šťastlivo dorazte do cieľa!
comments powered by Disqus