TomTom bude na svojich mapách zobrazovať nabíjacie stanice pre elektroautá

TomTom bude na svojich mapách zobrazovať nabíjacie stanice pre elektroautá

Nemecká spoločnosť TomTom venujúca sa navigáciám oznámila skvelú novinku pre všetkých majiteľov elektrických áut. V Severnej Amerike a Európe bude na svojich mapách zobrazovať sieť nabíjacích staníc.
TomTom EV Service tiež plánuje byť integrovaná do navigačných systémov elektrických áut. Informácie o nabíjacích staniciach by mali disponovať presnou lokalitou, otváracími hodinami, možnosťami platenia a tiež typmi zásuviek.

Služba by mala byť na začiatku dostupná v Európe a neskôr s rozšírením do Severnej Ameriky, ktoré by malo byť spustené budúci rok. TomTom oznámil, že ich služba by mala postupne obsahovať údaje o viac ako 35 000 staniciach po celom svete.


Jeden z partnerov, s ktorým plánuje TomTom spolupracovať, je sieť nabíjacích staníc Hubject, ktorý plánuje ponúknuť 25 000 nabíjačiek po celej Európe.

Neprehliadnite:
S navigáciou TomTom po Balkánskych krajinách
Hubject je podporovaný takými zvučnými menami ako BMW, Daimler a Volkswagen, čiže tri hlavné nemecké automobilky. Hubject patrí medzi jednu z najväčších platforiem na nabíjanie elektroáut. Na ich stránkach píšu o viac ako 55 000 nabíjacích miestach na troch kontinentoch.

Okrem troch spomínaných automobilových spoločností, spolupracuje Hubject s 275 partnermi a v rámci Európy s 24 krajinami vrátane Slovenska, Česka a Rakúska.

Automobilka Daimler sa tiež rozhodla implementovať TomTom mapy a navigáciu do áut – Mercedes A, C, B a E-class. Zdá sa, že elektromobilita naberá na obrátkach a my sa môžeme tešiť na postupnú podporu zo všetkých smerov. Len keby to nabíjanie stálo menej než tankovanie benzínu.


Uvidíme, ako na tento trend zareagujú ostatné navigačné služby, no Garmin napríklad už teraz zobrazuje určité informácie o nabíjacích staniciach, aj keď pravdepodobne nie v takej kvalite, ako chystá TomTom.
comments powered by Disqus