TomTom navigácia pre motocykle: Nové modely, nové vychytávky, mapy, trasy a zdieľané jazdy s priateľmi

TomTom navigácia pre motocykle: Nové modely, nové vychytávky, mapy, trasy a zdieľané jazdy s priateľmi

Túlať sa po krásach celého sveta je nádherné v aute, ale ešte krajšie na motorke. Aby sa ale výprava nezmenila v nekonečné blúdenie neznámymi miestami, aj pre milovníkov jazdy na motorke boli vyvinuté navigácie, ktoré sa neustále zdokonaľujú.
V čom sa líši od navigácií do áut
     Navigácie určené pre motocykle sú samozrejme špeciálne uspôsobené inému systému užívania. Mávajú vodeodolnú obrazovku, je možné ich ovládať v rukaviciach, disponujú špecifickým modulom nabíjania a mnohými ďalšími vychytávkami, ktoré sa odvíjajú od jednotlivých modelov.

     TomTom navigácie sú všeobecne medzi všetkými motoristami veľmi obľúbené vďaka svojej spoľahlivosti a vynikajúcim mapám. TomTom je popredným svetovým poskytovateľom navigačných produktov celkom právom.

3 modely navigácie, ktoré zmenia vaše cestovanie
     TomTom v súčasnej dobe ponúka 2 modely navigácie a tretí sa chystá čoskoro uviesť. Poďme sa na ne pozrieť..

Neprehliadnite:
Medzinárodná 6 dňová
TomTom Rider

TomTom Rider 40

     Tento model disponuje mapami 19 krajín Európy a ich aktualizácia je zadarmo po celú dobu životnosti navigácie. Zároveň jej vlastníctvo ponúka doživotný prístup k aplikácii TomTom Traffic. TomTom Rider 40 je základným modelom a splní želania menej náročnému motocyklistovi.

     Medzi funkcie, pre ktoré je navigácia obľúbená, patrí možnosť vyhľadania kľukatých ciest, aby sa jazdec nenudil na dlhých rovinách, tiež je možné zvoliť si viac či menej kopcovitú trasu alebo kompletne si naplánovať okružnú trasu tak, aby ste nemuseli za celú cestu ani raz premýšľať, či už ste sa nemali začať vracať k východiskovému bodu. Navigácia to urobí s radosťou za vás. Všetko vám ukáže na 4,3'' displeji.

     Batéria v navigácii vydrží až 6 hodín bez nabíjania, pre nabíjanie má špeciálny modul vrátane upevňovacej sady, ktorá sa hodí skoro pre všetky motocykle. Nechýba interná pamäť a slot na microSD karty.

TomTom Rider 400
     Náročnejším jazdcom vychádza TomTom v ústrety navigáciou TomTom Rider 400. Jej majiteľ má po celú dobu životnosti navigácie k dispozícii mapy 45 krajín Európy, na rozdiel od modelu TomTom Rider 400, kde sú mapy iba regionálne. Ďalej majiteľ získa doživotný prístup k službe TomTom Traffic a tiež k službe Rýchlostné radary. Rovnako ako predchádzajúci model, aj tento ponúka možnosť vyhľadávania a vytvárania okružných trás aj vyberanie terénu a náročnosti cesty.

Neprehliadnite:
Integrácia hlavných jednotiek do automobilov
     Batéria vydrží bez nabíjania 6 hodín, nabíjanie je možné vďaka špeciálnemu modelu a upevňovacej sady RAM, ktorá sa hodí skoro pre všetky motocykle. Navigácia má slot na microSD karty a internú pamäť. Všetky informácie sa zobrazujú na prehľadnom displeji o veľkosti 4,3''.

TomTom Rider

TomTom Rider 400 Premium Pack
     Najvybavenejším zariadením z radu pre motocykle je TomTom 400 Premium Pack - navigácia s praktickým príslušenstvom. Disponuje všetkými funkciami ako predchádzajúce dva modely, je rovnaká ako model TomTom Rider 400, navyše k nej ale dostanete rad príslušenstva, napríklad držiak na pripevnenie do auta alebo ochranné puzdro. Tiež má uzamykateľné riešenie, ktoré má zabrániť krádeži prístroja.

Výhody navigácie TomTom pre motorkárov
     Stále ešte váhate nad tým, či si navigáciu TomTom na svoje výjazdy zaobstarať? Tieto výhody si snáď nechcete nechať ujsť:
- voľba náročnosti vjazdov a výjazdov
- voľba náročnosti náklonov a zákrut
- zdieľanie informácií o ceste pred a po jazde s priateľmi
- získanie dobrého prehľadu o zákrutách, ktoré vás čakajú
- plánovanie trasy na počítači
- hlasové pokyny cez Bluetooth

     TomTom patrí ku svetovej jednotke medzi výrobcami navigačných systémov. Už to je dôvod, prečo takejto navigácii zveriť výlet na motorke a poriadne si ho užiť bez blúdenia a hľadania cesty k domovu. Užite si dokonalú jazdu s perfektnými mapami v navigácii plnej fantastických funkcií a podeľte sa o všetko so svojimi blízkymi!
comments powered by Disqus