TomTom predstavuje úplne nové navigácie

TomTom predstavuje úplne nové navigácie

Na IFA v Berlíne na najväčšej výstave spotrebnej elektroniky a výpočtovej techniky v Európe TomTom predstavil okrem športových hodiniek aj jednu veľmi zaujímavú navigáciu či inovoval novou technológiou klasické modely.
TomTom GO 520/5200/620/6200
Najvýznamnejšou novinkou v týchto navigáciach je integrované rozhranie WiFi. To znamená že na aktualizovanie máp nepotrebujete vôbec počítač. Stačí sa pripojiť k nejakej voľnej WiFi sieti a aktualizovať svoju navigáciu. Odpadajú tak "komplikované" inštalovanie aplikácii do počítača, aj keď výrobca to mal urobené jednoduché. Ale keď to ide ešte jednoduchšie,...

TomTom GO6200

Okrem tejto novinky, prináša výrobca do navigácií užšie spojenie s vašim telefónom. Priamo s telefónom integruje do navigácii kompatibilitu s hlasovými asistentkami Siri (iOS) a Google Now (Android). Ešte dokáže zariadenie aj nahlas prečítať správy z vášho telefónu. Doživotná aktualizácia máp a prístup k službe rýchlostné radary a službe TomTom Traffic je už samozrejmosťou. Chvália sa aj rýchlejším procesorom vo vnútri navigácii. Ceny začínajú na 229,- €.

TomTom GO6200

TomTom VIO
Táto vychátavka sa asi nebude v našich končinách veľmi predávať. Je predovšetkým zameraná na užívateľov scootrov VESPA či iných. A u nás ešte nie sú veľmi rozšírené ako v západnej Európe. Navigácia veľmi pripomína dizajnové spätné zrkadlo (dostupné v 7 farbách).

Neprehliadnite:
CarKit pre iPhone 4
TomTom VIO

Vo svojej podstate sa veľmi ani nejedná o navigáciu ale skôr o inteligentnú druhú obrazovku vášho telefónu. Bez dotatočnej aplikácie TomTom VIO je to asi nepoužiteľné, ale zas na druhej strane, telefón môžete mať schovaný a všetko obstará toto zariadenie. Má zabudovaný GPS chip (aspoň nebude vyťažovať batériu telefónu), je vodeodolná (IPX 7 certifikácia), kapacitný dotykový displej s handsfree funkciou. Autonómne vydrží na zabudovanú batériu 5 hodín. Zabudovaná 1MB pamäť je dnes na smiech a skôr bude slúžiť iba ako vyrovnávacia pamäť medzi telefónom a navigáciou.

Tieto informácie čerpáme iba z dostupných informácii, viac budeme informovať o tejto vychytávke keď si ju budeme môcť reálne odskúšať. Cena je stanovená na 169,- €

TomTom VIO

TomTom Curfer
Táto čierna krabička, bola doteraz zaradená do business sektoru, ale asi ju uvoľňujú aj pre bežných spotrebiteľov. Táto krabička sa pripajá do automobilu cez rozhranie OBD a poskytuje Vám v reálnom čase na Váš mobilný telefón informácie o aute. Napr. o akcelerácii, brzdení, voľnobehu či zatáčaní. V spojení s telefónom si môžete analyzovať aj svoj výlet, akými rýchlosťami ste išli, aké boli otáčky motora atď...

TomTom Curfer

Cez ODB rozhranie môžete získať dosť veľa dotatočných údajov o vašom aute. Či už kapacita batérie, teplotu motora, chladiacej kvapaliny alebo klimatizácii.... TomTom ide však s týmto trochu ďalej a odmeňuje Vás za príkladnu jazdu rôznymi "odznakmi". Navyše dosiahnuté úspechy môžete zdieľať cez email, sms alebo sociálne média. Za cenu 79.95,- € je to príjemná hračka, ak chcete mať stav svojho auta pod kontrolou.

Neprehliadnite:
Zúčastnili sme sa otvorenia predajne Forstinger
TomTom Curfer
comments powered by Disqus