Zahoďte starú navigáciu TomTom

Zahoďte starú navigáciu TomTom

Aj keď sám nerád vyhadzujem funkčné veci, pri niektorých z hľadiska osobných financií to treba tak urobiť. Presne toto sa mi stalo pri navigácii TomTom. Potreboval som si totiž zaktualizovať GPS zariadenie o nové mapy.
Nebudeme si klamať, vieme že to existuje a dosť ľudí to robí, že si navigáciu zaktualizuje "neoficiálnou" cestou. To sa dalo robiť pri navigáciach, ktoré po pripojení k počítaču tvarili ako USB disk. Ďalšia generácia navigácii sa už po pripojení k počítaču zobrazuje ako sieťová karta. A od tejto generácie sa nedá navigácia nijako inak zaktualizovať, len zakúpením nových máp. Ale začal som rátať.

Jednorázová aktualizácia mapových podkladov celej európy stojí podľa stránok výrobcu 59.95,- €, prípadne 69.95,- € s ročným predplatným. To je docela dosť. Pozerám do ponuky výrobcu a vidím že najlacnejšia navigácia s celou Európou stojí 129,- € a už ma doživotnú aktualizáciu máp. Nemusím byť extra matematik a vyjde Vám tak ako mne, že starú navigáciu treba zahodiť a kúpiť si novú.

TomTom LifeTime

Doživotná aktulizácia máp

Toto trochu zavádzajúce označenie, nedefinuje vašu životnosť ako osoby, ale životnosť zariadenia. Na to si treba dať pozor. Konkurenčné značky väčšinou definujú malým písmenom životnosť zariadenia od 3 do 5 rokov. Pri TomTom som túto informáciu nenašiel a to asi z jednoduchého dôvodu. Zatiaľ žiadnej navigácii životnosť nevypršala. Dokonca aj prvá komerčne predávaná navigácia TomTom GO z roku 2004 je do dnešného dňa podporovaná a je na ňu možné zakúpiť aktuálne mapy.

Neprehliadnite:
Čo všetko dokáže TomTom navigácia? Online informácie, 3D mapy, upozornenie na radary a iné
TomTom LifeTime
comments powered by Disqus