Dokáže lacný reproduktor ponúknuť veľa muziky?

Dokáže lacný reproduktor ponúknuť veľa muziky?

Poľská značka MediaTech na nás vychrlila niekoľko modelov univerzálnych reproduktorov za veľmi nízke ceny. Veľmi nás zaujíma, čo takýto reproduktor dokáže ponúknuť. Či vôbec stojí za dané peniaze, a nie sú to len vyhodené do luftu.
MediaTech MT3166 Boombox BT NEXT
Tento model je priamym pokračovateľom predchádzajúceho modelu s označením MT3145. Je tu veľká podobnosť, ale pribudlo pár vylepšení, ako napríklad krycia mriežka na basovom meniči, svetelné efekty, či odkladací priestor pre váš telefón.

MediaTech MT3166

Balenie reproduktora

Už na balení reproduktora, vidieť odkiaľ asi výrobok pochádza. Už len údaj o výkone 600W PMPO dáva tušiť, v akej krajine bol výrobok vyrobený. To nech vás neodradí. PMPO je nič nehovoriaca jednotka výkonu. PMPO = Päť Mikrosekúnd Pred Odpálením. :) Asi taký nejaký údaj to je.

V balení nájdete okrem samotného reproduktora, jack kábel, keď váš telefón má ešte takéto rozhranie, diaľkový ovládač a microUSB kábel. Nehľadajte žiadnu nabíjačku do 220V zásuvky. To môžete využiť vašu nabíjačku k telefónu. Ale dobre poslúži aj nejaká powerbanka alebo váš počítač.

Neprehliadnite:
TEST JBL Boombox: keď chcete nazvučiť vonkajšiu (ne)legálnu párty
MediaTech MT3166

V balení sa ešte nachádza ešte aj malý diaľkový ovládač na ovládanie dodatočných funkcií reproduktora. Nič sofistikované, kvôli čomu treba otvárať manuál.

Opis reproduktora a technická špecifikácia
Pozrime sa, čo všetko schováva tento kúsok. Už len pri zbežnom pohľade vidíme spredu jeden 3" basový menič. Ten dopĺňajú 2x2" výškove meniče umiestnené na bokoch. Výrobca hovorí o 15W RMS. Trochu tomu aj veríme, keď sa zráta výkon všetkých troch meničov.

MediaTech MT3166

Zvrchu tela reproduktora je umiestnená sklopná plastová rukoväť na prenášanie spolu s dvoma držiakmi pre umiestnenie vášho telefónu. Trochu nenápadne schovaná je vysúvacia teleskopická anténa. To napovie o zabudovanej funkcii FM rádia, čo nám technická špecifikácia aj potvrdzuje (87.6 - 108MHz).

Prednej časti okrem basového meniča, dominuje regulátor hlasitosti spolu štyrmi tlačídlami na ovládanie a s malým informačným dispejom.

Neprehliadnite:
RECENZIA JBL Pulse 3: Moje nové obľúbené príslušenstvo!
MediaTech MT3166

Z pravej časti sú umiestnené zas všetky dôležité konektory. TF je staršie a nie veľmi používané označenie pre microSD kartu. Špecifikácia nič nevraví o max. podporovanej veľkosti, ale našu testovanú 16GB microSD kartu zobralo bez problémov. Hneď pod tým sa nachádza veľký USB port. Ten slúži presne na to isté, ako slot na microSD kartu. Na prehrávanie skladieb z USB kľúča. Podporované formáty sú skladby vo formáte mp3 a wma. Na súbory FLAC či AAC zabudnite. Nejedná sa o hightech audiofilské zariadenie. AUX konektor je len takou povinnou výbavou. Dnes už málo telefónov má tento výstup. Ale reproduktor stále môže pomocou tohto konektora pripojiť napr. k počítaču. MicroUSB konektor slúži na napájanie a dobíjanie integrovanej batérie. Uzatvára to vstup na mikrofón, ktorý asi využije málokto.

Pri pohľade do dokumentácie sme prekvapení tým, že MediaTech Boombox BT NEXT disponuje bezdrôtovým rozhraním Bluetooth vo verzii 5.0. To je obrovský skok, keď predcházajúci model disponoval verziou 2.1. Preto aj výrobca sľubuje pri prevádzke na batériu výdrž až 7 hodín. Bluetooth vo verzii 5.0 je oproti svojim predchodcom totiž najmenej energeticky náročný.

MediaTech MT3166

Celé to je zabalené do dreveného boxu. Žiaden plast.

Ako hrá MediaTech MT3166?
Na prekvapenie a danú cenovú kategóriu dobre a hlasno. V danej cenovej kategórii ponúkne reproduktor veľmi veľa muziky. Dokonca aj príjem slovenských rádiostaníc pri hraniciach s Rakúskom vo vnútri budovy je dobrý. Podstatne lepším až bezchybným, keď sa nachádza pri okne. A primárne na to je orientovaný tento reproduktor. Keď chcete mať neustál pustené rádio v pozadí, tak kvalitou zvuku nenadchne ani neurazí.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Pulse 3 - hraje všemi barvami
MediaTech MT3166

Všetky doplnkové funkcie ako prehrávanie z USB kľúča/microSD karty či cez Bluetooth sú už len čerešničkou na torte. Reproduktor MediaTech MT3166 síce nebude asi váš primárny reproduktor, ale poslúži ako doplnkový všade. Umiestnite si ho do kuchyne, garáže, na chate, v práci. Slúžiť bude bezchybne. Je to tak jednoduché zariadenie, že sa nemá takmer šancu poškodiť. Jedine žeby ste urvali anténu.

MediaTech MT3166

Do kariet tomuto reproduktoru hraje aj to, že pre výmenu batériu nepotrebujete ani navštíviť autorizovaný servis. Stačí uvoľniť jednu skrutku a máte prístup k batérii. Každý priemerne šikovný človek zvládne výmenu batériového článku. A ak by niekomu nepostačovala daná kapacita, môže si ju aj zdvojnásobiť, priestor je na to pripravený.

Za nás je MediaTech MT3166 príjemným prekvapením.

MediaTech MT3166
comments powered by Disqus