ARIETE Xvapor Comfort 4147

ARIETE Xvapor Comfort 4147

Dnes som otestoval parný čistič Ariete ART 4147. Keď som ho vybalil z krabice, tak ma prekvapila jeho malá veľkosť. Prístroj má veľa príslušenstva a dá sa použiť na čokoľvek. Má malé štrbinové nástavce, kefky, podlahovú hubicu a na okno malú hubicu, ktorá má na stieranie skla gumu, predlžovacie nástavce, handričku a odmerku na nalievanie vody. Pred spustením prístroja je potrebné odšrúbovať uzáver a naliať vodu. Prístroj sa nahrieva do 7 minút, medzitým je potrebné vypustiť nahromadenú paru. Keď sa prístroj nahreje, vypne sa kontrolka nahrievania a je pripravený na čistenie.
Rozhodol som sa, že vyskúšam čistenie podláh. Na podlahovú kefu som dal handričku a pustil stroj. Všetky podlahy som zotrel pomocou pary. Prístroj pekne zotrie podlahu a podlaha je po zotretí viditeľne čistejšia. Čistenie okien pomocou pary prebieha podobne, akurát na kefu, sa už nedáva handrička. Je potrebné si dať pod okno handričku, lebo z kefy kvapká voda.

Na čistenie štrbinových miest som použil najmenší nadstavec. Čistil som rebrá radiátora s ktorým si poradil perfektne.

Mini kefku som použil na čistenie steny, ktorá bola špinavá od psa, ktorý sa o ňu opiera. Bol som prekvapený, ako ľahko pri vysokej teplote si dokáže poradiť so špinou. Myslel som si, že kvôli tým šmuhám budem musieť znovu maľovať, no našťastie mi pomohol tento šikovný parný čistič.

Neprehliadnite:
Rýchly prehľad parných čističov. Vyberte si ten správny!
Párny čistič je veľmi ľahký a má praktickú rúčku na nosenie. Pekne som vďaka tomu umyl aj schody.

Ako parné čistenie funguje ?
Po naliatí vody do bojlera sa voda ohrieva na viac než 130°C, v hadici a v tryske sa teplota znižuje na 100°C a pri vypudení pary von z prístroja dochádza k rozptýleniu čiastočiek, ktoré sa premiešavajú so studeným vzduchom, čím dochádza k prudkému ochladeniu. Vo vzdialenosti cca 40 cm od výstupu má para bezpečných 50°C. Stále je to však viac než pri bežnom umývaní. Tajomstvo efektivity čistenia parným čističom spočíva vo fyzike. Voda v plynnom skupenstve dokáže efektívnejšie narušiť štruktúru špiny a mastnoty a v kombinácii s pôsobením tlaku a vysokej teploty je čistenie parným čističom jednoduchšie, efektívnejšie a pri vynechaní chemických prostriedkov aj ekologickejšie.

Plusy a mínusy:
+ tlak 5barov, nepretržitá prevádzka
+ Príslušenstvo: 2 kusy predlžovacej trubice, tryska, nástavec na čistenie podláh, kefa na     podlahy, nástavec na čistenie okien, veľká okrúhla kefa, malá okrúhla kefa, lievik, odmerka, vysokotlaková hubica, kefa a handrička na čalúnenie, návlek na čistenie podláh
+ malý a ľahký
- plastové kolieska sa na hladkej podlahe netočia plynule
- nástavec na okná prepúšťa väčšie množstvo vody, preto si treba osvojiť správnu techniku

Ariete Xvapor Comfort 4147
comments powered by Disqus