Klasika vs. parné čistenie: Ako dopadlo prvé upratovanie s parným čističom Ariete?

Klasika vs. parné čistenie: Ako dopadlo prvé upratovanie s parným čističom Ariete?

Čo si budeme nahovárať - upratovanie nepatrí práve medzi činnosti, ktorým by sme sa s nadšením oddávali vo svojom voľnom čase. Preto často hľadáme spôsoby, ako si túto rutinnú činnosť čo najviac uľahčiť.
Keď sa mi do rúk prvýkrát dostal multifunkčný parný čistič Ariete, nevedela som, čo od neho očakávať a či si od neho vôbec niečo sľubovať. Napriek tomu som si povedala, že mu dám šancu a pustila som sa do generálneho upratovania domácnosti.

Klasika vs. Para

Kačica, mop alebo multifunkčný parný čistič?
Parné čističe Ariete si môžete vyberať z troch rôznych typov. Prvým z nich sú parné kačice, ktoré vynikajú svojimi kompaktnými rozmermi, rovnako ako klasickou či ohybnou tryskou, vďaka ktorej sa dostanete aj na horšie prístupné miesta.

Druhou kategóriou sú potom parné mopy, určené najmä na upratovanie rôznych podlahových krytín (od kachličiek, cez laminát, až po vinyl). Poslednú kategóriu tvoria spomínané multifunkčné parné čističe, ktoré v sebe kombinujú výhody parných kačíc a mopov.

Neprehliadnite:
Vyberte si ten správny parný čistič a ušetrite
Na prvý pohľad vás na multifukčnom parnom čističi Ariete zaujme jeho robustné telo vyrobené z kvalitného a odolného plastu, čo zaručuje dlhú životnosť a výkon výrobku.

Nechýba, samozrejme, ani bohaté príslušenstvo, vďaka ktorému upracete celý byt - od okien, cez podlahové krytiny, až po mastnotu v kuchyni alebo vodný kameň v kúpeľni.

Pripravený k akcii za štyri minúty
Moderné parné čističe Ariete sú, na rozdiel od svojich predchodcov, pripravené na akciu behom niekoľkých minút, pričom doba prevádzky je neobmedzená a umožňuje tak upratovanie celej domácnosti.

Čo nás na tomto parnom spoločníkovi milo prekvapilo, bola regulácia pary, vďaka čomu môžete ľahko vyčistiť aj materiály a povrchy, ktoré vyžadujú "jemnejšie" zaobchádzanie.

Neprehliadnite:
Upratovanie nemusí byť strašiak. Ani v staršom veku
A ako vlastne samotné parné čističe Ariete fungujú? Za všetko môže fyzika. Kombinácia tlaku, vysokej teploty a vody v plynnom skupenstve totiž lepšie odstraňuje špinu aj odolné škvrny.

To všetko, samozrejme, ekologicky (a ekonomicky), pretože na čistenie nepotrebujete chemické prostriedky, čo ocenia najmä domáci maznáčikovia alebo menšie deti.

Klasika vs. Para

Rozdiel oproti klasickému upratovaniu
Kým predtým sme na klasické upratovanie potrebovali vedrá, hubky, handričky a najmä chemické prostriedky, ktoré rozhodne nepatrili k najlacnejším. Vďaka parnému čističu Ariete si človek vystačí iba s ním a jeho bohatým príslušenstvom, ktoré je súčasťou balenia.

S parnými čističmi Ariete je možné použiť aj chemické čistiace prostriedky (napr. kvôli vôni). Z hygienického hľadiska je však ich použitie úplne zbytočné. Čistené povrchy sú totiž zbavené baktérií a prípadného zápachu a vyschnú behom niekoľkých sekúnd.

Neprehliadnite:
5 benefitov, ktoré prináša parné čistenie auta
Navyše odpadá nutnosť výmeny špinavej vody za čistú alebo výmena hubiek / handričiek určených na jednotlivé druhy povrchov, ako to poznáme z klasického upratovania. Parné čističe Ariete tak vo finále šetria nielen finančné prostriedky, ale predovšetkým čas, ktorý je tou najdôležitejšou veličinou.
comments powered by Disqus