Praktický zabiják komárov

Praktický zabiják komárov

Komár - neodbytný otravný hmyz, ktorí znepríjemňuje deň vždy a všade. Preto nás potešilo, keď sa nám v sklade objavila netypická novinka od MediaTechu za veľmi prijateľnú cenu. A pustili sme sa aj ihneď do testovania.
Čo to máme v krabičke?
Vyzerá to ako nejaké svietidlo, ku ktorému je dodávaný iba manuál a microUSB kábel. Nič viac. Na takéto jednoduché zariadenie nie je ani ten manuál potrebný, ale zákon je zákon. Ten núti mať ku každému výrobku návod na použitie.

MediaTech MT5702

Praktická lampička

Poďme sa teda pozrieť na samotný výrobok. Prvé čo nás prekvapilo je to, že sa nejedná o čisto plastovú lampičku. Zdroj svetla je chránený polopriesvitnou gumou príjemnou na dotyk. Za to veľké plus, pretože aspoň sa to nepoškriabe ani nerozbije tak rýchlo. A guma je dosť hrubá, tak vydrží aj nejaké to nešetrné a dlhodobé používanie. Toto testovať nebudeme, kým by sme to otestovali a doniesli výsledky, už by to novinkou nebolo.

Strednú časť tvorí klasický elektrický lapač hmyzu, ako poznáte určite z mnohých výrobkov. Ten je chránený plastovou mriežkou pre vašu bezpečnosť. V spodnej časti, zas nájdete všetko potrebné pre ovládanie. Dva vypínače. Jeden je na zapínanie a vypínanie lapača hmyzu a druhý je zas pre zapnutie lampy. Tým si vyberiete aj z troch režimov intenzity osvetlenia. Pod gumennou krytkou nájdete ešte microUSB konektor.

Neprehliadnite:
Tipy: Parný čistič Ariete zbaví sedačku baktérií, zápachu aj roztočov
MediaTech MT5702

MicroUSB konektor slúži na nabíjanie samotného výrobku. Áno, vo vnútri je integrovaná Li-Pol 2000mAh batéria. Takto dokáže lapač hmyzu fungovať autonómne až 30 hodín (s vypnutým osvetlením). Môžete ho používať aj keď ho budete mať permanentne na nabíjačke. Či už použijete nabíjačku od mobilného telefónu, USB port počítača, alebo nejakej powerbanky. Keď si poriadne prehliadnete spodok lampy, tak zistíte, že tu je ešte schované vyklapácie putko s háčikom na praktické zavesenie. Je jedno či bude lampa visieť alebo stáť.

Ak budete úspešným lovcom a nachytáte na mriežku dostatočné množstvo komárov, netreba zahadzovať výrobok, alebo pracne vyškrabávať svoje úlovky. Lampa má certifikáciu vodeodolnosti IPX6. Stačí ju vypnúť, zavrieť záslepku microUSB konektora a umyť pod tečúcou vodou. Toto umývanie sme si odskúšali, aj keď sme sa trochu toho obávali, ale po kúpeli v umývadle a dôkladnom vyschnutí, lampička funguje naďalej.


Lapač komárov funguje na princípe ultrafialového svetla, ktoré láka k sebe hmyz. Okolo tohto svetla je mriežka v ktorom koluje 500V. Stačí len, že sa hmyz priblíži a spáli ho to.

MediaTech MT5702

Praktické využitie
Výrobca uvádza, že lampa ochráni priestor o rozlohe 16m². Stačí zapojiť predstavivosť a zistíte, že tento lovec komárov má široké uplatnenie. Či už si niekde vonku na grilovačke, rybačke alebo stanovačke, tak využijete ho i doma na balkóne, alebo vonku na záhrade. V spojení so silným svetlom, vám bude robiť verného spoločníka.

Neprehliadnite:
Ako na dokonale čisté koberce? Odpoveďou je parné čistenie
Záver
Výrobca tento výrobok predáva za 24.99,- €, ale my sme sa rozhodli kvôli situácii komárov na Slovensku predávať tento výrobok za 19.99,- €. A keď táto vlna komárov pominie, stále vám ostane praktická prenosná odolná lampa. My ideme do toho určite.

MediaTech MT5702
comments powered by Disqus