Recenzia: Parné čistenie – domáce spotrebiče

Recenzia: Parné čistenie – domáce spotrebiče

V predošlom článku sme Vám priblížili ako sme s parnými čističmi bojovali so špinou v kuchyni – najmä teda s mastnotou a vodným kameňom. Parné čističe sme vyskúšali aj na domácich spotrebičoch, ktoré sme si kedysi dávno priniesli domov, žiariacich na všetky strany. Už sa aj zdalo, že tieto ich slávne časy slávy pominuli, ale ...
V prípade spotrebičov veľmi záleží akú dlhu dobu sme špinu „pestovali“, či čistíme hladký povrch alebo vrúbkovaný.  Pozitívom je, že s parným čističom môžete skutočne čistiť akýkoľvek povrch – kov, mramor, smalt, nerez, sklo a ďalšie, ktoré sú odolné teplote približne 40°C. Pri testovaní sme používali najmä parnú kačku ART 4133 a multi parné čitiče ARIETE 4146, 4143 a 4207. Pripravte si teda parný čistič, rôzne nástavce a sem-tam aj trpezlivosť a ideme na to.

Sporák a rúru pravidelne atakujeme prskajúcimi omáčkami, vykypenou polievkou, prskajúcim olejom. Samozrejme na sporáku si so špinou vieme poradiť ľahšie, stačí po dovarení utrieť morkou špongiou a je to, aspoň pre oko. Aj tu sa totiž zopakovala naša skúsenosť s kuchynskou linkou, že po vyčistení  klasickým spôsobom sme vyčistili dosku sporáka ešte raz parným čističom, a po zotretí kuchynskou utierkou sme mohli vidieť, že prvotné vyčistenie  nebolo ani zďaleka dokonalé. Kde bol ale parný čistič Ariete 4146 dokonalý, bolo čistenie dvierok rúry, ktoré mali, ako môžete podľa fotiek vidieť, statočnú vrstvu zaschnutej a mastnej špiny. Tu sme síce potrebovali trpezlivosť, ale garantujeme, že odstránenie bolo podstatne jednoduchšie ako pri predošlých neúspešných pokusoch horúcou vodou a chemikáliami. Odporúčame na odstránenie takto veľmi odolnej špiny súvislo na ňu pôsobiť parou, má to vyšší účinok ako impulzné naparovanie.

Ariete

Kolega použil parný čistič taktiež na vyčistenie mikrovlnky, ktorá sa po naparení krásne leskla. A viacerí sme parný čistič použili na kontaktné grily. Či už z vonku alebo priamo na plochy grilu. Chcelo to síce chvíľku času a väčšie množstvo kuchynských utierok, ale dosiahli sme, že gril mal po troch rokoch intenzívneho používania hladké nepripálené plochy.

Neprehliadnite:
Recenzia: Parné čistenie kuchyne
Ariete

Krásny výsledok bol aj pri čistení parným čističom Ariete 4133 od vodného kameňa a mastnej pary z kávovaru a kanvice. V prípade kanvice sme dokonca parou úspešne odstránili vodný kameň z vnútra.
Naše hodnotenie: 95/100

A aby ste nemuseli veriť len naším slovám, máme aj širokú fotodokumentáciu bez retuše :). Čo ešte nejde nespomenúť, je ekologické využitie v kuchyni. Predsa len para je 100% „bio“ na rozdiel od všetkých krémových čističov, odstraňovačov vodného kameňa, pri ktorých mne osobne nebola príjemná predstava, že na takto umytú plochu kladiem neskôr potraviny.

Ariete

S čím sme pracovali pri testovaní:
modely Ariete ART 4133, ART 4207 a ART 4143.

Náš postreh. Multi parné čističe sú výborne kvôli svojej kapacite, čo sa hodilo pri prvotnom hĺbkovom čistení. Ich nevýhodou je skladnosť, s čím sa ale konkrétne Ariete už pri niektorých výrobkoch popasoval. Kačky majú menšiu výdrž, cca iba 20 minút prevádzky, ale sú skladné a na bežné týždenné upratovanie stačia úplne v pohode.
comments powered by Disqus